PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-09-30
Somfy Polska ma nowego Dyrektora Sprzedaży
Daniel Kwapich z dniem 1 października zostanie nowym Dyrektorem Sprzedaży Somfy Sp. z o.o.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Daniel Kwapich z dniem 1 października zostanie nowym Dyrektorem Sprzedaży Somfy Sp. z o.o. Wcześniej tę funkcję sprawował Radosław Borkowski, który od września tego roku został wybrany przez Zarząd firmy Somfy Dyrektorem Zarządzającym oddziałem Somfy w Polsce.

- Priorytetem będzie dla mnie stałe podnoszenie poziomu obsługi klientów Somfy Polska poprzez zespół profesjonalnych handlowców oraz wykwalifikowanych pracowników biura jakimi dysponuje nasza firma - mówi Daniel Kwapich, nowo powołany Dyrektor Sprzedaży. 

Daniel Kwapich jest absolwentem Zarządzania i Marketingu na Politechnice Poznańskiej, ukończył także studia podyplomowe na wydziale Promocja i Komunikacja w Biznesie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Z firmą Somfy jest związany już od ponad siedmiu lat, od kwietnia 2007 roku. Na początku swojej kariery aż do końca 2012 roku pełnił funkcję Kierownika Regionu, by od stycznia 2013 z powodzeniem przejąć obowiązki Key Account Managera, i wreszcie od października tego roku zostać Dyrektorem Sprzedaży.

- Wierzę, że moje kierunkowe wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie zdobyte w firmach działających w sektorze B2B, a także absolutne zaangażowanie w powierzone mi zadania przełożą się na dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży produktów Somfy - podkreśla Daniel Kwapich.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy