PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-10
Rolety do okien drewnianych
Czy na oknie drewnianym można zamontować takie same rolety jak na plastikowym? Wybierając roletę do okna drewnianego, nie musimy ograniczać się do rolet mini oraz klasycznych.

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Nowoczesne okna z drewnianą ramą nie odbiegają pod względem konstrukcji od tych PVC, dlatego też do ich zasłaniania można stosować rolety tego samego typu: klasyczne i mini.

Montaż rolet klasycznych (classic) nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ tego rodzaju osłony montuje się do ściany lub sufitu. Nie ma zatem możliwości uszkodzenia okna - ani z drewna ani z PVC. Zapytania pojawiają się natomiast w odniesieniu do rolet mini, które przymocowuje się bezpośrednio do ramy. - Niektórzy klienci boją się, że podczas montażu naruszą okno. Obawy te są jednak niepotrzebne, ponieważ sposób montażu rolet mini nie jest inwazyjny i sprawdza się równie dobrze w przypadku okien plastikowych, jak i drewnianych. Rolety mini można zawiesić na specjalnych haczykach, bez konieczności wiercenia - wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO. Zdarza się jednak, że okna drewniane mają grubszą ramę niż te PVC. Jakie rozwiązanie zastosować wówczas? - W takiej sytuacji wystarczy dokupić regulowane uchwyty, które pozwolą w pełni dopasować produkt do indywidualnych potrzeb i wymagań - dopowiada ekspert.

Całość będzie wyglądała estetycznie, gdy przy zakupie rolety zdecydujemy się na akcesoria kolorystycznie pasujące do okna. - W ofercie PRAKTO dostępne są wieszaki i mechanizmy koralikowe w kolorach orzechowym i brązowym. Z ich pomocą roleta nie będzie odznaczać się na tle okna, a stworzy z nim jedną całość - dodaje Leszek Jarema.

Wybierając roletę do okna drewnianego, nie musimy ograniczać się do rolet mini oraz klasycznych. Ciekawym i współgrającym z drewnem rozwiązaniem będą również rolety bambusowe i rzymskie. Szczególnie te wykonane z pastelowej, jasnej tkaniny.PRAKTO oferuje kompleksowe rozwiązania okienne. W ofercie marki znajduje się szeroki wybór rolet i akcesoriów uzupełniających, które pozwalają wybrać produkt praktyczny, łatwy w montażu i użytkowaniu, a zarazem estetyczny. Portfolio marki tworzą następujące kategorie produktowe: rolety klasyczne, rolety mini, rolety bambusowe, karnisze, żaluzje, akcesoria i mechanizmy do rolet. Produkty dostępne są w handlu tradycyjnym oraz marketach DIY w całej Polsce i Europie. PRAKTO należy do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.

źródło: Prakto