PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-06-17
5 wskazówek, jak najlepiej wykorzystać czas letni
Nice, światowy lider w zakresie automatyki dla domu, Home Security i Smart Home, przygotował szereg wskazówek, dzięki którym wzrost ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Kwestie zmiany czasu już od kilku lat są przedmiotem dyskusji na szczeblu międzynarodowym. Niedawno Parlament Europejski głosował za odroczeniem zniesienia zmiany czasu do 2021 r. Wydaje się więc, że nadal będziemy dostosowywać się do tej rutynowej zmiany dwa razy w roku.

Obowiązujący od 30 marca czas letni, pozwala nam dłużej korzystać ze światła słonecznego. Nice, światowy lider w zakresie automatyki dla domu, Home Security i Smart Home, przygotował szereg wskazówek, dzięki którym wzrost nasłonecznienia stanie się naszym najlepszym sprzymierzeńcem, pozwoli uczynić dom miejscem wydajnym i wygodnym. Przed nami lato i gorące dni - Nice podpowiada jak poradzić sobie z dużym nasłonecznieniem i wysoką temperaturą, co robić by wysoka temperatura w domu nie była aż tak uciążliwa.


  1. Zmiana czasu na letni pozwala dłużej cieszyć się światłem słonecznym, jednak ma także swoje słabsze strony. W miesiącach letnich, gdy wzrasta temperatura i w domach robi się coraz cieplej, chętnie włączamy klimatyzację. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, niemniej zużywa dużo energii i znacznie obciąża domowy budżet. Aby to ograniczyć, Nice proponuje instalację inteligentnych silników do rolet, które pozwolą ograniczyć korzystanie z klimatyzacji, efektywniej zarządzać zużyciem energii, co przekłada się na realne oszczędności. Dodatkowo, dzięki zautomatyzowanemu sterowaniu użytkownik może np. spokojnie pojechać na wakacje, pozostawiając rolety odpowiednio zaprogramowane.

    Wykorzystując możliwości centrali sterującej silnika, np. Era Mat MA można jednocześnie podłączyć wszystkie rolety w domu i sterować nimi jednym pilotem (Era P View) z jednego punktu - takie rozwiązanie jest wygodne i daje pewność, że wszystkie osłony zostały zamknięte lub otwarte. Sam proces „łączenia" pilota z centralą jest bardzo prosty i intuicyjny. To także rozwiązanie, które wspiera nasze bezpieczeństwo - wybranie trybu wakacyjnego uaktywni losowe otwieranie i zamykanie rolet w ustalonym odstępie czasu, przez co nieobecność domowników będzie niezauważalna.

    Dobrym sprzymierzeńcem w utrzymywaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniu jest także czujnik radiowy (Niceway Sensor WMS01ST), który reaguje na poziom natężenia słońca, temperatury i światła wewnątrz pomieszczenia. Reguluje on proces otwierania i zamykania zautomatyzowanych rolet, osłon przeciwsłonecznych czy markiz umożliwiając dostosowanie poziomu jasności. Możemy również dokonywać ustawień automatyki na zasadzie kontroli temperatury w danym pomieszczeniu.

  2. W przypadku, gdy kierunek ustawienia domu powoduje wielogodzinną bezpośrednią ekspozycję na światło słoneczne, dobrym sposobem na wzmocnienie izolacji jest zainstalowanie automatycznych markiz (pod warunkiem, że struktura budynku na to pozwala). W ten sposób ochronimy przed nadmiernym nagrzaniem nie tylko okna, ale także części fasady i uzyskamy pełną kontrolę nad nasłonecznieniem wnętrza. Markizy dają cień wewnątrz domu, nie blokując całkowicie dostępu światła, jak dzieje się w przypadku rolet. Ponadto można łatwo i bezpiecznie zaprogramować ich położenie, np. wykorzystując silnik Era Fit MHT. Precyzyjne zaprogramowanie ustawień, które jest możliwe dzięki stałemu ich analizowaniu oraz monitoringowi siły naciągu materiału w połączeniu z technologią enkodera gwarantuje, że naprężenie materiału jest zawsze optymalne i niezmienne. Dzięki czujnikom wiatru (Nemo Vibe) czy czujnikom wiatru-słońca-deszczu (Nemo WSRT) markiza jest chroniona przed czynnikami pogodowymi - nie ma więc potrzeby jej ręcznego zwijania.

  3. Latem temperatura w pomieszczeniu spada jedynie o poranku, to dobry czas aby je skutecznie przewietrzyć. Nice posiada w swojej ofercie rozwiązania, które pozwalają zachować na dłużej przyjemną temperaturę programując odpowiednie ustawienia osłon w konkretnej porze dnia. Pilot z zegarem Era Time pozwala automatycznie sterować do stu zdarzeń tygodniowo, takich jak np. zamkniecie czy otwarcie rolet w określonym pomieszczeniu o określonej porze dnia. Możemy np. ustawić system tak, że rano wszystkie osłony otwierają się w salonie, ale w sypialni już nie - by nie zakłócać nam snu nagłym dostępem światła. Ponieważ pilot Era P View zachowuje w pamięci rejestr wszystkich wykonanych czynności, w kolejnych tygodniach będzie powtarzać wszystkie zapamiętane zdarzenia o każdej porze dnia i nocy. Dzięki wprowadzeniu szerokości geograficznej, system automatycznie dostosowuje się do zmian czasu wschodu i zachodu słońca.

  4. Dzięki systemom takim jak NicePatio pergole staną się latem niezbędnym elementem każdego tarasu lub ogrodu. Z kolei przy wykorzystaniu czujników klimatycznych Nemo możemy automatycznie regulować położenie listew w zależności od warunków atmosferycznych. Gdy świeci mocne słońce system zamknie listwy, by chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem przestrzeń pod sobą. Gdy wieje wiatr listwy są automatycznie otwierane, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych odpornością na silne podmuchy. Kiedy jest deszczowo, urządzenie sterujące PatioControl natychmiast zamyka listwy. Kiedy przestaje padać, jednostka sterująca ułatwia osuszanie dachu pergoli poprzez uchylenie listew o 20°.

  5. Jeśli mamy dom z oświetleniem zewnętrznym w ogrodzie, warto rozważyć zainstalowanie zautomatyzowanego lub kontrolowanego oświetlenia, którym można swobodnie zarządzać za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki aplikacji „My Nice Welcome" możemy z poziomu smartfona konfigurować i sterować urządzeniami Nice, dzięki zastosowaniu rozwiązań Core i It4wifi. Dzięki czujnikom, pilotom i napędom Nice możemy stworzyć harmonogram włączania i wyłączania świateł. O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice SpA - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 20 oddziałów na całym świecie.

Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideofdomofony.

Nice group

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest światowym liderem w zakresie Home Automation, Home Security i Smart Home mającym szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań automatyki do bram, bram garażowych, rolet, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i home security dla domu i przemysłu. Grupa Nice realizuje strategię rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności w celu rozszerzenia gamy konfigurowalnych, przyjaznych dla użytkownika systemów. Jednocześnie firma wzmacnia swoją markę konkurując na coraz to nowych segmentach rynku. Nice eksportuje swoje produkty, charakteryzujące się innowacyjnością technologiczną i nowoczesnym wzornictwem, do ponad 100 krajów, realizując za granicą ponad 90% skonsolidowanych dochodów Grupy, równych 325 milionom euro w 2017 r.

źródło: Nice