PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-09-16
Dom pełen światła – dekorujemy okna na jesień
Aby nadać wnętrzom lekkości i rozjaśnić je, zrezygnujmy z ciemnych, grubo dzianych firanek, które blokują dostęp światła.

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.
ul. Złota 40
62-800 Kalisz

tel. 62 768 66 00
fax 62 768 68 01
haftsa@haft.com.pl
www.haft.com.pl

» więcej o firmie

Jesień za oknem, deszczowa pogoda i krótsze dni - to wszystko sprawia, że do pomieszczeń, w których przebywamy dostaje się mniej promieni słonecznych. Ochłodzenie na zewnątrz powoduje również, że coraz więcej czasu spędzamy w domu. Jeżeli chcemy zadbać o przyjemną i miłą atmosferę wewnątrz, udekorujmy okna tak, aby pokoje były odpowiednio naświetlone i pozostały przytulne.

Więcej światła


Jesienią dobrze sprawdzają się aranżacje z wykorzystaniem beżów czy brązów.
Na zdjęciu zasłony z tkaniny dekoracyjnej natura 12841/PB/175 des. T054. marki Haft
Fot. HAFT

Coraz krótsze dni przekładają się na gorsze doświetlenie naszych domów. Odpowiednia aranżacja okien pozwoli nam zachować możliwie największą ilość promieni słonecznych. Aby nadać wnętrzom lekkości i rozjaśnić je, zrezygnujmy z ciemnych, grubo dzianych firanek, które blokują dostęp światła. Postawmy na zwiewne, lekkie materiały - jak na przykład tiul - koniecznie w jasnych kolorach. - W pokonaniu jesienniej aury pomóc mogą nam firanki haftowane na markizecie, które wyróżnia wyjątkowa biel. Dzięki zastosowaniu specjalnego splotu nitek, materiał odbija światło w taki sposób, że sprawia wrażenie, jakby docierało go do pomieszczenia więcej - tłumaczy Magdalena Tomaszewska, ekspert firmy HAFT, specjalizującej się w produkcji zasłon i firan. - Przy tym rozwiązaniu pomieszczenie automatycznie staje się bardziej rozjaśnione, a firanka jest bielsza, jaśniejsza i delikatnie błyszcząca - dodaje.

Atmosfera spokoju

Ze względu na większą ilość czasu spędzanego jesienią w domu, warto zadbać o to, aby w naszych pokojach panowała przyjemna atmosfera. Przesiadywanie z rodziną w przytulnym salonie z pewnością umilą odpowiednie zasłony. - Połączenie delikatnych, białych firanek z kontrastowymi, wyrazistymi zasłonami, to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdza się w różnej stylistyce wnętrz - przekonuje ekspert HAFT-u. - Modne są także zasłony z wypukłymi motywami. Ciepłą atmosferę w pomieszczeniu z pewnością podkreślą wszelkie zdobienia kwiatowe czy też w formie liści drzew - uzupełnia. Taka zasłona nada intymności wnętrzu - nikt niepożądany nie będzie zaglądał do środka.

Kolor ma znaczenie

Ciepłe kolory nie tylko sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, ale także wpływają na nasze lepsze samopoczucie. Jesienią odejdźmy od jaskrawych kolorów, które dominowały wiosną i latem. Staramy się, aby wnętrze wpływało na nas kojąco i nie rozpraszało nadmiarem barw. Wszelkie odcienie beżu, brązu, fioletu, czekolady, wrzosu, butelkowej zieleni - to kolory, które sprawią, że wieczory spędzane w salonie będą najprzyjemniejszym momentem całego dnia.

Zdjęcie główne:
Firanki haftowane na markizecie wpuszczą do wnętrza więcej światła. Na zdjęciu model 20259 z oferty firmy HAFT.

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A.
to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce.  Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską. HAFT S.A. dostarcza na rynek firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane, konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe,  konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych, wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny hatowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,, flagi narodowe oraz maryjne.  Lista wyrobów Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.

źródło: Haft