PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-02-15
Od Monteriady do Centrum Szkolenia Praktycznego Somfy – wszystko o dobrych praktykach montażu
Seria napędów Oximo 50 io typu Plug&Play, przeznaczona do rolet zewnętrznych, została ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Seria napędów Oximo 50 io typu Plug&Play, przeznaczona do rolet zewnętrznych, została zaprojektowana przez Somfy z myślą o maksymalnym uproszczeniu i usprawnieniu montażu. A jak prawidłowo przeprowadzić prace montażowe tego inteligentnego rozwiązania prezentowali na żywo eksperci Somfy podczas MONTERIADY na targach BUDMA 2019.

Profesjonalny montaż oraz odpowiednia konfiguracja urządzeń warunkuje ich prawidłowe działanie. Do propagowania i promocji tej zasady zdeklarowali się organizatorzy oraz partnerzy Monteriady, która odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2019. Wydarzenie już po raz czwarty integruje producentów i instalatorów w akcji edukacyjnej, dotyczącej dobrych praktyk montażu. W tym roku Somfy, lider inteligentnej automatyki domowej prezentuje instalację napędu rurowego do rolet - Oximo 50 io.

Oximo  50 io - prosta instalacja i wygoda użytkowania na co dzień

Napęd Oximo 50 io należy do rodziny napędów rurowych przeznaczonych do rolet zewnętrznych. Ustawienie kierunku obrotu napędu (góra-dół) odbywa się tu automatycznie po wykonaniu maksymalnie czterech cyklów pracy. Dzięki temu czas montażu jest krótszy, a ponadto daje gwarancję prawidłowego działania rolety. Oprócz standardowych funkcji Oximo 50 io posiada detekcję przeszkód, zabezpieczenie przed ręcznym podniesieniem rolety z zewnątrz (próbą włamania) oraz zabezpieczenie przed oblodzeniem. W przypadku napotkania na przeszkodę napęd automatycznie się zatrzymuje, nie niszcząc rolety. Podobnie jest w przypadku przymarznięcia pancerza - w ten sposób automatyka domowa wydłuża żywotność m.in. rolet zewnętrznych.


Technologia io-homecontrol - w stałym kontakcie z domem

Napęd Oximo 50 io działa w technologii io-homecontrol®, która zapewnia dwukierunkową komunikację pomiędzy urządzeniami i gwarantuje użytkownikowi otrzymanie na smartfona powiadomień o aktualnej pozycji napędu, a w tym m.in. czy roleta przy zamykaniu napotkała przeszkodę. „Protokół io-homecontrol® to nic innego jak nasz komfort i nasze bezpieczeństwo. Komfort, bo możemy sterować domem nawet ze smartfona. Bezpieczeństwo, bo zawsze wiemy, czy pod naszą nieobecność w domu nie dzieje się nic niepokojącego. A dodatkowo ta technologia gwarantuje nam elastyczność. Bezprzewodowo połączymy różne urządzenia domowe, w tym zautomatyzowane rolety, żaluzje, bramy czy nawet oświetlenie i systemy alarmowe. Ich montaż możemy rozłożyć w czasie, w zależności od naszych potrzeb, a technologia io zapewni ich wzajemną współpracę - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Ponadto Oximo 50 io jest w pełni kompatybilny z centralą inteligentnego domu Somfy, TaHoma Premium. Dzięki temu można połączyć go z dodatkowymi czujnikami, np. ruchu czy otwarcia i tworzyć scenariusze, które sprawią, że wykonywanie rutynowych czynności stanie się łatwe, a dom będzie lepiej zabezpieczony.

Od Monteriady do Centrum Szkolenia Praktycznego Somfy

Zainteresowanie pojęciem „inteligentny dom" rośnie w coraz szybszym tempie od ponad 5 lat. Użytkownicy rozwiązań smart doceniają - oprócz wygody i poczucia bezpieczeństwa -  efektywne zarządzanie zużyciem energii i atrakcyjny design produktów. Gdzie szukają informacji o sprawdzonych rozwiązaniach? M.in. u certyfikowanych specjalistów i instalatorów urządzeń smart home. „Dynamiczny rozwój branży nowoczesnych technologii wymaga ciągłego podnoszenia kompetencji, aktualizacji wiedzy, a przede wszystkim praktyki. Dlatego marka Somfy stworzyła w Warszawie własne Centrum Szkolenia Praktycznego połączone z salonem pokazowym Happy Home Somfy - tu inspirujemy, opowiadamy o korzyściach smart home i uczymy, jak wprowadzać rozwiązania inteligentne w życie.

W czasie MONTERIADY łączymy siły z innymi producentami w zakresie podnoszenia świadomości oraz standardów montażu i instalacji. Somfy ułatwia pracę instalatorów automatyki domowej m.in. poprzez umożliwienie ustawienia w kilku ruchach pozycji komfortowej „MY", do wygodnego sterowania urządzeniami, a także udostępniając narzędzie nowoczesnego instalatora Set&Go io, które w sposób intuicyjny prowadzi go przez kolejne etapy montażu" - mówi Radosław Borkowski.

 Oximo 50 io dla instalatora

  • Funkcja AUTO-SCAN - możliwość indywidualnego programowania bez potrzeby odłączania zasilania od innych napędów
  • Detekcja przeszkód podczas zamykania
  • Ochrona przed oblodzeniem/przymarznięciem przy otwieraniu rolety
  • Ciągła kontrola momentu obrotowego dzięki zintegrowanemu systemowi elektronicznemu
  • Elektroniczna regulacja położeń krańcowych
  • Łatwe i szybkie ustawienie położenia komfortowego „my"
  • Idealne rozwiązanie do nowych obiektów
  • Możliwość włączenia napędu do ekosystemu Tahoma oraz połączenia z urządzeniem Connexoon Window
  • Informacja zwrotna o aktualnym położeniu rolety zewnętrznej
źródło: Somfy