PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-17
Somfy i Philips zarządzają światem
Firma Somfy współpracuje w Polsce z firmą Philips Lighting w zakresie kontroli poziomu oświetlenia w budynkach.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy, dostawca rozwiązań automatyzujących osłony przeciwsłoneczne, współpracuje w Polsce z firmą Philips Lighting w zakresie kontroli poziomu oświetlenia w budynkach. Te uzupełniające się systemy umożliwiają rozsądne gospodarowanie wszystkimi źródłami światła, zarówno tym naturalnym, jak i sztucznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskujemy maksymalny komfort oświetlenia przy najniższym zużyciu energii.

Jako światowi liderzy, każdy w swojej dziedzinie, obie firmy Somfy oraz Philips stale poszukują korzyści, jakie może odnieść użytkownik ich systemów, dzięki efektywnemu gospodarowaniu światłem naturalnym i oświetleniem sztucznym.

Symbioza światła naturalnego i sztucznego umożliwia optymalizację środowiska pracy w biurach, wpływa na poprawę samopoczucia użytkowników, przy jednoczesnej oszczędności energii. System Somfy zarządza  światłem naturalnym, natomiast system Philips kontroluje ilość sztucznego oświetlenia w pomieszczeniu. Współgrają one ze sobą, aby uzyskać optymalne korzyści. Gdy dopływ światła z zewnątrz jest ograniczony, to sztuczne oświetlenie automatycznie rekompensuje jego właściwą ilość i vice versa, i dzieje się to w tych miejscach gdzie system wykryje obecność użytkownika.

- Oświetlenie, ogrzewanie i chłodzenie są odpowiedzialne za 75% całkowitej pobieranej energii w budynku. Zintegrowanie oświetlenia z odpowiednim systemem osłon przeciwsłonecznych, przynosi do 50% oszczędności na zużyciu energii przeznaczonej dla celów oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, nie mówiąc o wygodzie użytkowników, którą przecież ciężko wycenić - podsumowuje Aleksander Tymiński, Somfy.

Optymalne gospodarowanie światłem słonecznym w budynkach może zmniejszyć zapotrzebowanie na światło sztuczne, podnieść komfort i wydajność pracy, wyeliminować oślepienia i zredukować odbicia w ekranach komputerowych oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na chłodzenie. Obniżone koszty zużycia energii na chłodzenie i ogrzewanie to mniejsze koszty inwestycji i utrzymania systemów.

Z kolei inteligentne gospodarowanie sztucznym oświetleniem w budynku może przynieść znaczne oszczędności np. dzięki zastosowaniu czujników natężenia światła i czujników obecności, zmaksymalizować komfort użytkownika, zagwarantować zgodność z właściwymi wymogami wydajności energetycznej budynku, a także promować budownictwo przyjazne środowisku.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 54 krajach na świecie. Spółka posiada 68 filii, 56 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 15 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów wynosi około 7 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 720 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 4 miliony elementów i 32 000 napędów, a co 5 sekund instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce

źródło: Somfy