PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-05-25
Somfy stawia na rozwiązania ekologiczne
Firma Somfy, światowy lider w produkcji inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej chce, by jej produkty były bardziej przyjazne środowisku.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy, światowy lider w produkcji inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej chce, by jej produkty były bardziej przyjazne środowisku. Pomóc w tym zadaniu ma wdrażany właśnie w Somfy eko-program „Act for green". Pierwsze trzy proekologiczne produkty jeszcze w tym roku pojawią się na polskim rynku. Do 2018 r. połowa produkcji Somfy ma być „eko".

Skala emisji dwutlenku węgla to obecnie jeden z największych problemów ekologicznych świata. Rocznie produkcja i użytkowanie sprzętu elektronicznego powoduje, że do atmosfery dostaje się ponad 160 tys. ton CO2. Mając świadomość skali tego problemu Somfy także próbuje pomóc w jego rozwiązaniu i w tym celu wdraża program „Act for green".

- To nasza własna inicjatywa. Chcemy, aby nasze produkty były przyjazne środowisku w każdym cyklu ich istnienia: już w fazie ich produkcji aż do recyklingu, poprzez ich transport oraz faktyczne ich użytkowanie - mówi Radosław Borkowski, Dyrektor Zarządzający spółki Somfy Polska. - Program „Act for green", który wdrażamy w naszej firmie zapewnia utrzymanie wysokiej jakości produktów przy jednoczesnej odpowiedzialności za zdrowie i otoczenie każdego ich użytkownika - dodaje Borkowski.

Pierwsze trzy produkty Somfy produkowane zgodnie ze standardami eko-programu w najbliższych miesiącach pojawią się na rynku. To piloty SITUO io, silniki rurowe S&SO RS100 do rolet oraz panele kontrolne Smoove RS100. Zużywają one niewielką ilość mocy - poniżej 0,5 W, a opakowania tych produktów aż w 50 proc. składają się z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo w przypadku pilota SITUO io do niektórych elementów opakowania użyto materiałów z recyklingu plastikowych butelek. Z kolei sama instrukcja obsługi dla wszystkich tych produktów jest wydrukowana na papierze w 100 proc. pochodzącym z makulatury. Somfy całkowicie wykluczyło stosowanie materiałów styropianowych i PVC, które szkodzą środowisku.

Produkty wytwarzane zgodnie ze standardem eko-programu zostały poddane drobiazgowym testom na wytrzymałość. Dzięki temu są bardzo odporne na działanie wszelkich czynników zewnętrznych i przez długie lata się nie zużywają. Istotnym elementem nowej linii produktów przyjaznych środowisku jest także ich zminiaturyzowana budowa. Znacząco wpłynęło to zarówno na mniejsze zużycie materiałów, jak i ograniczenie energii zużywanej podczas produkcji.

Według ekspertów firmy Somfy przy produkcji i późniejszym użytkowaniu ekologicznego sprzętu zużywa się nawet dwa razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku produktów standardowych. Do 2018 roku aż połowa sprzętów z logo Somfy ma być przyjazna środowisku. Wszystkie są oznaczone specjalnym znakiem „Act for green", dzięki czemu łatwo będzie je odróżnić.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy