PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-03-24
Nowość! Kolekcja firan na markizecie firmy HAFT S.A. – wysublimowana okienna arystokracja
Wiele osób szukając odpowiedniej dekoracji okiennej skłania się ku tradycji, wybierając haftowane firanki.

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.
ul. Złota 40
62-800 Kalisz

tel. 62 768 66 00
fax 62 768 68 01
haftsa@haft.com.pl
www.haft.com.pl

» więcej o firmie

Wiele osób szukając odpowiedniej dekoracji okiennej skłania się ku tradycji, wybierając haftowane firanki. Różnorodność modeli tego typu firan sprawia, że często decydujemy się na mniej standardowe wykonanie, które przełamie klasyczną formę i doda oknom intrygującego charakteru. Doskonałym pomysłem są firanki na markizecie Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. Finezyjne zdobienia, zwiewna forma i przykuwający uwagę kształt sprawiają, że firanki te zdobywają coraz większe uznanie.

Za efekt subtelności tego typu firan odpowiada głównie sama markizeta. Lekki splot włókien nadaje jej niebywałej miękkości, dzięki czemu wykonana z niej firana, wyposażona dodatkowo w taśmę marszczącą, swobodnie się układa, tworząc regularne fale.


Modele firan 20238 i 20241 HAFT S.A. dzięki prostej formie i delikatnym
zdobieniom podkreślą swobodną elegancję wnętrz
Fot. www.haft.com.pl

Nowa odsłona zasłony

Warto zwrócić uwagę na zupełnie nową odsłonę klasycznych dekoracji okiennych. Efektowne wrażenie wywierają firany na markizecie firmy HAFT S.A, która ostatnio wzbogaciła rynek wnętrzarski o 5 nowych modeli firan haftowanych. Lekkie, eteryczne, subtelnie osłaniające okna nie mają nic wspólnego ze swymi dawnymi wersjami.  To już nie tylko zwykłe, wiszące w oknach firany, lecz przykuwające uwagę ozdoby opatrzone oryginalnymi wyszywanymi aplikacjami.

Wśród nowych propozycji można znaleźć 2 rodzaje firan - o prostej lub falistej linii wykończenia. Pierwszy typ reprezentowany jest przez modele 20238 i 20241 posiadające 160 cm wysokości oraz 300 cm długości.  Obie firany posiadają kilka rzędów haftów o lekkich kwiatowych wzorach, które wyróżniają się na tle delikatnej siateczki.


Przełamanie prostej formy umożliwia już drobny akcent w postaci
zaokrąglonej linii firan i wyeksponowanych marszczeń
Fot. www.haft.com.pl

Firma proponuje jednocześnie firany na markizecie wykończone delikatnie zaokrągloną linią. Są wśród nich modele 20248, 20252 oraz 20259, również o wymiarach 160x300 cm. Dla tych fasonów charakterystyczna jest gładka siateczka ozdobiona jedynie pojedynczym pasem dekoracyjnych haftów. Kwiatowe ornamenty dodają tym firanom niebywałego wdzięku i lekkości. Wszystkie nowości z kolekcji HAFT S.A. występują zarówno w kolorze białym, jak i kremowym.

Samodzielne ułożenie firan w efektowny sposób nie jest takie proste, jak może się wydawać. Idealnie symetryczne fale wymagają sporo wprawy i pracy. W przypadku firanek haftowanych na markizecie nie ma takiego problemu, gdyż są one praktycznie bezobsługowe. Dzięki temu, że producent wyposażył wszystkie nowe modele w taśmę marszczącą samo zawieszanie i układanie firan jest niezwykle proste, a osiągnięcie efektu równych fal przychodzi bez żadnego wysiłku.

FIRANKI HAFTOWANE NA MARKIZECIE

Pomysłowa propozycja firmy HAFT S.A. sprawia, że modele firan na markizecie są nie tylko piękną i urokliwą ozdobą, ale jednocześnie - dzięki swej specyfice - są praktycznym rozwiązaniem.Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A.
to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce.  Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską. HAFT S.A. dostarcza na rynek firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane, konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe,  konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych, wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny hatowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,, flagi narodowe oraz maryjne.  Lista wyrobów Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.

źródło: Haft