PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-08-27
Przygotowujemy kącik nauki dla dziecka
Ciekawym rozwiązaniem są dedykowane dzieciom dekoracje okienne z fluorescencyjnymi elementami. Subtelnie wyglądające za dnia, a świecące w nocy, uprzyjemniają dziecku ...

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.
ul. Złota 40
62-800 Kalisz

tel. 62 768 66 00
fax 62 768 68 01
haftsa@haft.com.pl
www.haft.com.pl

» więcej o firmie

Pierwszy szkolny dzwonek już niebawem, warto więc zorganizować dziecku funkcjonalne i przytulne miejsce do odrabiania zadań domowych. Przedstawiamy kilka porad, jak sprawić, by nauka w domu była efektywna i przyjemna.

Komfort pracy

Najważniejsze, aby meble, z których będzie korzystać dziecko, były wygodne i dostosowane do jego wzrostu. Wybierzmy biurko z możliwością regulacji wysokości - dzieci szybko rosną, więc miejsce ich pracy będzie można swobodnie dostosowywać do aktualnych potrzeb. W trakcie nauki na blacie powinny zawsze znajdować się tylko niezbędne rzeczy, aby dziecko nie rozpraszało się nadmiarem drobiazgów. Z tego względu biurko powinno posiadać kilka szuflad, które pomieszczą wszelkie akcesoria. Obowiązkowo natomiast powinna pojawić się na nim lampka z możliwością regulacji kierunku światła. Warto pamiętać, że dla leworęcznego dziecka lampka powinna być ustawiona po prawej stronie, a dla praworęcznego po lewej. Równie istotne jest odpowiednio dobrane krzesło. Aby uchronić dziecko przez nadwyrężaniem i bólem kręgosłupa powinniśmy wybrać model z wysokim oparciem, który podpierać będzie całe plecy wraz z odcinkiem szyjnym.

Odpowiednie miejsce

Bardzo istotna jest także kwestia samego ustawienia biurka. Najlepiej, aby było umiejscowione w pobliżu okna, żeby dziecko mogło swobodnie odrabiać lekcje przy świetle dziennym. - Jeśli pomieszczenie jest słabo nasłonecznione, do osłony okna powinniśmy stosować lekkie i jasne firanki, np. firanki haftowane na markizecie - radzi Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. - Jeśli natomiast do pokoju dostaje się duża ilość światła słonecznego, warto wybierać grubsze materiały, np. panele lub roletki. W ten sposób promienie nie będą raziły w oczy, a pomieszczenie nie będzie się mocno nagrzewać - dodaje.

Przyjemne z pożytecznym

Kącik pracy, obok funkcjonalności, powinien także wpływać dobrze na samopoczucie dziecka. Nie powinniśmy jednak przesadzać z nadmiarem dodatków i zabawek, które mogą dekoncentrować pociechę. - Ciekawym rozwiązaniem są dedykowane dzieciom dekoracje okienne z fluorescencyjnymi elementami - mówi Magdalena Tomaszewska z Haftu. - Subtelnie wyglądające za dnia, a świecące w nocy, uprzyjemniają dziecku spędzanie czasu w swoim pokoju - dodaje. Na efektywność uczenia się wpływają również takie czynniki, jak regularne przerwy podczas nauki oraz cisza. Pamiętajmy więc, że w pokoju dziecka w trakcie odrabiania lekcji telewizor, komputer czy radio powinny być wyłączone, a najlepszym sposobem na relaks i dotlenienie mózgu będą krótkie ćwiczenia gimnastyczne.

Zdjęcie główne:
Firanka żakardowa 21844

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A.
to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce.  Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską. HAFT S.A. dostarcza na rynek firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane, konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe,  konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych, wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny hatowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,, flagi narodowe oraz maryjne.  Lista wyrobów Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.

źródło: Haft