PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-12-09
Schüco Lumon – szklana zabudowa balkonu
Przeszklenia balkonowe Schüco Lumon to odpowiedź na nowoczesne trendy w budownictwie.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie
Pewne systemowe rozwiązanie pozwala wydłużyć czas użytkowania balkonu chroniąc go przed niekorzystną aurą, a jednocześnie zapewnia mieszkańcom budynku podwyższony komfort cieplny, bezpieczeństwo oraz dodatkową ochronę przed hałasem.

Zabudowany balkon lub loggia stanowią dodatkową przestrzeń użytkową, która otwiera mieszkanie na światło, odgradzając je jednocześnie od wpływu czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń i hałasu. Co więcej przeszklenia mogą dawać dodatkowe zyski ciepła, co jest dużą zaletą szczególnie w okresie zimowym. Dlatego, gdy decydujemy się na zabudowę balkonu lub loggi, niezmiernie ważny jest dobór sprawdzonych systemowych rozwiązań, które cechują się trwałością i bogatymi walorami funkcjonalnymi. Kompletny system przesuwno - składanych tafli szklanych Schüco Lumon to przemyślane w każdym szczególe rozwiązanie, w które warto zainwestować. Jest prosty w obsłudze, montażu i konserwacji, podwyższa wartość nieruchomości i poprawia wygląd architektoniczny budynku.


System przeszkleń balkonowych Lumon w budynku apartamentowym
Fot. Lumon


Strefa zysków
System Schüco Lumon umożliwia planowanie zabudów balkonów i loggi położonych nawet do 100 m ponad poziom gruntu. Wysokość zabudowy jest dostosowywana do potrzeb i może osiągać 2800mm, zaś szerokość samych tafli szklanych mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 550 do 850mm. System przeszedł szczegółowe badania zarówno ze względu na obciążenia wiatrowe jak i inne cechy związane z trwałością oraz funkcjonalnością. Jego zastosowanie ma także istotny wpływ na poprawę standardu energetycznego budynku. Według najnowszych badań system Schüco Lumon umożliwia średnią oszczędność energii potrzebnej na ogrzewanie nawet do 8,2%. Duże przeszklenia w fasadzie budynku sprawiają, że ten swoisty ogród zimowy absorbuje promienie słoneczne, ogrzewa się i przekazuje ciepło pozostałym pomieszczeniom. Zabrudzenia, deszcz, śnieg i wiatr nie mają dostępu do wnętrza balkonu, zaś wąskie szczeliny infiltracyjne pomiędzy szklanymi taflami umożliwiają właściwą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Ponadto system Schüco Lumon skutecznie chroni elewację balkonową przed wpływami zewnętrznymi i pozwala zaoszczędzić pieniądze na jej modernizację.


Klamka w systemie Lumon
Fot. Lumon


Sprawdzone rozwiązania w służbie architekturze
System Schüco Lumon umożliwia bardzo łatwe rozwieranie wybranych tafli, przesuwanie i otwieranie części lub całego przeszklenia. Po zsunięciu tafle tworzą wąski, szklany pakiet na bocznej ścianie budynku. Tafle są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon z narożami od 90° do 270°, dzięki temu światło odbija się równomiernie na fasadzie dając wrażenie harmonijności. Dla obserwatora z zewnątrz elewacja budynku nie ulega zmianom. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nieograniczony widok i dostęp światła. Szklane tafle montowane są w listwach i prowadnicach aluminiowych pomiędzy stropem i poręczą balustrady lub posadzką. Listwa kompensacyjna niweluje nierówności płyt balkonowych oraz ogranicza wpływ osiadania budynku na funkcjonowanie zabudowy loggi lub balkonu. W systemie zabudowy balkonów i loggi Schüco Lumon zastosowano bezpieczne szkło hartowane (ESG), anodowane lub lakierowane profile aluminiowe, a także rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Wszystkie części mocujące wykonano z aluminium lub stali nierdzewnej, co zapewnia ich długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie. Ponieważ otwarcie przeszklenia może nastąpić jedynie od wewnątrz, system Schüco Lumon stanowi ochronę przed włamaniem. Co więcej brak poprzecznych i pionowych ram utrudnia wspięcie się na wyższe kondygnacje. System jest bardzo łatwy w konserwacji, ponieważ jego czyszczenie nie wymaga wychylania się na zewnątrz. Specjalna klamka gwarantuje najwyższy komfort obsługi przeszklenia.


Zabudowa balkonów narożnych w systemie Lumon
Fot. Lumon

Kompleksowa dostawa kompletnego systemu od jednego producenta obejmująca profile, szkło, uszczelki, okucia i akcesoria oraz fachowy montaż, gwarantują jego najwyższą jakość. Schüco Lumon posiada Europejską Aprobatę Techniczną ETA. Może być on wprowadzany wszędzie tam, gdzie prawo budowlane dopuszcza stosowanie balkonów i loggi.

Zdjęcie główne:

System przeszkleń balkonowych Lumon
Fot. Lumon
Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco