PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-08-08
Wakacje w domu i ogrodzie z urządzeniami smart home
Zarządzając automatyką osłonową w celu uzyskania optymalnej temperatury i oświetlenia naszego domu czy mieszkania, obniżymy nasze rachunki za prąd ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Mamy lato. Niektórzy z nas są już po wakacyjnych wyjazdach, część planuje swoje urlopy na później. Gorące dni spędzamy w swoich mieszkaniach, domach, czy ogrodach. Przyjrzyjmy się jak przy pomocy urządzeń smart home oferowanych przez Nice - globalnego lidera w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, możemy uczynić ten czas przyjemniejszym i wygodniejszym.

Latem lubimy spędzać czas w swoich ogrodach. Czy tu również zastosowanie znajdą urządzenia smart? Oczywiście, że tak. Możemy na przykład za ich pomocą sterować systemem irygacyjnym. Wystarczy przy użyciu centrali Yubii Home ustawić harmonogramy tak, żeby ogród był podlewany wtedy, kiedy chcemy, a jeśli nasz system zintegrujemy ze stacją meteorologiczną, to ogród będzie podlewany tylko w te dni, kiedy opady deszczu nie będą przekraczały określonego, zaprogramowanego poziomu.


Rozwiązania smart home zapewniają nam przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, ale co nie mniej ważne - oszczędności. Koszty energii oraz wysoka inflacja - szczególnie w wakacje, czyli w okresie zwiększonych wydatków, daje nam się we znaki. Zarządzając automatyką osłonową w celu uzyskania optymalnej temperatury i oświetlenia naszego domu czy mieszkania, obniżymy nasze rachunki za prąd, zyskując niebagatelne kwoty. Jeśli dołożymy do tego oszczędności wynikające ze zmniejszonego zużycia wody, związanego z wdrożeniem zarządzania systemem podlewania, wzrost oszczędności będzie jeszcze większy, wspomagając tym samym nasz wakacyjny budżet.

Gdy zatem w gorące dni dokucza nam słońce warto skorzystać z rozwiązań, które pozwalają na lepsze sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi tak, żeby zapewnić odpowiednią temperaturę, a przede wszystkim regulować dopływ światła słonecznego do naszych pomieszczeń.

Stosując silniki radiowe Nice możemy zapewnić oczekiwaną temperaturę w naszych pomieszczeniach. Moduł Nice Roll-Control steruje silnikami rurowymi prądu zmiennego, które mogą współpracować z roletami, markizami przeciwsłonecznymi, czy żaluzjami. Pozwala to na zintegrowanie jakiegokolwiek silnika do osłon przeciwsłonecznych, również innych producentów, z systemem Nice. Dzięki sensorowi Nice Motion-Control, który jednocześnie pełni funkcję luksomierza - czyli urządzenia mierzącego poziom natężenia światła, system może automatycznie zdefiniować jakie ma być natężenie światła w danym pomieszczeniu, a przesłona słoneczna - czy to będzie roleta czy żaluzja, będzie automatycznie reagowała tak, aby zapewnić stały dopływ słońca. Za pomocą Smart-Control jesteśmy w stanie zintegrować większość klimatyzatorów, które są dostępne na rynku i dzięki temu zapewnić pożądaną temperaturę w środku danego pomieszczenia.


Nice Roll Control | Nice Motion Control

W letnich miesiącach zewnętrzna część domu, niezależnie od tego, czy jest to taras czy ogród, staje się najczęściej używaną przestrzenią, a jej oświetlenie jest kluczem do zapewnienia większego komfortu osobom, które z niej korzystają. Moduły do sterowania świetlnymi taśmami LED z serii TTD firmy Nice to pierwsza gama urządzeń sterujących oświetleniem do pergoli i markiz. Dzięki nim można teraz sterować wieloma urządzeniami: dachami pergoli, osłonami bocznymi np. screen ZIP, markizami tarasowymi, promiennikami ciepła i oświetleniem LED. Dwukierunkowy system radiowy niezawodnie odbiera i przetwarza sygnały oraz przekazuje informację zwrotną o statusie. Oświetlenie można łatwo zintegrować z automatyką domową oraz sterować kolorami, natężeniem i stworzonymi scenami.


Zasilacz | Taśma LED | Rozgałęziacz z zaślepką końcową | Łącznik

Lista zalet rozwiązań smart home jest bardzo długa. Warto przeanalizować własne potrzeby, codzienne rutyny i sprawdzić w jaki sposób ekosystem smart home może nam ułatwić życie, sprawić aby spędzanie letniego czasu w naszych domach czy mieszkaniach stało się jeszcze przyjemniejsze i bezpieczniejsze.