PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-02-21
Krzysztof Majewski nowym Country Managerem w Somfy
Somfy rozpoczęło 2023 rok z nowym Country Managerem. Został nim Krzysztof Majewski, który zastąpił na tym stanowisku ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy rozpoczęło 2023 rok z nowym Country Managerem. Został nim Krzysztof Majewski, który zastąpił na tym stanowisku Radosława Borkowskiego. Majewski od samego początku nastawiony jest na pracę zespołową, a za cel przyjmuje wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wyprzedzających potrzeby rynkowe. Głównymi obszarami, na których chce się skupić to współpraca z klientami biznesowymi oraz pozycjonowanie Somfy jako kluczowego partnera w osiągnięciu energooszczędności zarówno w budownictwie mieszkalnym jak i przy inwestycjach komercyjnych.

Krzysztof Majewski posiada bogate doświadczenie w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu operacyjnym w dużych i średnich organizacjach. Jako nowy Country Manager w Somfy, odpowiedzialny jest za tworzenie strategii, definiowanie celów biznesowych i zadań operacyjnych, a także zarządzanie finansami.

- Niezmiernie cieszę się, że dołączyłem do Zespołu Somfy. Z roku na rok, nowe technologie odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu, szczególnie obecnie, w czasach dynamicznych zmian makroekonomicznych. Automatyka domowa nie tylko może pomóc nam podnieść komfort życia, ale także zadbać o finanse, dzięki możliwości ścisłej kontroli domowej efektywności energetycznej. Wierzę, że wraz z zespołem stworzymy najlepsze możliwe rozwiązania skupiające się wokół idei rozwoju, by odpowiedzieć na dzisiejsze potrzeby rynkowe - mówi Krzysztof Majewski, Country Manager w Somfy Polska.

Popularność inteligentnych rozwiązań budynkowych stale rośnie. Elementy smart home są obecne w co trzecim nowo powstającym domu.* Jednak branża stoi obecnie także przed wieloma wyzwaniami, którym musi sprostać.

-  Inflacja, niepewna sytuacja energetyczna czy kryzys w ogólnoświatowym łańcuchu dostaw, wpływają na nasze działania jako marki i producenta inteligentnych rozwiązań. Moją rolą jest wdrożenie odpowiedniej strategii i poprowadzenie zespołu tak, by jednocześnie spełniać zmieniające się oczekiwania klientów i zapewnić najwyższe standardy obsługi oraz zapewnić trwałość w realizacji naszych działań na rynku. - mówi nowy Country Manager. Skupiamy się obecnie na innowacyjnych produktach, zwłaszcza napędach solarnych oraz rozbudowie systemu domu inteligentnego, dzięki którym możemy wygenerować realne oszczędności dla każdego z użytkowników.- dodaje Majewski.

Nowy Country Manager stawia także na relacje z partnerami w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań np. napędów solarnych do rolet, budowanie rozpoznawalności marki i zrównoważony rozwój. Polska jest wiodącym producentem okien w Europie, a Somfy ma oddziały w większości krajów, dzięki czemu możemy zapewnić dodatkowe wsparcie klientów biznesowych nie tylko na rynku lokalnym, ale też międzynarodowym.  

Marka w swojej strategii działania wychodzi szerzej, poza domy i oferuje inteligentne rozwiązania również dla firm i ich biur. Automatyka w takich obszarach potrafi znacznie obniżyć koszty prowadzenia działalności, a także przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego przedsiębiorstwa.

Krzysztof Majewski swoją karierę buduje od ponad 25 lat zdobywając regionalne oraz międzynarodowe doświadczenie, pracując dla dużych i średnich przedsiębiorstw z branży elektroinstalacyjnej oraz wyposażenia łazienek. Zanim dołączył do Somfy, pracował dla takich firm jak Legrand Polska czy Cersanit Group. W tej pierwszej, przez ostatnie 10 lat obejmował stanowisko Dyrektora Sprzedaży.

* https://somfy.prowly.com/163586-smart-home-coraz-bardziej-popularny-73-proc-respondentow-deklaruje-chec-jego-wdrozenia