PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-10-29
Trzy pomysły na jesienne zmiany w salonie
Jeśli mamy ochotę na zmianę wystroju pokoju dziennego, nie musi wiązać się to z dużymi wydatkami. Postawmy na detale, które potrafią zdziałać cuda.

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.
ul. Złota 40
62-800 Kalisz

tel. 62 768 66 00
fax 62 768 68 01
haftsa@haft.com.pl
www.haft.com.pl

» więcej o firmie

Jeśli mamy ochotę na zmianę wystroju pokoju dziennego, nie musi wiązać się to z dużymi wydatkami. Postawmy na detale, które potrafią zdziałać cuda. Oto trzy proste sposoby na nową odsłonę salonu!

Dekoracyjna moc tkaniny

Najważniejsze miejsce w salonie stanowi najczęściej kanapa. Na niej spędzamy wieczory czytając książki, oglądając telewizję, rozmawiając z bliskimi. Idealnym rozwiązaniem, aby w prosty sposób odmienić jej wygląd, jest zmiana poduszek. - Nowe poszewki możemy uszyć sami - zyskujemy w ten sposób nieograniczone możliwości aranżacyjne - radzi Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. - Jeśli chcemy nadać pomieszczeniu romantyczny, sielski klimat, wybierzmy tkaniny z motywem roślinnym w stonowanych barwach. Jeśli mamy natomiast ochotę na bardziej oryginalne dodatki, postawmy na tkaniny z mocnym akcentem kolorystycznym i geometrycznym wzorem, jak na przykład tkaniny z kolekcji Morskie Głębiny marki Haft - proponuje Magdalena Tomaszewska. Ciekawym pomysłem jest również „ubranie" krzeseł w pokrowce. Je również można uszyć samemu, kierując się wskazówkami zamieszczonymi w Internecie. W ten sposób nadamy krzesłom zupełnie inny wygląd, ukrywając jednocześnie mankamenty, które powstały podczas ich użytkowania.
 

Firanka haftowana na markizecie, model 108480 z oferty marki Haft

Okna na jesień

Warto również zwrócić uwagę na dekoracje okien. Za pomocą ich odpowiedniej aranżacji można swobodnie zmieniać wystrój salonu. Kombinacją, która bardzo dobrze sprawdza się jesienią, jest połączenie delikatnych, jasnych firanek z ciemniejszymi, zdobionymi zasłonami. - Dzięki takiemu zestawieniu w pogodne dni możemy wpuścić promienie słońca do wnętrza, natomiast w pochmurne skryjemy się za pięknymi zasłonami, które zbudują przytulną atmosferę w salonie - dodaje Magdalena Tomaszewska. Pamiętajmy, że w okresie, gdy dni stają się coraz krótsze, powinniśmy wybierać zwiewne, lekkie materiały - jak na przykład tiul - a zrezygnować z grubo dzianych firanek blokujących dostęp światła.

Magia dodatków

Na estetykę wnętrza wpłyniemy również odpowiednimi artykułami dekoracyjnymi. Najlepiej zdecydować się na jeden wyrazisty w kształcie lub brawie element, który nada wnętrzu charakteru. Może to być duży wazon, który postawimy na stole, parapecie czy kominku. Ciekawy efekt uzyskamy również dzięki dodatkom inspirowanym naturą - bardzo modne są ozdoby nawiązujące w formie do leśnych zwierząt, szczególnie sów czy jeleni. Na długie jesienne wieczory znakomicie sprawdzają się również świece. Warto wybrać proste, w jednym kolorze, lecz w różnych rozmiarach - ułożone obok siebie stworzą wyjątkowy efekt.

Zdjęcie główne:
Poduszki i zasłony wykonane z tkaniny z kolekcji Morskie Głębiny marki Haft
Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A.
to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce.  Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską. HAFT S.A. dostarcza na rynek firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane, konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe,  konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych, wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny hatowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,, flagi narodowe oraz maryjne.  Lista wyrobów Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.

źródło: Haft