PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-01-29
BUDMA 2018: Pokaz montażu najcichszego napędu rurowego S&SO RS100 io od Somfy
Wiele nowych domów jest wyposażanych w automatycznie sterowane rolety zewnętrzne. Jednak to, czy ich użytkowanie będzie ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Wiele nowych domów jest wyposażanych w automatycznie sterowane rolety zewnętrzne. Jednak to, czy ich użytkowanie będzie wygodne i bezpieczne, w ogromnej mierze zależy od odpowiednio dobranego i prawidłowo zamontowanego napędu. Firma Somfy podczas MONTERIADY 2018, organizowanej w ramach targów BUDMA (30 stycznia - 2 luty) zaprezentuje, jak zainstalować pierwszy w pełni inteligentny napęd do rolet S&SO RS100.

MONTERIADA na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA to projekt Związku Polskie Okna i Drzwi, który ma na celu promowanie prawidłowego montażu wyrobów stolarki budowlanej. Udział w tym wydarzeniu to znakomita okazja do zapoznania się z nowoczesnymi metodami montażu okien, drzwi, bram czy też osłon okiennych. Somfy wspólnie z firmą Aluplast przedstawi, jak w odpowiedni sposób zainstalować i zaprogramować najnowszej generacji napęd rurowy do rolet zewnętrznych S&SO RS100.

- S&SO RS100 został zaprojektowany tak, aby spełnić wymagania zarówno użytkowników, jak i instalatorów. Łączy w sobie wszystkie zalety dotychczasowych napędów Somfy. Oznacza to więcej korzyści już na etapie produkcji i instalacji, kompleksową obsługę techniczną i serwis oraz większy komfort dla mieszkańców, gdyż działa znacznie ciszej niż wcześniejsze modele. Jednak trzeba pamiętać, że jego użytkowanie w dużej mierze zależy od prawidłowego montażu. Dlatego zachęcam do udziału w MONTERIADZIE  - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy w Polsce. 

Napęd S&SO RS100 działa w technologii io-homecontrol, która zapewnia dwukierunkową komunikację pomiędzy urządzeniami i gwarantuje użytkownikowi otrzymanie komunikatu na swojego smartfona o pozycji, w jakiej znajduje się roleta i o tym czy nie napotkała na swojej drodze przeszkody. Ponadto S&SO RS100 io jest w pełni kompatybilny z centralą inteligentnego domu Somfy, TaHoma Premium. Dzięki temu można połączyć go z dodatkowymi czujnikami, np. ruchu czy otwarcia i tworzyć scenariusze, które sprawią, że wykonywanie rutynowych czynności stanie się łatwe, a dom lepiej zabezpieczony. W razie niebezpieczeństwa rolety zamkną się automatycznie, a użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail lub powiadomienie w trybie push na swoim smartfonie. System scenariuszy Tahomy Premium w połączeniu z inteligentnym napędem S&SO RS 100 pozwala także symulować obecność w domu.

- MONTERIADA to doskonała okazja, aby poznać całkowicie zautomatyzowane i intuicyjne rozwiązania oferowane przez Somfy. Nasi eksperci w przystępny sposób przedstawią schemat działania naszych produktów i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kwestii związanych ze stroną techniczną poszczególnych rozwiązań - zapewnia Radosław Borkowski.

Pokazy montażu napędu Somfy odbywać się będą w strefie projektu MONTERIADA 2018 na targach BUDMA (stoisko nr 1 w pawilonie 5) codziennie:
  • wtorek, 30 stycznia - godz. 12:00
  • środa, 31 stycznia - godz. 12:50
  • czwartek, 1 lutego - godz. 14:50
  • piątek, 2 lutego - godz. 10:05SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 60 krajach na świecie. Spółka posiada 114 filii, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która zapewnia wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy