PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-05-20
Automatyka zasilana słońcem
Firma Somfy, w trosce o klientów ceniących komfort i ekologię, rozwinęła ofertę napędów solarnych do osłon zewnętrznych.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Obecne rozwiązania, wprowadzone w tym roku, charakteryzują się znacznie większą efektywnością i mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w greenhouse'ach, jak i wszędzie tam gdzie niemożliwe jest podłączenie zasilania.

Napędy Oximo 40 WireFree RTS to alternatywa dla systemów działających przy użyciu przewodu zasilającego. Mają one swoje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie doprowadzenie prądu jest kłopotliwe lub wiąże się z naruszeniem ściany lub fasady. System ten jest całkowicie niezależny, ponadto działa bezawaryjnie i zachowuje sprawność przez wiele lat.


©Somfy

- Wystarczy umieścić napęd w skrzynce oraz zainstalować panel słoneczny, który będzie pobierał energię słoneczną i przesyłał ją do zestawu bateryjnego. Sterowanie tak zautomatyzowanymi osłonami odbywa się za pomocą dowolnego pilota Somfy, co znacznie podnosi komfort codziennego życia. Dla przykładu, w upalne dni, nie wstając z fotela, możemy swobodnie regulować położenie osłon, by zapewnić sobie letni komfort i dodatkowo ograniczyć zużycie klimatyzacji - podkreśla Tomasz Koziarek, Product Marketing Manager.

Energia słoneczna, którą wykorzystują napędy solarne, jest przede wszystkim czystą, odnawialną i darmową energią. Dlatego też propozycja ta szczególnie dedykowana jest klientom, dla których ekologia stanowi istotny aspekt wyboru.


©Somfy

- Zaadaptowanie w domu rozwiązań przyjaznych środowisku, a przy tym również komfortowych jest dziś możliwe bez skomplikowanych technologii i niewielkim kosztem. Postęp technologiczny sprawił, że obecne napędy słoneczne, w porównaniu do tych wprowadzanych na rynek kilka lat wcześniej, są jeszcze bardziej wydajne i adekwatne do obecnych trendów ekologicznych  - podkreśla Tomasz Koziarek.

Rozwój technologii sprawił także, że nie ma potrzeby instalacji dwóch paneli słonecznych łączonych równolegle przy cięższych niż standardowo roletach. Obecnie z powodzeniem wystarczy tylko jeden panel, co zdecydowanie wpływa na ekonomiczność rozwiązania.


©Somfy

Warto podkreślić również, że znacznie złagodzone zostało ograniczenie stosowania rolet z napędem słonecznym na północnych fasadach budynku, a więc tam gdzie nasłonecznienie jest zdecydowanie najmniejsze. W przeszłości montaż paneli słonecznych w tym miejscu był praktycznie niemożliwy. Obecnie realne jest wykonanie jednego pełnego cyklu w postaci otwarcia osłony rano oraz zamknięcia wieczorem bez potrzeby podłączania zewnętrznego źródła zasilania. Wystarczy sam panel z akumulatorem.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy