PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-09-01
Nice Polska wprowadza napędy do rolet RolSolar marki elero zasilane energią słoneczną
Silniki RolSolar to wynik udoskonalania sprawdzonych rozwiązań elero doświadczonego ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Grupa Nice, zaangażowana w projektowanie rozwiązań opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju, wprowadza coraz więcej produktów przyjaznych dla środowiska. Nowe napędy przeznaczone do rolet i osłon wewnętrznych można zastosować w domach, ogrodach czy garażach bez konieczności podłączania ich do sieci elektrycznej.

Silniki RolSolar to wynik udoskonalania sprawdzonych rozwiązań elero doświadczonego niemieckiego producenta, które doprowadziło do stworzenia nowych, energooszczędnych i trwałych produktów.
W ostatnich dniach pojawiły się w ofercie Nice Polska. Silniki można zastosować zarówno w nowych obiektach, jaki i przy modernizacji istniejących budynków, bez konieczności wykonywania instalacji elektrycznej, z wykorzystaniem darmowej energii słonecznej.

Do najważniejszych zalet napędów RolSolar należy wykorzystywanie wyłącznie energii słonecznej, duża wydajność, nawet przy zachmurzonym niebie, odporność na działanie wysokich i niskich temperatur, automatyczna redukcja rozciągania materiału, inteligentny pomiar siły detekcji dobierany na podstawie wagi osłony, łatwe do zaprogramowania pozycje krańcowe i pośrednie czy bezgłośny i miękki hamulec.

Co bardzo ważne, silniki radiowe są połączone i podłączone bezpośrednio do panelu słonecznego, nie jest natomiast konieczne połączenie kablowe z zasilaczem czy jednostką sterującą. RolSolar, akumulator i panel słoneczny są podłączane w standardzie plug & play. Łatwe jest również mocowanie panelu słonecznego - można go przykręcić lub przykleić.

Silniki RolSolar są sterowane z pomocą dwukierunkowego systemu radiowego elero, działającego na częstotliwości 868 MHz - użytkownik otrzymuje informację zwrotną dotyczącą statusu osłony: otwarta, zamknięta lub częściowo zamknięta, który można odczytać na urządzeniu sterującym: pilocie, smartfonie lub tablecie.

Aby uzyskać możliwość zarządzania silnikami RolSolar za pomocą urządzeń moblilnych, należy zastosować elero Centero Home - system do integracji automatyki domowej wraz z bezpłatną aplikacją na telefon komórkowy czy tablet.

Elero Centero Home pozwala na sterowanie automatyką osłonową z każdego miejsca na ziemi. Dzięki intuicyjnej aplikacji użytkownik ma możliwość zarządzania roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, żaluzjami, markizami czy pergolami za pośrednictwem smartfona. System pozwala również na tworzenie scenariuszy, które sprawiają, że nasz dom reaguje w określonych porach na nasze codzienne zwyczaje.

Silniki RolSolar można zakupić u Partnerów Handlowych Nice Polska, których lista jest dostępna na stronie internetowej https://www.nice.pl/gdzie-kupic
O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice SpA - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 20 oddziałów na całym świecie.

Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideofdomofony.

Nice group

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest światowym liderem w zakresie Home Automation, Home Security i Smart Home mającym szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań automatyki do bram, bram garażowych, rolet, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i home security dla domu i przemysłu. Grupa Nice realizuje strategię rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności w celu rozszerzenia gamy konfigurowalnych, przyjaznych dla użytkownika systemów. Jednocześnie firma wzmacnia swoją markę konkurując na coraz to nowych segmentach rynku. Nice eksportuje swoje produkty, charakteryzujące się innowacyjnością technologiczną i nowoczesnym wzornictwem, do ponad 100 krajów, realizując za granicą ponad 90% skonsolidowanych dochodów Grupy, równych 325 milionom euro w 2017 r.

źródło: Nice