PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-04-28
Mieszkanie zainspirowane wiosną
Aby odświeżyć wygląd kuchni, salonu czy sypialni, wystarczy odpowiednio dobrać firany i zasłony, a czasem zmodyfikować sposób ich upięcia.

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.
ul. Złota 40
62-800 Kalisz

tel. 62 768 66 00
fax 62 768 68 01
haftsa@haft.com.pl
www.haft.com.pl

» więcej o firmie

Wiosna pozytywnie wpływa na chęć zmian we wnętrzach mieszkań i domów. Spektakularne efekty aranżacyjne, w zgodzie z obowiązującymi trendami, łatwo osiągnąć za pomocą firan i tkanin dekoracyjnych. Inspiracji w tym zakresie dostarcza firma Haft.

Aby odświeżyć wygląd kuchni, salonu czy sypialni, nie trzeba dokonywać fundamentalnych przeobrażeń. Stosunkowo prostym, a jednocześnie efektownym sposobem na zmianę jest użycie tkanin. Wystarczy odpowiednio dobrać firany i zasłony, a czasem zmodyfikować sposób ich upięcia, by odmienić mieszkanie lub dom. Ważną rolę mogą odegrać również dodatki - obrusy, poduszki czy narzuty.

Wiosna to idealna pora na wcielanie w życie nowych pomysłów, jednak wobec szerokiej oferty tkanin dekoracyjnych trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Pomocne w dokonaniu satysfakcjonującego wyboru mogą okazać się aktualne trendy w dekoracji wnętrz.


Komplet 20110 do Haft
Fot. Haft

Zmiana zaczyna się od okna

Na wygląd i styl pomieszczeń ogromny wpływ ma aranżacja okien. Może ona podkreślać lub nadać charakter danemu wnętrzu. Dlatego ważny jest właściwy dobór tkanin, które będą stanowić oprawę okna.

Znaczenie ma ich rodzaj, kolor, a także wzór. Powinien on korespondować z przeznaczeniem danego pomieszczenia i zaplanowanym w nim stylem. Dla końcowego efektu istotna będzie także spójność stylistyczna tkanin użytych do dekorowania okien. 

Kolor nadaje ton

Modnymi w tym sezonie kolorami są zielony i niebieski w naturalnych odcieniach, zgaszony róż i szarości w różnych tonacjach. Niezmienną popularnością cieszą się też kolory neutralne, które pasują do każdego wnętrza.

- Neutralne kolory firan czy zasłon wbrew pozorom nie oznaczają nudy. Mogą idealnie dopełniać styl wnętrza. Na ich odbiór duży wpływ będzie miał wzór - na wiosnę warto wybierać motywy zwiewne i lekkie - przekonuje Magdalena Tomaszewska, Kierownik Działu Kreacji Produktu w firmie Haft.


Tkanina Tajemniczy Ogród
Fot. Haft

- Poza tym warto pamiętać o dodatkach w postaci obrusów, serwet, poduszek czy narzut. Uszyte z tej samej tkaniny co firanka czy zasłona, uzupełnią stylizację. Wykonane z podobnego materiału, ale w intensywniejszym lub kontrastowym kolorze jeszcze mocniej zaakcentują pomysł aranżacyjny - dodaje Magdalena Tomaszewska.

Swej dominującej pozycji nie utraciła także śnieżna biel. Długie, białe firanki idealnie pasują do salonów, dodając im ciepła i elegancji.

Wzór wyznacza kierunek

Wiosna gości także pośród wzorów tkanin, czołową pozycję zajmują bowiem motywy kwiatowe.

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest tematyczne łączenie wzorów na firankach i zasłonach - dominującym motywem może być więc ten sam kwiat, inaczej przedstawiony na dwóch tkaninach, np. drobniejszy na firankach i większy na zasłonach. Można w ten sposób osiągnąć ciekawy, ale i spójny stylistycznie efekt.

Kwiatowy wzór to propozycja romantycznej, pogodnej stylizacji. Doskonale sprawdzi się jako element klasycznego bądź rustykalnego wystroju wnętrz.

Drugim, ważnym i modnym nurtem w aranżacji w tym sezonie, są duże, geometryczne wzory. Mogą być one realizowane poprzez pasy czy kraty. W połączeniu np. z szarościami, świetnie sprawdzą się jako element nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Warto pamiętać, by kierując się modnymi trendami, jednocześnie bawić się dostępnymi możliwościami - czerpać z wiosennych aranżacji radość i przyjemność. Dlatego dekorując okna np. zasłonami w stalowym, „technicznym" kolorze,  spróbujmy poeksperymentować, ocieplając wnętrze dodatkami w odcieniu nie mniej modnego, pudrowego różu.
Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A.
to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce.  Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską. HAFT S.A. dostarcza na rynek firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane, konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe,  konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych, wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny hatowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,, flagi narodowe oraz maryjne.  Lista wyrobów Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.

źródło: Haft