PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-02-24
Somfy stawia na bezpieczeństwo – nowa oferta kamer do monitoringu
Trzy rodzaje nowoczesnych i łatwych w obsłudze kamer służących do monitorowania domu i jego okolicy wprowadziła właśnie firma Somfy.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Trzy rodzaje nowoczesnych i łatwych w obsłudze kamer służących do monitorowania domu i jego okolicy wprowadziła właśnie firma Somfy. Dzięki podłączeniu ich do internetu i powiązaniu z aplikacją na smartfona można śledzić, co aktualnie dzieje się w naszym domu. Dodatkowo kamery pozwalają na bezpośrednią komunikacje z domownikami.

Produkty, o których mowa to dwie kamery wewnętrzne Visidom dostępne w dwóch wersjach (z funkcją obrotu lub bez) oraz kamera zewnętrzna.   

- To innowacyjne urządzenia. Dzięki nim będziemy mogli zawsze i wszędzie otrzymać zdalny podgląd naszego domu za pomocą smartfona lub tableta - mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Dodatkowo firma Somfy gwarantuje bezpieczeństwo danych transmitowanych przez kamery oraz pełne poszanowanie prywatności użytkowników. Kamery można również zintegrować z systemem sterowania tzw. inteligentnym domem -  TaHoma.Kamery posiadają czujniki ruchu. Zostały one zainstalowane żeby zwiększyć trwałość matrycy oraz ułatwić użytkownikowi przegląd historii zdarzeń - nie ma potrzeby przeglądania zarchiwizowanych nagrań kiedy nic się nie wydarzyło. Kamera cały czas działa w trybie „stand by" i rozpoczyna nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu.

W dowolnej chwili możemy otrzymać transmisję wideo z naszego domu lub mieszkania oraz dostaniemy powiadomienie e-mailem na smartfona w przypadku wykrycia jakiegoś zdarzenia. Co więcej - w dowolnej chwili możemy ustawić nagrywanie « na żądanie » lub zrobić tylko zdjęcie.

- Kamery wewnętrzne posiadają także funkcję dwukierunkowego interkomu. To oznacza, że nie tylko możemy widzieć i słyszeć, co się dzieje wewnątrz naszego domu, ale możemy również za ich pomocą rozmawiać z osobami przebywającymi w naszym domu. Np. w ten sposób można skutecznie wystraszyć złodzieja  lub też wykorzystywać je jako tzw. elektroniczna nianię - wyjaśnia Tomasz Koziarek.

Wprowadzane do sprzedaży kamery marki Somfy gwarantują doskonały obraz - w formacie HD, a kompresja typu H.264 zapewnia płynne przesyłanie strumienia. Dobra jakość obrazu jest zachowywana nawet przy słabym oświetleniu i w przypadku kamery zewnętrznej - po zmroku. Zapewniają to specjalne diody działające na podczerwień. Rejestracja obrazu odbywa się na kartach micro SD.

Somfy podkreśla, że nowe typy kamer działają nie tylko w połączeniu z TaHomą, ale również samodzielnie, bez konieczności kupowania całego systemu domu inteligentnego.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy