PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-07-06
Somfy zapowiada nowe inwestycje i wzrost zatrudnienia w Polsce
Somfy planuje rozbudowę centrum dystrybucyjnego, buduje nową siedzibę w Warszawie i zwiększa zatrudnienie.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy, światowy producent rozwiązań do inteligentnych domów i budynków użyteczności publicznej, w pierwszym półroczu br. podwoiła sprzedaż kluczowych produktów w porównaniu rdr. W związku z tak dynamicznym rozwojem spółka planuje rozbudowę centrum dystrybucyjnego, buduje nową siedzibę w Warszawie i zwiększa zatrudnienie.

Jak podaje Somfy, największy wpływ na wysokie wyniki sprzedażowe w tym okresie miał wzrost zakupów w segmencie napędów do bram wjazdowych (o 61 proc. rdr) oraz napędów do bram garażowych (o 78 proc. rdr). Coraz częściej polacy kupują również produkty, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo domu lub mieszkania, np. czujniki ruchu, światła, otwarcia.


- Kolejne wyniki, które świadczą o dobrych perspektywach rozwoju i ogromnym potencjale polskiego rynku. W ostatnich miesiacach wprowadzone przez nas nowe rozwiązania do zarządzania elementami inteligentnego domu spotykają się z coraz większym zainteresowaniem klientów, także ze względu na ich przystępną cenę - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Somfy.

Dobre wyniki finansowe francuskiego producenta przekładają się na jego inwestycje w Polsce. Somfy planuje rozbudować Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną zlokalizowaną w podkrakowskich Niepołomicach, z której dostarczane są produkty do klientów z Polski i krajów Europy Wschodniej. Centrum dystrybucyjne zostało uruchomione w październiku ub. r. i mimo, że liczy  4,5 tys. m2 powierzchni, to już brakuje w nim miejsca.

- Obecnie wykorzystujemy aż 90 proc. powierzchni magazynu. Planowaliśmy rozbudowę centrum dystrybucyjnego dopiero po 2020 r., natomiast nawet nas zaskoczyła aktualna dynamika sprzedaży. Teraz wiemy, że inwestycja musi ruszyć wcześniej - zaznacza Radosław Borkowski.

W tym roku rozpoczęła się także budowa nowego biurowca pod nową siedzibę firmy, gdzie powstanie m.in. experience center. Na prawie 200 m2 powierzchni klienci będą mogli przekonać się, jak w praktyce funkcjonuje inteligentny dom. Somfy wprowadzi się do nowego budynku na przełomie lipca i sierpnia 2017 r.

Radosław Borkowski zapowiada zwiększenie zatrudnienia o 20 proc., głównie w dziale obsługi klienta. Systematyczny wzrost zatrudnienia prowadzi również fabryka producenta zlokalizowana w Niepołomicach. Do końca 2016 roku w zakładzie pracę znajdzie 100 nowych pracowników, w tym 50 osób na hali produkcyjnej. Niepołomicka fabryka rozpocznie bowiem produkcję rozwiązań do tej pory powstających głównie we Francji. - Będą to urządzenia do sterowania z linii Smooth. Planujemy również rozpoczęcie produkcji czujników wiatrowych do markiz - zapowiada Radosław Borkowski.
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy