PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-04-21
Somfy udostępnia aplikację ułatwiającą pracę instalatorów
Darmowa aplikacja w intuicyjny sposób poprowadzi przez cały proces instalacji oraz konfiguracji urządzeń Somfy.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy, lider automatyki domowej i producent rozwiązań smart home, udostępnia nową aplikację mobilną „Help me by Somfy" dedykowaną instalatorom. Darmowa aplikacja w intuicyjny sposób poprowadzi przez cały proces instalacji oraz konfiguracji urządzeń Somfy. To kolejny krok w procesie digitalizacji firmy, a także znaczące korzyści środowiskowe.

Era stosów kartek składających się na skomplikowaną instrukcję, w Somfy dobiegła właśnie końca. Instalatorzy współpracujący z marką mogą w prosty sposób sprawdzić cały proces montażu i konfiguracji oferowanych przez producenta sprzętów - dzięki aplikacji „Help me by Somfy".

Rewolucja w instrukcjach

Nowa, intuicyjna aplikacja Somfy wykorzystuje obrazkowe instrukcje „krok-po-kroku", a dostęp do niej nie wymaga stałego połączenia z internetem. Aplikacja zawiera bazę produktów, która będzie systematycznie poszerzana. Dzięki temu instalatorzy zyskują niezbędnik instalacji ze wszystkimi ważnymi informacjami w jednym miejscu. Aplikacja dostępna jest w smartfonach z systemem Android oraz iOS w 25 wersjach językowych.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i dodatkowo ułatwić ich pracę, również papierowe instrukcje dołączane do produktów zostały poddane znaczącym uproszczeniom. Od teraz załączone manuale instalacyjne obejmują tylko jedną stronę, a tradycyjny tekst został zastąpiony przez wskazówki obrazkowe. Ponadto, dołączane instrukcje zawierają kod QR kierujący do strony produktu w aplikacji „Help me by Somfy".

Wraz z premierą nowego oprogramowania, Somfy udostępnia także bibliotekę somfy.info, która gromadzi wszystkie instrukcje produktów marki w wersji PDF - dostępne z każdego urządzenia z poziomu przeglądarki internetowej.

Korzyści dla wszystkich

Wprowadzenie nowych rozwiązań to kolejny ważny krok w procesie digitalizacji firmy, którego celem jest usprawnienie codziennej pracy, poprawa wydajności oraz podniesie komfortu pracy partnerów biznesowych Somfy. Wdrożone narzędzia pozwolą w znaczący sposób oszczędzić czas pracy instalatorów oraz zminimalizować ryzyko popełnienia błędu.

To jednak nie wszystko. Rezygnacja z rozbudowanej, papierowej wersji instrukcji to także wyraźna korzyść dla środowiska naturalnego. Ograniczenie liczby wydruków pozwala zaoszczędzić 30 milionów stron papieru każdego roku, co z kolei przekłada się na ograniczenie śladu węglowego i ocalenie życia wielu drzew.

Więcej na stronie: https://www.somfybiznes.pl/aplikacja-help-me

źródło: Somfy