PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-09-17
Okiennice drewniane sterowane elektrycznie - połączenie klasyki i nowoczesności
Cechą wyróżniającą współczesne okiennice są napędy dające nam maksymalny komfort i niezawodność.

Markiz Serwis
ul. Cukrowa 65
71-004 Szczecin

tel. 91 489 45 25
fax 91 489 45 26
biuro@markiz.com.pl
www.markiz.com.pl

» więcej o firmie

Firma Markiz działa na rynku osłon okiennych już ponad 20 lat. Podstawowym profilem działalności firmy jest produkcja drewnianych okien, okiennic, ogrodów zimowych oraz drewnianych pancerzy do rolet zewnętrznych.

Chlubą i wyrobem sztandarowym firmy są obecnie okiennice drewniane. Okiennice mają bogatą historię jako osłony okienne. Były one pierwszymi osłonami stosowanymi dla zabezpieczenia otworów okiennych. Współczesne okiennice są produkowane są z wyselekcjonowanej i wysuszonej tarcicy. Gotowe wyroby malowane są farbą podkładową, a następnie kryjącą lub lazurową. Konstrukcję stanowi drewniana rama, którą wypełnia się lamelkami lub kasetonami. Otwieranie i zamykanie okiennic nie stanowi już problemu bowiem obecne mechanizmy pozwalają na ich regulację od środka. Okiennice oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych spełniają rolę skutecznej zapory przed warunkami atmosferycznymi. Produkowane są w wielu typach (lamelowe, pełne, mieszane), systemach otwierania (standardowe, harmonijkowe, przesuwne) oraz w różnych sposobach montażu.


Cechą wyróżniającą współczesne okiennice są napędy dające nam maksymalny komfort i niezawodność. Są one stosowane oprócz tradycyjnych sposobów otwierania jak obsługa ręczna i za pomocą korby. Technologia napędowa została opracowana specjalnie do użytku na zewnątrz budynku, charakteryzuje się ona wysoką trwałością i cichą pracą. Poprzez ciągły rozwój technik napędowych, firma jest w stanie stworzyć odpowiadający wymaganiom swoich klientów, system sterowania. Okiennice z elektronicznym napędem łączą indywidualny design z wyjątkową łatwością obsługi. Pasujące do indywidualnego stylu elementy obsługi można dowolnie konfigurować. Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania pozwala na łatwą obsługę z dowolnego miejsca. Poprzez połączenie czujników okiennice są zawsze we właściwej pozycji.

Możliwość różnorodnej konfiguracji sterowań okiennicami (łączenia w grupy) pozwala na zabezpieczenie fasady budynku przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi np. okna od strony południowej budynku ze względu na intensywniejsze nasłonecznienie mogą być znacznie wcześniej zasłonięte.

Mechanizm elektryczny powoduje zautomatyzowanie czynności otwierania i zamykania wszelkich typów okiennic. W momencie domykania skrzydeł, następuje zwolnienie ruchu co zabezpiecza skrzydła przed uderzeniem o mur lub ramę. Po zamknięciu, nie jest możliwe ręczne otwarcie od zewnątrz.

Więcej informacji:
www.okiennice.net.pl - nowa strona w całości poświęconą okiennicom
https://pl-pl.facebook.com/MarkizSerwis

źródło: Markiz Serwis