PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-05-18
Somfy prezentuje TaHoma suite. Nowy smart zestaw dla profesjonalistów
Nowoczesny system zarządzania przekłada się na zwiększoną wydajność pracy, niższe koszty serwisowania oraz wzrost poziomu zadowolenia ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy, lider w zakresie automatyki domowej, wprowadza innowacyjny pakiet rozwiązań TaHoma suite zaprojektowany z myślą o profesjonalnych instalatorach. Zestaw trzech, wzajemnie uzupełniających się narzędzi umożliwia prostą i sprawną instalację, intuicyjną konfigurację i zdalne naprawy urządzeń smart home Somfy. Nowoczesny system zarządzania przekłada się na zwiększoną wydajność pracy, niższe koszty serwisowania oraz wzrost poziomu zadowolenia klientów.

Zainteresowanie urządzeniami smart home stale rośnie - zwłaszcza, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domach. Klienci poszukują rozwiązań, które zwiększą komfort i pomogą wykonywać codzienne, rutynowe czynności. Wychodząc naprzeciw potrzebom instalatorów, firma Somfy przedstawia pakiet TaHoma suite. Sercem nowego zestawu rozwiązań jest centrala sterująca TaHoma switch. W pakiecie z TaHoma Pro, czyli intuicyjną aplikacją mobilną do zarządzania instalacjami, oraz narzędziem do zdalnego serwisowania Serv-e-Go instalator zyskuje możliwość łatwego i wygodnego przeprowadzenia instalacji i wspierania klientów w codziennym zarządzaniu domem.

Zarządzanie domem z perspektywy klienta

TaHoma switch łączy rozwiązania smart, na przykład zautomatyzowane osłony przeciwsłoneczne, bramy wjazdowe i garażowe, oświetlenie czy ogrzewanie w jeden inteligentny system, który ułatwi życie użytkownika, wyręczając go w codziennych obowiązkach. Centrala daje możliwość programowania własnych scenariuszy z wykorzystaniem wybranych urządzeń, by dostosować ich działanie do trybu życia i potrzeb domowników. Dzięki połączeniu z Wi-Fi centralę możemy umieścić w dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu.


Nowa centrala sterująca TaHoma switch od Somfy

Centrala pozwala sterować domowymi smart urządzeniami pojedynczo lub grupowo na trzy różne sposoby. Pierwszym z nich jest wykorzystanie przycisków umieszczonych na centrali, które uruchomią wybrany, wcześniej utworzony scenariusz. Wraz z centralą powstała także intuicyjna w obsłudze aplikacja TaHoma. Dzięki niej klienci mogą łatwo zaprogramować dogodny scenariusz oraz zarządzać domem z dowolnego miejsca za pomocą smartfonu.

Produkt jest kompatybilny z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant, jak również z Apple HomeKit w zakresie osłon zewnętrznych działających w technologii io-homecontrol®.

Zarządzanie instalacjami i serwisowanie on-line

Kolejnym elementem pakietu suite jest TaHoma pro, czyli mobilna aplikacja dla instalatora, pozwalająca na łatwe uruchamianie smart urządzeń sterowanych przez internet oraz obsługę posprzedażową. Umożliwia zarządzanie instalacjami u klientów z poziomu aplikacji w smartfonie, co przekłada się na oszczędność czasu i możliwość wykonywania większej liczby projektów.

Trzecią w pakiecie TaHoma suit zaproponowaną przez Somfy usługą jest Serv-e-Go, która służy do zdalnego serwisowania. Zapewnia stały dostęp do listy zainstalowanych smart urządzeń i aktualnego statusu rozwiązań w technologii io-homecontrol®. Instalator może za zgodą użytkownika sprawdzić, czy system działa prawidłowo czy też wystąpiły utrudnienia w pracy urządzeń. Dzięki powiadomieniom może szybko zdiagnozować przyczyny oraz zdalnie zmienić ustawienia. Jeśli konieczna będzie naprawa u klienta - narzędzie umożliwia lepsze przygotowanie i skrócenie czasu wizyty. Klienci na pewno docenią szybkość reakcji i proaktywną postawę profesjonalnego instalatora.


TaHoma suite to ułatwienie codziennej pracy instalatora

Komfort i bezpieczeństwo

TaHoma switch daje możliwość połączenia z niemal 300 liniami produktowymi marki Somfy i firm partnerskich. Współpracuje z protokołami Somfy RTS i io-homecontrol, a także Zigbee 3.0 w zakresie sterowania oświetleniem. Interoperacyjność wszystkich urządzeń jest podstawą strategii Somfy, która ma zapewnić klientom większą swobodę i prostotę w ich codziennym życiu oraz dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i stylu życia domowników.

Urządzenia spełniają także wysokie standardy bezpieczeństwa. Centrala TaHoma switch otrzymała pozytywną oceną UL (Underwriters Laboratories) w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ocena na poziomie Gold potwierdza, że urządzenie spełnia rygorystyczne kryteria dla rozwiązań IoT. Wśród nich należy wymienić m.in. bezpieczne aktualizacje i połączenia, bezpieczeństwo przechowywanych i przesyłanych danych, w tym również ochronę danych osobowych użytkowników.


źródło: Somfy