PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-04-25
SOMFY ONE – zabezpieczenie all-in-ONE dla Twojego domu
Somfy wprowadza na rynek Somfy One, kamerę i alarm w jednym. Dzięki podłączeniu do Internetu ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy, światowy  lider segmentu automatyki budynkowej i inteligentnego sterowania wprowadza na rynek Somfy One, kamerę i alarm w jednym. Dzięki podłączeniu do Internetu urządzenie w sposób kompleksowy zabezpieczy każdy dom i ochroni jego mieszkańców. Użytkownicy Somfy One mogą nadzorować swój dom w czasie rzeczywistym, przekonując się jednocześnie, że skuteczny alarm nie musi być skomplikowanym systemem.

Funkcje Somfy One pozwalają na stworzenie w domu systemu alarmowego na najwyższym poziomie. Jego kluczowym wyróżnikiem jest połączenie różnorodnych elementów dozoru w jednym urządzeniu, które jednocześnie monitoruje mieszkanie, identyfikuje niebezpieczeństwo, uruchamia alarm w przypadku zagrożenia, by na końcu nagrać film ze zdarzenia.

„W naszym codziennym życiu jesteśmy coraz bardziej wielofunkcyjni. I takie też stają się urządzenia, które mają stale pomagać nam w efektywnym wykorzystaniu czasu. Somfy One, czyli kompleksowe rozwiązanie do zabezpieczenia domu all-in-one zdejmuje nam z głowy jedno ważne zmartwienie - czy w domu wszystko gra i czy naszym bliskim nic nie grozi. Zyskujemy spokój, dzięki temu, że mamy dom pod stałą kontrolą" - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

All-in-one

Jak to działa? Somfy One ma wbudowany czujnik ruchu, który z niezwykłą precyzją identyfikuje źródło ruchu. Jak tylko wykryje zagrożenie uruchamiana jest procedura alarmowa: zintegrowana syrena wydaje dźwięk o natężeniu 90+ dB całe zdarzenie, a kamera full HD nagrywa 10-sekundowy film ze zdarzenia. Dane przechowywane są w chmurze. To zabezpiecza nas przed ich utratą. Równolegle użytkownik otrzymuje alert na swojego smartfona - od razu dowiaduje się, co wydarzyło się w jego domu.

Somfy One reaguje tylko na realne zagrożenie. Dlatego też zwierzęta domowe nie wywołają fałszywego alarmu. Czujnik ruchu dzięki połączonej analizie obrazu i temperatury (na podstawie podczerwieni) odróżni ruch przypadkowy od celowej ingerencji człowieka. Co więcej, Somfy One sam przypomni o aktywacji alarmu, gdy użytkownik wyjdzie poza jego obszar bez uzbrojenia systemu.

Główne cechy Somfy One:

  • Szerokokątna kamera full HD, która gwarantuje wysokiej jakości monitoring w ciągu dnia i nocą
  • Możliwość aktywnego rozmawiania z osobami przebywającymi w domu i słyszenia ich za pośrednictwem wbudowanego głośnika i mikrofonu.
  • Możliwość dopasowania obszarów wykrywania ruchu do obecności zwierząt domowych.
  • Wbudowaną syrenę alarmową o mocy 90 dB, która uruchamia się automatycznie w momencie wykrycia ruchu w domu.
  • Powiadomienia bezpośrednio na smartfona w przypadku wykrycia ruchu - urządzenie rozpoczyna wówczas równolegle nagrywanie filmu ze zdarzenia, a plik wideo jest przesyłany i przechowywany w chmurze, zabezpieczając przed zniszczeniem dowodów zdarzenia.

Warto podkreślić również nowoczesny design urządzenia, który sprawia, że dziś ochrona domu jest nie tylko skuteczna, ale również elegancka, dyskretna i dopasowana do każdego wnętrza.

Pełna kompatybilność

Somfy One można w każdej chwili rozbudować o inne elementy z gamy Somfy Protect. Współpracuje z czujnikiem wibracji i otwarcia IntelliTAGTM, który rozróżni realne zagrożenie (np. wiercenie) od normalnych zdarzeń (np. uderzenia piłką), dodatkowym wewnętrznym czujnikiem ruchu, syrenami alarmowymi (wewnętrzną i zewnętrzną), kluczem zbliżeniowym Key Fob, pozwalającym na automatyczne uzbrojenie i rozbrojenie systemu, a także kamerą bezpieczeństwa Somfy. Co więcej dzięki integracji z Amazon Echo,  można nim zarządzać za pomocą głosu. Wychodząc z domu, wystarczy wydać odpowiednią komendę głosową, a Amazon Echo aktywuje alarm.

Gama produktów Somfy One występuje w dwóch wersjach, które dostępne będą w ofercie już od 7 maja. Podstawowy Somfy One jest dostępny w marketach i dobrych sklepach z elektroniką. Z kolei Somfy One+, czyli urządzenie z zapasową baterią i wewnętrzną kartą pamięci w zestawie z czujnikiem IntelliTAGTM i kluczem zbliżeniowym Key Fob można kupić u profesjonalnych instalatorów Somfy Expert.


Somfy One z kolejną nagrodą

Polska premiera Somfy One odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Securex 2018. Urządzenie typu all-in-one otrzymało Złoty Medal MTP za innowacyjność i wszechstronność zastosowania. Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska: To już kolejna nagroda dla Somfy One. W 2017 produkt został wyróżniony podczas targów CES w Las Vegas. Jurorzy docenili kompleksowość rozwiązania, które powstało dzięki fuzji liderów w swoich dziedzinach, czyli Somfy Group i MyFox, lidera w obszarze rozwiązań bezpieczeństwa w wersji smart.

źródło: Somfy