PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-12-04
Zaprojektuj roletę przyszłości – konkurs VELUX International Design Award
Tylko do końca roku trwa rejestracja do pierwszej edycji międzynarodowego konkursu VELUX International Design Award 2014.

VELUX Polska Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

tel. 22 337 70 00
fax 22 337 70 90
kontakt@velux.pl
www.velux.pl

» więcej o firmie

Studenci kierunków związanych z projektowaniem wzornictwa użytkowego mogą wziąć udział w opracowaniu nowoczesnych przesłon do okien dachowych i jednocześnie zdobyć cenne nagrody oraz uznanie jury złożonego ze światowej sławy projektantów.

Studenci z całej Europy mogą wystartować do rywalizacji indywidualnie lub zespołowo. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu rolety przyszłości, która będzie wyróżniała się innowacyjnością i zupełnie nowym spojrzeniem na osłanianie okien dachowych. Prace będzie oceniało znamienite jury złożone ze światowej sławy projektantów: inicjatora nagrody Red Dot Award profesora dr Petera Zeca, holenderskiej projektantki tekstyliów Petry Blaisse oraz włosko-duńskiego duetu projektantów mebli

GamFratesi. Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę cztery kryteria: innowacyjność, jakość życia, troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój oraz potencjał rynkowy. „Konkurs VELUX

International Design Award jest bardzo interesujący, ponieważ zaprasza nas do spojrzenia na nowo na coś, co widzimy codziennie. Tak, rolety okienne pełnią ważną funkcję - nie tylko zarządzają światłem wpadającym do pomieszczenia i pokazują, jak wyznaczamy granice pomiędzy wnętrzami naszych domów a światem zewnętrznym, ale co więcej, to także one mają potencjał do tworzenia harmonii pomiędzy światłem, meblami, materiałami" - komentuje Enrico Fratesi, włoski projektant, członek jury konkursu.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody - 6000 euro za pierwsze miejsce i 2500 euro dla laureata drugiej nagrody. Ponadto uczestnicy konkursu będą rywalizować w mediach społecznościowych, a właściciel zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 1500 euro. Branża przesłon okiennych jest niezwykle dynamiczna i cały czas otwiera się na nowe możliwości .

Zdaniem firmy VELUX nagroda w dziedzinie projektowania jest szansą dla studentów na rozwój i uczestniczenie w opracowaniu nowoczesnych produktów, a także nowym sposobem poszukiwania inspiracji dla firmy. „Naszym celem jest znalezienie najbardziej utalentowanego studenta i być może danie mu szansy wpłynięcia na przyszłość branży rolet. Konkurs w dziedzinie projektowania stanowi alternatywny sposób pracy nad innowacyjnością i opracowywaniem produktów. Nie możemy się doczekać, aby ujrzeć, co napędza wyobraźnię kreatywnych, młodych projektantów oraz tego, jak mogą wyglądać rolety przyszłości" - mówi Kent Holm.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 grudnia zarejestrować się przez Internet na stronie projektu. Ostateczny termin przesyłania prac mija 31 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w maju 2014 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.designaward.velux.comInformacje o Grupie VELUX

Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o VELUX w Polsce
Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii, jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie VELUX w Polsce systematycznie rośnie, obecnie w fabrykach i spółce handlowej pracuje ponad 1 520 osób.

źródło: Velux