PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-06-13
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o roletach wewnętrznych
Dzięki roletom wewnętrznym, które są funkcjonalne i efektowne, nie tylko ochronimy pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, ale też ...

FRANC GARDINER Sp. z o.o.
ul. Składowa 3
58-100 Świdnica

tel. 74 856 37 50
fax 74 856 37 51
office@francgardiner.com
www.e-lotari.pl

» więcej o firmie

Rolety wewnętrzne cieszą się obecnie większą popularnością od firan. Zdobyły ją dzięki funkcjonalności i możliwości sprawowania pełnej kontroli nad ilością światła wpadającego do wnętrza. Bogactwo modeli sprawia, że wybór odpowiedniej rolety nie należy jednak do najprostszych. Tłumaczymy, czym różnią się poszczególne systemy i jakie efekty w pomieszczeniach można dzięki nim osiągnąć.

Klasyka lub nowoczesność

Ze względu na sposób montażu wyróżniamy rolety: klasyczne, mini oraz zabudowane - kasetowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie z wymienionych to rolety wolno wiszące (tkanina nawinięta jest na rolkę z systemem np. żyłek napinających). Miejscem montażu rolety klasycznej jest sufit, nadproże lub ściana wnęki okna. Jest to ściśle związane z głównym przeznaczeniem tego typu rozwiązania. - Rolety klasyczne są odpowiednie do zasłaniania dużych, przeszklonych powierzchni oraz całych wnęk okiennych i okien o nietypowym kształcie. Są one skutecznym i solidnym rozwiązaniem, w dużo przystępniejszej cenie niż np. rolety kasetowe, co czyni je bardzo atrakcyjnym systemem - tłumaczy Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Rolety mini montuje się z kolei bezpośrednio na ramie okna, przy użyciu bezinwazyjnych haczyków. W efekcie zasłaniają one poszczególne szyby, nie zaś całe okno. Jest to rozwiązanie dające zdecydowanie większą swobodę podczas wystroju wnętrza, bardziej estetyczne od rolet klasycznych i eksponujące samo okno. Trzeci rodzaj - rolety zabudowane, kasetowe są natomiast najbardziej inwazyjnym systemem. Rolkę, na którą zwija się materiał, przykręca się lub przykleja do ramy. Materiał jest w tym przypadku zainstalowany w prowadnicach przytwierdzonych do listwy przyszybowej.

Szczegół robi różnicę - system zwijania

Dokonując wyboru rolety wewnętrznej, należy również zwrócić uwagę na zastosowany w niej mechanizm zwijający. Najpowszechniejsze systemy opierają się na zwijaniu ręcznym, za pośrednictwem łańcuszka koralikowego, paska, lub sznurka. Wymienione mechanizmy nie są skomplikowane, charakteryzują się płynnością obsługi i niezawodnością. Coraz popularniejsze są jednak rolety z mechanizmem bezsznurkowym. Wykorzystany w nich system oparty jest na mechanizmie sprężynowym, umożliwiającym automatyczne zwijanie rolety, ustawienie jej na dowolnym poziomie za jednym pociągnięciem ręki. - Rozwiązanie bez zastosowania systemu koralikowego gwarantuje wygodę użytkowania i estetykę przy jednoczesnym wysokim poziomie bezpieczeństwa. Przez wzgląd na swoje cechy, rolety z tym modułem polecane są do pokoi dziecięcych, gościnnych i do wnętrz biurowych oraz sali konferencyjnych. Powinni docenić je zwolennicy nowoczesnych rozwiązań i praktycznych udogodnień, dzięki którym można zaoszczędzić czas. W naszej ofercie są to rolety Clever Spring z systemem smartroll - wyjaśnia Leszek Jarema. 

Rozmaite efekty dzięki jednej rolecie

Rolety można podzielić również pod względem pełnionych przez nie funkcji. Ich właściwości zależą przede wszystkim od charakteru zastosowanej tkaniny. Do wyboru są te o różnym stopniu transparentności, przepuszczające światło tylko w pewnym stopniu lub całkowicie. Ciekawym, a jednocześnie uniwersalnym rozwiązaniem są rolety typu „dzień i noc". Tkaniny w nich zastosowane złożone są z naprzemiennych, poziomych pasów transparentnych i zaciemniających, których regulowanie pozwala na kontrolę wpadającego światła. Dzięki roletom „dzień i noc" za jednym pociągnięciem łańcuszka można osiągnąć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Przy całkowitym zamknięciu rolety możemy uzyskać efekt pełnego zasłonięcia okna bądź częściowego prześwitu. Dostępne są również rolety pokryte specjalną srebrną powłoką, która całkowicie zatrzymuje promienie UV. Membrana dodatkowo zapobiega nagrzewaniu się wnętrz pomieszczenia, co jest bardzo ważne np. w pokojach na wyższych kondygnacjach. Jeżeli chcemy natomiast, aby rolety stanowiły element dekoracji, powinniśmy zdecydować się na rolety wzorzyste. Wśród nich dostępne są rolety z kolorowymi motywami graficznymi i o różnej strukturze oraz wykończeniu, np. żakardowe i z falbaną. - Dzięki roletom dekoracyjnym nie tylko ochronimy wnętrze przed słońcem, ale podkreślimy bądź nadamy styl i charakter pomieszczeniu. Dodatkowy, oryginalny efekt możemy osiągnąć dzięki usłudze Dec'N'Roll. Korzystając z tej funkcji każdy może swoją własną inspirację, ulubiony motyw bądź indywidualną grafikę przenieść na tkaninę rolety. Jest to rozwiązanie dedykowane pomieszczeniom o bardzo osobliwym charakterze, jak również do biur czy pokoi dziecięcych. W efekcie możliwe jest stworzenie rolety z własnym logo, ulubioną postacią z bajki czy nawet mapą świata - tłumaczy ekspert marki.

Kolor ma znaczenie

Dobór koloru rolety jest nie mniej istotny niż dobór wzoru i systemu montażowego. Dzięki pełnemu wachlarzowi oferowanych dziś kolorów rolet jednolitych, odpowiednio dopasujemy je do barwy ścian i mebli. Co więcej wybór koloru tkaniny również wpływa na wizualny odbiór przestrzeni. Jasne, pastelowe tkaniny rozjaśnią pomieszczenie, sprawią, że okno i jego wnęka staną się przyjemnym, a jednocześnie dyskretnym akcentem aranżacyjnym. Natomiast ciemniejsze bądź bardziej intensywne kolory nadadzą wnętrzu charakter i odwrócą uwagę od pozostałych elementów aranżacyjnych.  

Wśród oferowanych przez różnych producentów rolet są też plisy, rolety poziome i bambusowe oraz rolety rzymskie i austriackie. Ich funkcjonalność i wygląd również dopełni wystrój wnętrza i nada mu wyjątkowego klimatu. Dzięki roletom wewnętrznym, które są funkcjonalne i efektowne, nie tylko ochronimy pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, ale też w odpowiedni sposób oprawimy okno i nadamy styl wnętrzu.
Lotari dostarcza nieszablonowych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz, a w szczególności okien. Indywidualne podejście marki do klienta znajduje odzwierciedlenie w jej portfolio, na które składają się: rolety, tapety, naklejki easy dot, abażury, obrazki, a od niedawna także poduszki z nadrukiem. Rolety można stworzyć tu na indywidualne zamówienie, dzięki narzędziu Dekorator Lotari. Umożliwia ono pełną personalizację rolety: dostosowanie wymiarów, wzoru i rodzaju tkaniny do indywidualnych preferencji. Marka Lotari powstała, aby zaspokajać pragnienia osób, które cenią sobie dobry design, indywidualny charakter i nieszablonowe rozwiązania. Należy ona do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego na rynku od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.
źródło: Lotari