PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-01-22
Somfy Polska partnerem konkursu POiD Building Awards 2021
Rusza konkurs POiD Building Awards 2021, którego celem jest wyłonienie najlepszych rozwiązań stolarki otworowej i automatyki budynkowej ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Rusza konkurs POiD Building Awards 2021, którego celem jest wyłonienie najlepszych rozwiązań stolarki otworowej i automatyki budynkowej, zastosowanych w konkretnych realizacjach. Przewodniczącą jury jest prof. dr hab. inż Ewa Kuryłowicz. Somfy Polska jest partnerem kategorii konkursowej automatyka budynkowa i smart home.

Pierwszy konkurs POiD Building Awards 2021 pozwala producentom stolarki otworowej zaprezentować swoje rozwiązania jako integralną część inwestycji i ich wpływ na wygląd, funkcjonalność oraz bilans energetyczny budynków. Jury wyłoni najlepsze produkty w pięciu kategoriach: drzwi i bramy, drzwi wewnętrzne, okna i drzwi balkonowe, rozwiązania fasadowe oraz właśnie automatyka domowa i smart home, której patronuje Somfy.

Od 25 lat na polskim rynku i od ponad 50 na całym świecie inspirujemy, tworząc nowe i zrównoważone rozwiązania automatyki domowej i smart home. Technologie podnoszą poziom komfortu, bezpieczeństwa i energooszczędności w budynkach. Objęcie patronatem kategorii smart w konkursie POiD Building Awards jest wyrazem konsekwentnej realizacji misji marki Somfy, która inspiruje poprawę warunków mieszkaniowych w oparciu o rozwiązania dostępne dla wszystkich oraz stawia na rozwój budownictwa i architektury - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych firm bez względu na przynależność do Związku POiD. Nad jego przebiegiem czuwać będzie niezależne jury, któremu przewodniczyć będzie prof. dr hab. inż Ewa Kuryłowicz. Wspierać ją będą: dr inż. arch. Monika Arczyńska, prof. dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, dr inż. Szymon Firląg oraz mgr inż. arch. Karol Fiedor.

W konkursie jasno określiliśmy kryteria oparte na formie i funkcjonalności, innowacyjności, oddziaływaniu na środowisko i wpływu wyrobów stolarki na energooszczędność przy jednoczesnej zgodności z wyrazem obiektu architektonicznego i jego przeznaczeniem. Ocena tak kompleksowego kontekstu wymaga profesjonalnej i obiektywnej analizy, którą zapewnić mogą tylko eksperci o szerokim spektrum wiedzy i doświadczenia. Dlatego do grona jurorów zaprosiliśmy osobowości, które poprzez swoje osiągnięcia mają realny wpływ na rozwój polskiego budownictwa, architektury i designu - mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD.

Do konkursu można zgłaszać realizacje, w których wyroby stolarki budowlanej lub ich automatyka stanowią innowacyjne, pionierskie lub szczególnie złożone rozwiązanie. Konkurs jest oparty w całości o aplikację internetową, która umożliwia uczestnikom intuicyjne zgłaszanie obiektów, a jurorom sprawną analizę i ocenę zgłoszeń.

Somfy Polska jest jednym z partnerów kategorii konkursu. Jako marka partnerska do projektu dołączyła również firma Wiśniowski, wspierając kategorię drzwi i bramy. Mecenat nad inicjatywą objęły firmy: Aluprof, Glasssolutions, FAKRO oraz Ponzio. Organizatorem konkursu jest Związek Polskie Okna i Drzwi POiD.

Szczegóły na: buildingawards.poid.eu

źródło: Somfy