PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-04-18
Komfort na tarasie – pilot Telis 4 Soliris RTS do sterowania automatyką słoneczną
Przy użyciu jednego pilota Telis 4 Soliris RTS, można sterować markizami, automatyką słoneczno-wiatrową...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Miesiące wiosenno-letnie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a taras staje się szczególnie pożądaną częścią domu. Aby kaprysy pogody jak najmniej zakłócały relaks, firma Somfy opracowała nowy system automatyki słonecznej. Przy użyciu jednego pilota Telis 4 Soliris RTS, można sterować markizami, automatyką słoneczno-wiatrową, oświetleniem tarasowym oraz promiennikiem ciepła.

Telis 4 Soliris RTS to 5-kanałowy pilot radiowy, gdzie cztery kanały służą do sterowania napędami oraz odbiornikami RTS. Kanał piąty natomiast dodatkowo odpowiada za włączanie lub wyłączanie automatyki słonecznej. Taka rozpiętość zastosowań czyni z nowego produktu Somfy niezbędny element zintegrowanego systemu automatyki tarasowej. Poszczególne elementy (markiza, czujniki słoneczno-wiatrowe, listwy oświetleniowe i promienniki ciepła) skutecznie reagują zarówno na sygnały domowników korzystających z pilota, jak i warunki atmosferyczne.


fot. ©Somfy

Korzystając z pilota Telis 4 Soliris RTS można zarządzać markizą wyposażoną w napęd radiowy (np. Sunea CSI RTS, Orea RTS). Sterowanie obejmuje funkcje zwijania/rozwijania osłony, przywoływania indywidualnie zaprogramowanej pozycji komfortowej za pomocą przycisku „my" ale nie tylko. Jeżeli markizę wyposażymy w odpowiednie czujniki słoneczno-wiatrowe, to osłona automatycznie reaguje na zmiany siły wiatru, nasłonecznienia lub deszcz. Decydując się za zakup czujnika słonecznego (Sunis WireFree RTS), wiatrowego (Eolis RTS) lub słoneczno-wiatrowego (Soliris Sensor RTS) inwestujemy w swój komfort i bezpieczeństwo markizy. Dyskretne w designie i bezinwazyjne w montażu urządzenia na bieżąco kontrolują parametry atmosferyczne i zwijają osłonę zawsze, gdy poziom nasłonecznienia lub wiatru przekroczy zaprogramowane wartości progowe. Przy użyciu pilota możemy  prosty sposób modyfikować wartości progowe.

Pilot Telis 4 Soliris RTS warto mieć przy sobie nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorami, gdy chwile spędzane na patio zakłóca mrok i chłód. Wtedy możemy skorzystać z takich rozwiązań Somfy jak listwa oświetleniowa Lighting Ramp RTS czy promiennik ciepła Heating Ramp RTS i na bieżąco kontrolować moc urządzeń. Wygodna rolka na pilocie, pozwala płynnie dostosowywać oświetlenie i temperaturę do własnych potrzeb, a przycisk „my" automatycznie ustawia ulubione warunki.  


fot. ©Somfy

 

Automatyka słoneczna Somfy zintegrowana z pilotem Telis 4 Soliris RTS, to inwestycja w jakość, komfort i bezpieczeństwo. Radiowa technologia Somfy (RTS) zapewnia wielokanałową synchronizację urządzeń, chroniąc domowników przed nadmiernym słońcem, dbając o prawidłową eksploatację markizy oraz zapewniając wygodę obsługi - do zarządzania automatyką nie trzeba wstawać z leżaka.
źródło: Somfy