PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-08-05
Montaż okiennic aluminiowych
Okiennice stanowią istotne zabezpieczenie przed włamaniem, oprócz tego chronią wnętrza przed zbyt dużym nasłonecznieniem czy wychłodzeniem.

EFFECTOR S.A. Zakład Profili Aluminiowych
ul. Młynarska 29
29-100 Włoszczowa

tel. 41 394 27 99
fax 41 394 51 20
wloszczowa@effector.com.pl
www.effector.com.pl

» więcej o firmie

Okiennice to jeden z ważnych elementów wyposażenia, a jednocześnie dekoracji  budynków. Pełnią one wiele funkcji użytkowych. Stanowią istotne zabezpieczenie przed włamaniem, oprócz tego chronią wnętrza przed zbyt dużym nasłonecznieniem czy wychłodzeniem. Stanowią skuteczną barierę przed silnym wiatrem oraz wyciszają wnętrza. Okiennice - niezmiennie od wielu lat - są bardzo popularne na południu Europy, a w ostatnich latach także w Polsce wracają do łask.

Sposoby montażu
Najczęściej okiennice są montowane jako jeden z ostatnich elementów wykończeniowych. Coraz częściej w naszej strefie klimatycznej, mamy do czynienia z budynkami wcześniej ocieplonymi, nierzadko izolacją o znacznej grubości. Takie wykończenie budynku powoduje, że najlepiej sprawdza się montaż okiennic bezpośrednio do muru. W miejscu ich mocowania należy wyciąć otwory pod specjalne wsporniki, których długość zależy od grubości styropianu. Należy zamocować je w taki sposób, aby zostały zakotwione w warstwie nośnej ściany.  Najczęstsze są dwa sposoby montażu. W pierwszym z nich skrzydła okiennic po zamknięciu tworzą jedną linię (licują się) ze ścianą budynku. W drugim natomiast zakrywają otwór okienny, zachodząc ok. 2 cm na mur. Wsporniki zwykle wykonuje się z metalowego kątownika. Gotowe, montujemy do ściany za pomocą kołków rozporowych. Ubytki w ociepleniu, które powstały podczas wykonywanych czynności, należy uzupełnić styropianem i pianą montażową, aby uniknąć w ten sposób wystąpienia tzw. mostków cieplnych.

Montaż właściwy
Rozpoczynając właściwy montaż, otwieramy skrzydło na szerokość 90 stopni. W tej pozycji, aby zdjąć cały element z zawiasów, wystarczy nieznacznie unieść go do góry. Wówczas należy w ramie wywiercić otwory, dokładnie w miejscu zamocowania zawiasów, używając w tym celu wkrętów. Później umieszczamy ją w otworze okiennym, wykorzystując do poprawnego montażu poziomicę. Należy także zwrócić uwagę, żeby wolna przestrzeń pomiędzy ramą a otworem wynosiła nie więcej niż 5 mm szerokości. Następnie wywiercamy otwory we wspornikach, po czym przykręcamy obramowanie do wsporników, przy pomocy wkrętów. Po wykonaniu tych czynności sprawdzamy, czy położenie ramy jest właściwe. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, korygujemy przytwierdzenie. Kiedy wszystko jest już zamocowane poprawnie, przystępujemy do założenia skrzydła na zawiasy. Prawidłowe działanie okuć weryfikujemy poprzez wielokrotne zamykanie i otwieranie skrzydła. Następnie otwieramy skrzydło na całą szerokość, po czym przymocowujemy do muru blokadę antywiatrową. Kiedy blokada działa poprawnie, przestrzeń od strony okna, jaka powstaje między ramą okiennicy oraz murem, wypełniamy silikonem. Do otwierania i zamykania okiennic służą specjalne metalowe skoble, które jednocześnie uniemożliwiają ich odsłonięcie z zewnątrz, lub metalowy pręt o odpowiedniej długości. Jeszcze wygodniej można otwierać okiennice przy pomocy pilota lub włączając przycisk na ścianie.

Atuty okiennic z aluminium
Aluminium jako materiał do wykonania okiennic ma wiele zalet. Po pierwsze powoduje, że konstrukcja wraz z pokryciem lakierniczym jest bardzo trwała i stabilna. Ponadto użycie tego materiału  sprawia dużą dostępność rozwiązań kolorystycznych:  pełna paleta RAL oraz kolory drewnopodobne. Montaż okuć jest trwały. Jeśli  chodzi o koszt zakupu okiennic aluminiowych, to jest on na poziomie produktów wykonanych z drewna i nieco wyższy niż z PVC. Warto wiedzieć, że ta różnica zmniejsza się w  trakcie użytkowania okiennic z aluminium, gdyż nie wymagają one żadnej renowacji, w przeciwieństwie do wyrobów, wykonanych z innych materiałów.EFFECTOR  jest jednym z wiodących producentów listew wykończeniowych, który cały proces produkcyjny wykonuje w oparciu o własne zaplecze technologiczne. Oferuje różnorodne warianty wykończenia powierzchni listew aluminiowych, od lakierowania proszkowego począwszy, przez piaskowanie, elektropolerowanie,  polerowanie mechaniczne, na szczotkowaniu kończąc. Niezmienna wysoka jakość  produkowanych wyrobów oraz serwis i  pełna obsługa klienta, to od lat najważniejsze priorytety firmy, które ugruntowały pozycję marki na międzynarodowym oraz krajowym rynku. 

Firma działa w branży budowlanej od prawie 20 lat. W oparciu o najnowsze technologie wytwarza bogatą kolekcję produktów aluminiowych, dedykowanych dla różnych grup odbiorców. EFFECTOR  oferuje m.in.: listwy wykończeniowe i elementy aranżacji wnętrz, aluminiowe systemy okładzin okiennych, okapniki rynnowe, listwy przyszybowe, progi drzwiowe, okienne systemy drewniano-aluminiowe. Zajmuje się także prefabrykacją stolarki aluminiowej, a także świadczy usługi z zakresu powierzchniowej obróbki aluminium. EFFECTOR jest również znaczącym eksporterem i dostawcą do krajów Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie. Produkty firmy od lat znajdują nabywców na kilkudziesięciu rynkach europejskich i azjatyckich.

EFFECTOR  to od września 2012 r. sponsor tytularny klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effector