PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-05-10
Somfy kontynuuje dynamiczny rozwój w Polsce
Somfy kontynuując dynamiczny rozwój, postanowiło uruchomić fabrykę, zaplecze handlowe i centrum logistyczne w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Francuski producent napędów i automatyki do bram i rolet uruchomi w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej ośrodek produkcyjny i zainwestuje tym samym około 55 mln euro. Fabryka ma zostać otwarta za osiem miesięcy, a cała inwestycja ma zostać zrealizowana do 2020 roku, zapewniając tym samym możliwości produkcyjne na poziomie 4 milionów napędów rocznie.

Somfy kontynuując dynamiczny rozwój, postanowiło uruchomić fabrykę, zaplecze handlowe i centrum logistyczne w pobliżu szybko rosnącego rynku w Europie Wschodniej. Fabryka będzie produkować napędy do żaluzji zewnętrznych, krat sklepowych, okiennic i okien.

- Grupa Somfy realizuje podwójną strategię wzrostu, poprzez dwie gałęzie „ Somfy activities" i „Somfy Participation". Ta pierwsza poświęcona jest rozwojowi głównej działalności, czyli sprzedaży automatyki do rolet, wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, markiz i bram. „Somfy Participation" odpowiedzialna jest za dynamiczne zarządzanie inwestycjami i zakupem udziałów w przemyśle. W ramach ciągłego rozwoju została powołana w Polsce spółka SOPEM, która zakupiła 8,5 hektara terenów pod inwestycję w ekonomicznej strefie w Niepołomicach - podkreśla Jacek Gromniak dyrektor Somfy Sp. z o.o.

Inwestycja będzie przebiegać dwuetapowo. W pierwszym etapie na koniec 2013 roku ośrodek ma być wyposażony w 2000 m.kw. biur i 10 000 m.kw. powierzchni produkcyjnej. W 2015 roku Somfy zainwestuje bezpośrednio 20 milionów Euro. Zaplanowane jest także uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego. Możliwości produkcyjne w 2015 roku mają sięgnąć miliona napędów rocznie, a do 2020 roku zaplanowano ich zwiększenie do 4 milionów napędów rocznie. W Niepołomickiej Strefie do 2020 roku, powstanie także dodatkowy budynek o powierzchni 10 000 m.kw., co da w sumie powierzchnię całości 22 000 m.kw. Inwestycje mają wynieść w tym okresie do 35 milionów Euro.

Drugi etap w 2014 roku przewiduje rozpoczęcie budowy centrum logistycznego dla Wschodniej i Środkowej Europy z kolejnym budynkiem o powierzchni 10 000 m2.

Obecnie Somfy posiada siedem fabryk: po dwie we Francji, Włoszech i Chinach oraz jedną w Tunezji, w których zatrudnia 7 tysięcy pracowników. Fabryka w Polsce ma zapewnić nowe miejsca zatrudnienia dla kolejnego 1000 osób - głównie kobiet.

- Wierzymy, że nowa inwestycja w Niepołomicach przyczyni się znacznie do rozwoju świadomości marki w Polsce i pomoże nam jeszcze efektywniej rozwinąć sieć sprzedaży. Już obecnie posiadamy 320 autoryzowanych punktów sprzedaży na terenie całej Polski, tzw. Somfy Expertów, którzy przechodząc szereg szkoleń oferują nasze produkty użytkownikom końcowym - podsumowuje Karolina Bednarz-Górska, Specjalista ds. marketingu Somfy Sp. z o.o.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram i zamknięć handlowych.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:
1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce
2011 Sprzedaż 100 milionowego napędu

źródło: Somfy