PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-16
Ochrona pełna elegancji
Drewniane okiennice POL-SKONE świetnie sprawdzą się zarówno w murowanych jak i drewnianych budynkach mieszkalnych, altanach czy domkach letniskowych.

POL-SKONE Sp. z o.o.
ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin

tel. 81 744 30 11
fax 81 744 24 89
poczta@pol-skone.pl
www.pol-skone.pl

» więcej o firmie

Drewniane okiennice dodają budynkom niepowtarzalnego klimatu i uroku. Są pięknym i oryginalnym elementem wyróżniającym każdy rodzaj elewacji. Spełniają przy tym także istotną rolę użytkową - latem chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, w zimie zaś stanowią dodatkową barierę dla mrozu, wiatru czy gradu.

W okresie letnim, kiedy wysokie temperatury dają się we znaki, pomieszczenia, w których okna skierowane są na wschód, południe lub zachód narażone są na nadmierne nagrzanie. Dzięki zastosowaniu tradycyjnych okiennic lamelowych nie tylko ochronimy wnętrza przed działaniem promieni słonecznych, ale także podkreślimy unikalną estetykę całej bryły budynku. Okiennice stanowią również ochronę przed opadami, wiatrem, uszkodzeniami mechanicznymi okna czy w końcu - wtargnięciem intruza.


Okiennice drewniane marki POL-SKONE.
fot. POL-SKONE

Funkcjonalność i szyk

Okiennice POL-SKONE wykonane z wysokiej jakości drewna sosny lub dębu to element, który może być montowany nie tylko w zabytkowych dworkach czy kamieniczkach. Świetnie sprawdzą się również w modernistycznych budynkach, gdzie nowoczesność łączy się z tradycyjnymi elementami architektonicznymi. Okiennice POL-SKONE wykonane są z lameli o wymiarach 13x46 mm osadzonych w ramie o grubości 42 mm. Dostępne są w wymiarach do 2400 mm wysokości i 900 mm szerokości skrzydła. Wykończone czteropowłokowym systemem transparentnym lub trzypowłokowym systemem kryjącym dają niemal nieograniczone możliwości dopasowania koloru zarówno do naturalnych odcieni pozostałych elementów drewnianych jak i innych materiałów budowlanych. Dzięki dostępnym odcieniom palety RAL możliwe jest odważne zestawienie barw w przypadku śmiałych aranżacji fasady w budynkach typu high-tech.

Producent oferuje okiennice mocowane na trzy różne sposoby: do ramy okna - po zamknięciu okiennica całkowicie chowa się w murze zapewniając lepszą ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi; mocowane na własnej ościeżnicy okiennicy - otwory okienne są dodatkowo zabudowywane listwami drewnianymi, co podnosi walory estetyczne okna, zachowując przy tym jego funkcjonalność; mocowane do muru - sposób najbardziej tradycyjny - okucie okiennicy mocowane jest bezpośrednio do ściany budynku. Do okiennic dobrać można trzy warianty wystroju zawiasów i dwa typy zamknięć - pojedyncze i centralne.

Drewniane okiennice POL-SKONE świetnie sprawdzą się zarówno w murowanych jak i drewnianych budynkach mieszkalnych, altanach czy domkach letniskowych. Ten ponadczasowy element architektoniczny doda im intrygującego, dyskretnego uroku.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.

Ceny:  skrzydło od 430 zł + 23% VAT/ m2 + okucia od 175 zł + 23 % VAT

Zdjęcie główne:
Okiennice drewniane marki POL-SKONE.
fot. POL-SKONE
POL-SKONE
Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Ofertę firmy stanowią: drzwi wewnętrzne (malowane, okleinowane, laminowane i fornirowane); drzwi techniczne (dźwiękoizolacyjne i przeciwpożarowe), drzwi zewnętrzne, okna drewniane, ościeżnice, listwy drzwiowe i przypodłogowe  a także okiennice.

POL-SKONE jest obecna na polskim rynku od 1990 roku. Obecnie dysponuje trzema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi w Lublinie, Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. POL-SKONE posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Czech, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Rumuni, Łotwy, Litwy, Włoch, Białorusi, Norwegi, Rosji, Francji, Niemiec i Holandii.

Celem firmy jest wytwarzanie wyrobów o jakości spełniającej oczekiwania Klientów oraz utrwalenie opinii zaufanego partnera. W roku 2000 firma uzyskała w placówce certyfikującej Rheinisch-Westfälischer TÜV e.V. certyfikat na System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9001, zaś w 2010 roku przeszła pozytywnie audyt na zgodność z normą PN EN ISO 9001:2009.

Funkcjonalność, piękno, estetyka i wysoka jakość wykonania produktów POL-SKONE zostały wielokrotnie docenione przez eksperckie gremia. Firma została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych oraz posiadaczem Złotego Certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play" uzyskanego w 2001 roku.

Firma POL-SKONE opiera swoje działania na zrównoważonym rozwoju spełniając najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku. Jako jedna z nielicznych w Polsce otrzymała międzynarodowy Certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) świadczącym o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśną. Firma POL-SKONE jest również zdobywcą odznaczenia "Zielona Marka", będącego niezależnym certyfikatem wyróżniającym przyjazne środowisku i człowiekowi produkty. Wyróżnienie podkreśla energooszczędne cechy i korzyści ekonomiczne wynikające bezpośrednio z wyboru produktów oznaczonych tym logotypem.

 źródło: Pol-Skone