PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-06-29
Stylowa ochrona przeciwsłoneczna – okiennice przesuwne Schüco ALB
Aluminiowe okiennice przesuwne Schüco ALB pozwalają zapewnić idealny mikroklimat pomieszczeń, a przy tym podkreślają ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

Modne, wielkowymiarowe przeszklenia oferują doskonały widok na otoczenie, jednak w okresie letnim mogą powodować przegrzewanie wnętrz. Aluminiowe okiennice przesuwne Schüco ALB pozwalają zapewnić idealny mikroklimat pomieszczeń, a przy tym podkreślają nowoczesny wygląd fasady.

Na intensywne promieniowanie słoneczne narażone są w sezonie letnim zwłaszcza okna umieszczone na elewacjach południowych i zachodnich. Aby zapobiec nagrzewaniu się pomieszczeń, przeszklenia powinny być wyposażone w odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Tradycyjne rolety zwodzone powodują niemal całkowite zacienienie wnętrza i często nie dają oczekiwanego efektu. Zaprojektowane specjalnie z myślą o energooszczędnym budownictwie okiennice przesuwne Schüco ALB całkowicie rozwiązują problem intensywnego nasłonecznienia i przegrzewania pomieszczeń. Dostępność wielu typów lameli, przezierna struktura od strony wewnętrznej oraz szeroka gama wykończeń powierzchni pozwala na podkreślenie indywidualnej architektury budynku.


Okiennice Schüco ALB
Fot. Schüco

Funkcjonalny design

Sposób obsługi i innowacyjna budowa przesłon z serii Schüco ALB sprawiają, że stanowią one bardzo efektywne i komfortowe rozwiązanie. W odróżnieniu od tradycyjnych otwieranych okiennic, w systemie Schüco skrzydła poruszają się po szynie jezdnej równolegle do czoła elewacji. Dzięki wysokiej odporności na obciążenie wiatrem możliwe jest zamontowanie w jednej ramie nawet do 4 skrzydeł o wysokości do 4 metrów. W zależności od indywidualnych wymagań w ramie można umieścić jeden z trzech rodzajów wypełnień zbudowanych z lekkich aluminiowych lameli różniących się między sobą rozmiarem i kształtem. Oprócz lameli schodkowych o szerokości 48 mm dostępne są również lamele o szerokości 105 mm, a także eleganckie mikrolamele CTB. Elementy z regulacją kąta nachylenia umożliwiają samodzielne dopasowanie stopnia zacienienia pomieszczenia. Dzięki swojej starannie przemyślanej budowie mikrolamele w wersji CTB zapewniają dodatkowo optymalną widoczność na zewnątrz. Funkcjonalność rozwiązania uzupełniają dwie możliwości obsługi. Okiennice można przesuwać ręcznie lub automatycznie, za pomocą bezgłośnego napędu zębatkowego. Mechanizm o wysokiej precyzji ułatwia obsługę zwłaszcza dużych elementów.


Okiennice Schüco ALB gwarantują efektywną ochronę
przeciwsłoneczną i przed przegrzewaniem wnętrza
Fot. Schüco

Nowoczesny akcent elewacji

Przesuwne okiennice aluminiowe Schüco ALB dają szerokie możliwości kształtowania wyglądu elewacji. W zależności od rodzaju lameli można osiągnąć różne efekty estetyczne. Elementy z wypełnieniami w postaci mikrolameli CTB sprawiają wrażenie jednolitej, harmonijnej struktury, natomiast lamele o większych rozmiarach tworzą regularne podziały elewacji. Oprócz subtelnej estetyki anodowanego aluminium dostępne są różnorodne wykończenia powierzchni. Okiennice mogą być lakierowane na dowolne kolory lub powlekane foliami o wyglądzie i wyczuwalnej w dotyku teksturze drewna. Tak duże możliwości kształtowania pod względem struktury i kolorystyki sprawiają, że estetykę okiennic z serii Schüco ALB można dopasować do każdej architektury. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, trwałego aluminium okiennice są ponadto bardzo odporne na warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu stanowią trwałą ozdobę budynku.

Zdjęcie główne:
Okiennice z mikrolamelami CTB nadają elewacji bardzo elegancki wygląd
Fot. SchücoSchüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco