PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-01-20
Somfy sposób na ciszę
Nowe, rewolucyjne napędy do osłon wewnętrznych firmy Somfy. Siedem opatentowanych rozwiązań zapewnia ciszę i spokój przy manewrowaniu osłonami do okien.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Francuska firma Somfy, lider na rynku automatyki i systemów sterowania, wprowadza na polski rynek nowe rozwiązania dla napędów do osłon wewnętrznych, które realnie obniżają poziom hałasu generowanego w czasie ich użytkowania.

Osłony wewnętrzne to dobrodziejstwo, dzięki któremu regulujemy poziom nasłonecznienia, a nawet ogrzewamy lub schładzamy pomieszczenie niezależnie czy jest to sala konferencyjna, czy pokój w domu. Ale i te same osłony potrafiły nie raz doprowadzić nas do szewskiej pasji, kiedy włączone zakłócały tok szkolenia, albo zagłuszały ulubiony program w TV.

Zarówno w biurze, jak i domu cisza jest postrzegana jako kluczowy element dobrego samopoczucia - nic dziwnego więc, że badania nad tym rozwiązaniem firma Somfy prowadziła od kilkunastu lat.

- Dotychczas nie było określonego sposobu pomiaru natężenia dźwięku generowanego przez napęd. Powód tego jest prosty: różni producenci podają różne parametry hałasu mierzone w różny sposób i często tych wyników nie można porównać. Somfy dokonuje pomiaru dźwięku w odległości 1 m od uruchomionego napędu, ale już inni producenci dokonują takich pomiarów w dalszej odległości, o czym warto pamiętać porównując parametry - mówi Tomasz Koziarek, Product Marketing Manager w Somfy Sp. z o.o.. - Na podstawie dotychczasowych wyników pomiarów można przyjąć, że napędy Sonesse są cichsze o około 6dBA od odpowiednich napędów 40 i 50 mm.


fot. Somfy

Dla porównania 0 dBA to granica słyszalności, na około 20 dBA szacuje się poziom dźwięku ludzkiego szeptu, a w cichym pokoju ten poziom natężenia dźwięku jest na poziomie ok. 40 dBA.

- Zaręczam, że na sali konferencyjnej w czasie spotkania jego uczestnicy nawet nie zorientują się w pracy napędu - mówi Tomasz Koziarek. - Już nieraz miałem okazję to sprawdzić.

Niski poziom generowanego dźwięku jest jednym z zagadnień, które zostało już podjęte w wielu sektorach (elektryka domowa, transport itd.), aby istotnie podnieść wartość produktów. W Somfy badania akustyczne prowadzone przez dwanaście ostatnich lat. Przez ten czas systematycznie francuska firma wprowadzała szereg innowacji. Dla serii Sonesse zarejestrowano 7 zastrzeżeń patentowych. Każda część napędu: hamulec, rotor, przekładnia została zaprojektowana dla zagwarantowania optymalnego poziomu generowanego dźwięku. 

Zyskujemy ciszę, prywatność, komfort wizualny, komfort termiczny.

- W ofercie Somfy istniały już wcześniej ciche napędy. Przełomem jest znaczące poszerzenie oferty cichych napędów i to od razu w kilku standardach sterowania: przewodowe PA, radiowe RTS oraz cyfrowe RS485. Świadczy to o pozycji Somfy, jako lidera w branży napędów do osłon wewnętrznych - podkreśla Tomasz Koziarek.

Sonesse to też innowacja dla instalatorów, gdyż pozwala na montaż cichych napędów w dużych i ciężkich osłonach (roletach, roletach rzymskich, roletach zaciemniających, dużych żaluzjach wewnętrznych drewnianych - do 20 - 30 kg, w zależności od sposobu wykonania. Nowe rozwiązania pozwalają też na zdecydowanie łatwiejszy montaż tych napędów w osłonach - rzecz trudna do wymierzenia. Dobrodziejstwo polega na tym, że osłony są montowane przy użyciu standardowych narzędzi, na "typowych" uchwytach.

No i rzecz nie mniej ważna od komfortu - cena nowych napędów nie wpływa znacząco na cenę osłony, a różnica ceny mieści się w zakresie 2-3% ceny osłony.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy