PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-09-10
Kontrola ilości światła na poddaszu. Sprawdzamy modele rolet zaciemniających
Rolety zaciemniające gwarantują całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia.

VELUX Polska Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

tel. 22 337 70 00
fax 22 337 70 90
kontakt@velux.pl
www.velux.pl

» więcej o firmie

Okna dachowe zapewniają dwa razy więcej światła niż okna fasadowe tej samej wielkości. I choć światło ma we wnętrzu duże znaczenie, niechciane może w znaczący sposób utrudniać zasypianie. Pełne zaciemnienie wnętrza pozwoli nie tylko na komfortowy sen w ciągu nocy, ale również na korzystanie z uroków popołudniowej drzemki. Rozwiązaniem, które pozwala swobodnie regulować dopływ promieni słonecznych do wnętrz na poddaszu, a także ogranicza nadmierny wzrost temperatury pomieszczeń, jest zastosowanie wewnętrznych rolet zaciemniających do okien dachowych.

Rolety zaciemniające gwarantują całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia. Są rozwiązaniem idealnym do sypialni oraz pokoi dziecięcych, gdzie przydatna jest możliwość pełnej regulacji dopływu światła. Jakie modele rolet zaciemniających są obecnie dostępne na rynku? Które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim domu?

Rolety wewnętrze zaciemniające - co musisz o nich wiedzieć?

Rolety zaciemniające całkowicie blokują światło. To szczególnie ważne w pomieszczeniach zlokalizowanych na poddaszu, które są narażone na silne oddziaływanie słońca. Jakie korzyści zyskujesz dzięki ich wykorzystaniu?

  • Kontrolę nad ilością promieni słonecznych docierających do pomieszczenia.
  • Utrzymanie niskiej temperatury we wnętrzu w upalne letnie dni.
  • Prosty, całkowicie bezinwazyjny montaż.
  • Stylową dekorację wnętrza.

Wewnętrzne rolety zaciemniające VELUX to skuteczny sposób na zdrowy sen - zapewniają aż 99,9% zaciemnienia. Zostały wykonane z bezpiecznej tkaniny pozbawionej szkodliwych substancji. Dzięki temu tworzą optymalne warunki dla komfortowego snu i sprawiają, że nawet w środku dnia możesz odbyć relaksującą drzemkę. Rolety są dostępne w wersji z białymi lub aluminiowymi prowadnicami - mówi Dominika Majchrzak, Menadżer Produktu w VELUX. Co więcej, nasi klienci sami mogą zaprojektować swoją roletę. Dzięki unikalnej kolekcji Colour by You, zawierającej ponad 1800 kolorów dopasują rolety zaciemniające DKL do narzuty, koloru ścian czy kanapy - dodaje.


Warto podkreślić, że rolety wewnętrzne zaciemniające zapewniają zupełnie szczelne zaciemnienie bez względu na swój kolor. Dzięki temu możesz wybrać model, który najlepiej wkomponuje się w stylistykę Twojego pomieszczenia i będzie nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza, ale również stylowym dodatkiem.

W naszej ofercie posiadamy obecnie rolety w 40 różnych kolorach oraz wzorach, w tym 12 z radosnymi motywami z bajkowej kolekcji VELUX & Disney, które są idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego - wskazuje Dominika Majchrzak, Menadżer Produktu w VELUX.

Rolety zaciemniająco-plisowane

Jeśli pomieszczenie na poddaszu pełni kilka funkcji, np. jest jednocześnie gabinetem oraz sypialnią, warto zadbać o optymalny dostęp światła również w ciągu dnia. Idealnym rozwiązaniem będzie wówczas zastosowanie w pomieszczeniu rolet zaciemniająco-plisowanych. Pozwalają one kontrolować ilość światła na dwa sposoby - w nocy zapewniają 98% zaciemnienia, w ciągu dnia natomiast delikatnie rozpraszają światło.

Tego typu rolety polecane są szczególnie do sypialni, gabinetu czy pokoju dziecięcego. Co zyskujesz dzięki ich zastosowaniu?

  • Gwarancję zaciemnienia i kontroli światła.
  • Płynną osługę z możliwością zatrzymania rolety w dowolnym miejscu na oknie.

Na roletę składa się górny zaciemniający materiał, który jest dostępny dla naszych klientów we wszystkich kolorach, a także dolna plisa, występujaca zawsze w kolorze białym - wskazuje Dominika Majchrzak, Menadżer Producktu w VELUX. ­

Rolety zaciemniająco-plisowane są zainstalowane w górnej kasecie, a poruszają się po bocznych prowadnicach, które zapewniają płynną obsługę i bezstopniową regulację pozycji w oknie. Roleta zaciemniająco-plisowana jest wyposażona w dwa uchwyty pozycjonujące, które można regulować niezależnie, mimo że oba rodzaje tkaniny są ze sobą połączone. Pierwszy uchwyt jest umieszczony pomiędzy  tkaninami, a drugi przymocowany do dolnej części tkaniny plisowanej. W ten sposób z łatwością można regulować, ile dochodzącego światła zablokować, ile rozproszyć, a ile dopuścić do pomieszczenia w naturalnej postaci - dodaje.

Rolety wewnętrzne zdalnie sterowane

Tradycyjne rolety wewnętrzne są sterowane manualnie. Obecnie dużą popularnością cieszą się jednak modele rolet wewnętrznych ze sterowaniem elektrycznym. Jak to wygląda w praktyce?  

W naszej ofercie posiadamy rolety wewnętrzne oraz markizy sterowane elektrycznie. Można to robić na dwa sposoby - za pomocą naściennego przycisku lub inteligentnego systemu VELUX ACTIVE. Drugie rozwiązanie zapewnia szereg dodatkowych korzyści. Dzięki specjalnemu czujnikowi oraz połączeniu ze stacjami pogodowymi NETATMO system inteligentnie steruje klimatem na poddaszu. Nie tylko samodzielnie decyduje o podniesieniu lub opuszczeniu rolet czy markiz, ale też o otwarciu lub zamknięciu okien, (w przypadku okien elektrycznych lub solarnych).  Co istotne, systemem można łatwo sterować za pomocą telefonu dzięki specjalnej aplikacji VELUX ACTIVE - mówi Dominika Majchrzak, Menadżer Produktu w VELUX.

Elektryczne wyposażenie okien dachowych to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zyskać pełną kontrolę nad klimatem na poddaszu. Sterowanie elektryczne roletami jest szczególnie przydatne, kiedy nie ma nikogo w domu lub masz ograniczony dostęp do okna dachowego.

Rolety to inwestycja na długie lata. Gwarancją ich sprawności jest przede wszystkim wykorzystanie przy produkcji wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia i blaknięcie. Więcej informacji na temat zaciemniających rolet wewnętrznych znajdziesz na stronie www.velux.pl.

źródło: Velux