PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-09-19
Somfy dla biznesu
We wrześniu firma Somfy ruszyła ze stroną somfybiznes.pl dedykowaną branżowym specjalistom.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Strona somfybiznes.pl dedykowana jest Somfy Ekspertom, instalatorom oraz wszystkim firmom, które chcą zostać autoryzowanym partnerem handlowym Somfy. Dzięki nowemu serwisowi specjaliści nie tylko będą mieli dostęp do zgromadzonej w jednym miejscu szczegółowej bazy produktów, ale także czeka na nich wiele korzyści partnerskich, oferowanych przez Somfy.

- Uruchomienie nowego serwisu to kolejny krok w stronę naszych partnerów biznesowych. Wcześniej opracowaliśmy program Somfy Ekspert, który daje dużo korzyści ambasadorom nowoczesnych technologii. Przeszkolona i sprawdzona załoga jest gwarancją właściwego doboru produktów i ich prawidłowego montażu. Nasz nowy serwis jest też w szczególności dedykowany właśnie im - podsumowuje Alicja Rzeczkowska, Marketing Manager, Somfy.

W programie Somfy Expert biorą udział firmy, które jako główny cel stawiają sobie jakość. Oznacza to, że dbają zarówno o produkt, jak i o najwyższy standard w obsłudze klienta końcowego. Prowadzone przez SOMFY intensywne szkolenia i bieżąca weryfikacja, pozostawia w gronie SOMFY Ekspertów tylko wiarygodnych profesjonalistów.

Ambasadorzy nowoczesnych rozwiązań dzięki programowi Somfy Ekspert zyskują wyposażenie punktu sprzedaży w szereg materiałów marketingowych. Jednym z ważniejszych atutów współpracy z Somfy jest wsparcie reklamowe zapewniane przez producenta automatyki i napędów.

Firmy biorące udział w programie Ekspert Somfy mają również zapewnione bezpłatne szkolenia techniczne i sprzedażowe organizowane przez Somfy. Są to szkolenia zarówno z zakresu wiedzy dotyczącej ogólnie rozumianej automatyki, szkolenia produktowe dotyczące zagadnień technicznych, jak również szkolenia sprzedażowe.

Bardzo istotnym punktem jest również 5 lat gwarancji bezpośrednio od producenta dla użytkownika końcowego, którą mogą przekazać tylko firmy biorące udział w programie. Pięcioletniej gwarancji firma Somfy udziela wszystkim partnerom handlowym kanału B2B. Specjalnie jednak dla Somfy Expertów firma stworzyła „Czek Serwisowy", dzięki któremu klient końcowy po odesłaniu części ankiety uzyskuje gwarancję bezpośrednio od firmy Somfy. Jest to niewątpliwie mocna karta przetargowa dla partnerów biorących udział w programie. Użytkownik ma pewność, że zakupione silniki Somfy pochodzą z pewnego źródła oraz, że zostaną zamontowane na najwyższym poziomie technicznym.

Specjalnie dla Somfy Expertów stworzono także Akademię Automatyki Somfy, do której mogą przystąpić tylko pracownicy zrzeszonych w programie firm. Akademia Automatyki Somfy jest doskonałym programem motywacyjnym dla pracowników - oferuje możliwość zbierania punktów, które można wymienić na bardzo atrakcyjne nagrody.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 54 krajach na świecie. Spółka posiada 68 filii, 56 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 15 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów wynosi około 7 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 720 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 4 miliony elementów i 32 000 napędów, a co 5 sekund instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce

źródło: Somfy