PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-10-25
Smart home w biurze
Na przykładzie biur Nice Polska i FIBARO przyjrzyjmy się, jak urządzenia ekosystemu Nice Smart Home pomagają w kreowaniu przyjaznego, sprzyjającego pracy środowiska.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Na przestrzeni kilku ostatnich lat w biurach wiele się zmienia. Coraz więcej firm zauważa, że przyjazne użytkownikom otoczenie wspiera kreatywną pracę, redukuje stres i sprzyja rozwojowi relacji. Wygodne i funkcjonalne meble, żywe kwiaty, stylowe dodatki z powodzeniem zastępują sztywne, biurowe wyposażenie. Nowe siedziby odzwierciedlają charakter urzędujących w nich przedsiębiorstw, uwzględniają ekologię i są przystosowane do zmieniających się potrzeb pracowników. Na przykładzie biur Nice Polska i FIBARO przyjrzyjmy się, jak urządzenia ekosystemu Nice Smart Home pomagają w kreowaniu przyjaznego, sprzyjającego pracy środowiska.

W FIBARO, spółce Nice - wiodącego dostawcy rozwiązań Home & Building management and Security, rolę największej sali konferencyjnej pełni przestrzeń nazywana „FIBARO Home". To przytulne miejsce oprócz wygodnych kanap, poduszek i funkcjonalnego dużego stołu kryje też w sobie mnóstwo udogodnień, które na co dzień realnie ułatwiają życie korzystającym z nich pracownikom. Sala funkcjonuje też jako showroom, w którym można na żywo przetestować możliwości produktów.

Ciepło-zimno - inteligentne zarządzanie ogrzewaniem i oszczędność energii

Głowice termostatyczne FIBARO Heat Controller, umieszczone na każdym kaloryferze pozwalają nie tylko na standardowe utrzymywanie komfortowej temperatury, ale także na ustawienie harmonogramów ogrzewania. Biorą one pod uwagę godziny pracy biura i obniżają temperaturę, kiedy nikogo już tam nie ma. To pozwala realnie obniżyć koszty. Głowica komunikuje się również z czujnikiem otwarcia okien i drzwi. Gdy chcemy przewietrzyć, głowica skręca kaloryfery i nie tracimy ciepła.


Wygoda i ekologia

Ponieważ pomieszczenie posiada okna aż na trzech ścianach, słońce dociera tu o każdej porze dnia, od wschodu do zachodu. Doświetlenie światłem naturalnym jest ważne, ale bywa też problematyczne, zwłaszcza, gdy konieczne jest wyświetlanie czegoś na monitorze. Zamontowane na oknach rolety zostały więc połączone z umieszczonymi na ścianie przyciskami Walli Roller Shutter od FIBARO. Przyciski, oprócz tego, że służą do sterowania ręcznego, zostały zaprogramowane tak, by odczytywać warunki atmosferyczne na zewnątrz i zgodnie z nimi obniżać lub podnosić rolety.

Inteligentnie sterowane rolety pełnią też bardzo ważną funkcję w biurze Nice Polska w Pruszkowie. Duże oszklone przestrzenie wymagają odpowiedniej osłony - szczególnie latem. Przesłony są zautomatyzowane silnikami Nice Era Mat MA, natomiast żaluzje silnikami elero JA Soft z centralą Combio JA Pulse.


Czas to pieniądz

W sali FIBARO Home przy wyjściu oraz na jednej z kolumn pomieszczenia znajdują się przyciski wyzwalające FIBARO Button. Można przypisać im wiele ról. Pierwszy ma za zadanie wyłączać wszystkie światła jednocześnie po zakończeniu spotkania. Nie trzeba już klikać w wiele włączników! Drugi natomiast, ten znajdujący się w środku sali, uruchamia prezentację - czyli włącza ekrany, na których jest wyświetlana i łączy je z komputerem.


Pokój nastolatka - chillout room

Z salą sąsiaduje tzw. Pokój Nastolatka służący za pokój zabaw i chillout room. To tam pracownicy spotykają się w przerwach na kawę lub organizują burze mózgów. Ten pokój został wyposażony w wygodne siedziska/worki, gry planszowe, automat do gier, ale także stare sprzęty grające, które można uruchomić ręcznie, ale również za pomocą aplikacji. Umożliwia to niewielki rozmiarem - FIBARO Smart Implant rozszerzający możliwości urządzenia w których jest zainstalowany o inteligentne funkcje.


System FIBARO, polskiej marki grupy Nice można wykorzystać w niemal każdej przestrzeni. Jego zaletą jest modułowość - poszczególne elementy można dodawać z biegiem czasu, dowolnie łączyć i zmieniać ich funkcje w razie potrzeby. Co istotne - system jest zupełnie bezprzewodowy, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania generalnego remontu i kucia ścian. Instalacja może odbyć się w gotowym biurze, bez ingerencji w jego wystrój. Dzięki szerokiemu wyborowi nowoczesnych czujników w każdym biurze można łatwo i szybko osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. Napędy radiowe, odbiorniki i czujniki marek Nice, FIBARO i elero mogą być łatwo zintegrowane z systemem Smart Home. Aby osiągnąć najlepszy efekt warto, jako serce systemu zainstalować centralę Yubii Home - kompatybilną z ponad 3000 produktów innych producentów poprzez protokół Z-Wave®.