PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-06-01
Jak stworzyć miejsce wypoczynku w ogrodzie?
Komfortowo urządzona przestrzeń ogrodowa stanowi idealne miejsce do całorocznego wypoczynku.

AWILUX Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Budowlanych 9
64-100 Leszno

tel. 65 525 42 90
fax 65 525 42 91
info@awilux.com
www.awilux.pl

» więcej o firmie

Piękna i zadbana roślinność, wygodne meble ogrodowe czy dobrze zaaranżowane miejsce do grillowania - istnieje wiele czynników, które sprawiają, że letni wypoczynek w ogrodzie staje się przyjemny i wysoce komfortowy. Na co jednak szczególnie zwrócić uwagę przy tworzeniu przestrzeni do relaksu, by w stu procentach sprawdzała się, bez względu na panującą pogodę?

Atrakcyjna przestrzeń ogrodowa to nie tylko dbałość o znajdujące się na jej terenie rośliny, akcesoria ogrodowe czy miejsce do przygotowywania posiłków, ale przede wszystkim o przemyślane elementy architektoniczne ogrodu. To właśnie dzięki nim możliwy jest wypoczynek w okresie wczesnowiosennym oraz letnim, kiedy to na dworze odczuwalne są wyższe temperatury, a także podczas ulewnych, jesiennych dni. Jak zatem zapewnić sobie optymalne warunki do relaksu w takim miejscu?

- Gdy nasz ogród lub przestrzeń tarasowa jest bezpośrednio połączona z budynkiem i nie zainstalowano tam już wcześniej zadaszenia, możemy zdecydować się na rozwiązanie jakim są pergole. Stanowią one doskonały sposób na przedłużenie tarasu lub stworzenie miejsca w głębi ogrodu, które będzie ulokowane w bardziej komfortowej lokalizacji i pozwoli na pełną dyskrecjęUmożliwia ona stosowanie przesłon chroniących prywatność i ograniczających dopływ promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych - wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Ochrona szyta na miarę

Pergole AWILUX dostępne są w wersji wolnostojącej i przyściennej, montowanej bezpośrednio do ściany budynku. W przypadku potrzeby zapewnienia sobie dodatkowej ochrony przed deszczem czy wiatrem, możliwe jest zamontowanie osłon bocznych.
- W przypadku pergoli, które bardzo dobrze wpasowują się w ogrodową przestrzeń, ruchomy dach po ściągnięciu tworzy szczelną konstrukcję i zabezpiecza miejsce wypoczynku przed wodą, jak i promieniowaniem słonecznym. Taka regulacja możliwa jest w formie odchylania całego dachu, jak i pewnej jego sekcji. Podzielone części mogą być od siebie zupełnie niezależne i za pomocą pilota zdalnego sterowania możliwa jest regulacja przepływu światła, według kierunku promieni słonecznych w ciągu całego dnia - mówi ekspert z firmy AWILUX.

Takie aluminiowe lamele można ustawiać od 0° do 130°, a przy zamknięciu dach jest szczelny, przy równoczesnym odprowadzeniu zebranej wody do rynny. Dzięki tej regulacji przepływu światła, ciepła i powietrza w dowolnej części pergoli, możliwe jest dostosowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb, tym samym wpływając na komfort korzystających z przestrzeni tarasowej domowników. 

Atrakcyjny akcent wizualny

Pergole to także doskonałe dopełnienie wizualne ogrodowej przestrzeni:

- Szeroki wachlarz dostępnych barw umożliwia spersonalizowane dobranie struktury oraz koloru pergoli do indywidualnych potrzeb oraz wymagań inwestora. Delikatna biel, chłodne, jasne szarości oraz srebrne odcienie doskonale sprawdzają się w nowoczesnym, minimalistycznym budownictwie, natomiast ciemniejsze antracyty, perły i brązy mogą wzbogacić klasyczną, ceglaną architekturę. Oprócz tego, pergole można zaopatrzyć w oświetlenie, dzięki czemu umożliwi ona przedłużenie wieczornego biesiadowania. Możemy wtedy opuścić osłony, zamknąć w pełni dach, włączyć światło i jeszcze przez kilka godzin przebywać w ogrodzie, zapewniając sobie komfort i dyskrecję.

Komfortowo urządzona przestrzeń ogrodowa stanowi idealne miejsce do całorocznego wypoczynku. Warto więc zadbać o to, by miejsce to gwarantowało nam pełen relaks bez względu na pogodę. Idealnym rozwiązaniem jest nowe rozwiązanie z oferty AWILUX - pergola, której elektrycznie regulowane lamele nie tylko wpuszczają na taras promienie słoneczne, ale w razie niesprzyjających warunków pogodowych stworzą również szczelny dach.