PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-01-24
Radosław Borkowski – Osobowość Branży Builder Awards 2017
Wyróżnienia są efektem działań zapoczątkowanych w ubiegłym roku na rzecz nowego kierunku rozwoju firmy Somfy Polska.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Już po raz kolejny Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska i członek zarządu oddziału Polski i Europy Wschodniej Somfy, otrzymał nagrodę „Osobowość Branży 2017" i certyfikat „Budowlana Firma Roku 2017", przyznawane przez redakcję miesięcznika „Builder". To przypieczętowanie sukcesu wyników Somfy Polska jako lidera branży automatyki i rozwiązań inteligentnych w ubiegłym roku, a także uwieńczenie blisko 17 lat pracy Borkowskiego dla Somfy.

Wyróżnienia są efektem działań zapoczątkowanych w ubiegłym roku na rzecz nowego kierunku rozwoju firmy Somfy Polska. Spółka do tej pory zorientowana na współpracę z klientami biznesowymi, otwiera się na potrzeby klienta indywidualnego.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii Somfy proponuje rozwiązania smart, dzięki którym domy są jeszcze bardziej bezpieczne i komfortowe oraz dostosowane do stylu życia i upodobań mieszkańców. Naszą filozofią jest również, aby rozwiązania były dostępne dla każdego. Ułatwiamy życie, patrząc całościowo na potrzeby konsumentów, od momentu projektu, poprzez wyposażenie domu czy mieszkania w urządzenia inteligentne, aż po ich bezawaryjne działanie. Krokiem do jeszcze lepszej komunikacji z naszymi klientami jest uruchomienie programu Lead Managemet, do profesjonalnej obsługi zapytań oraz nowe usługi serwisowe, dopasowane do potrzeb klientów biznesowych i indywidualnych. W ramach programu współpracujemy i polecamy najlepszych, najbardziej zaufanych  instalatorów, podkreślając znaczenie naszych partnerów biznesowych w dostarczaniu klientom jak najlepszych rozwiązań" - mówi Radosław Borkowski.


Kluczową rolę w rozwijaniu wiedzy i doświadczenia klientów końcowych pełnić będzie experience centre Happy Home Somfy, wyposażone w najnowocześniejsze technologie i smart rozwiązania. Każdy odwiedzający będzie mógł doświadczyć zalet i korzyści produktów inteligentnych Somfy. Inauguracja Happy Home Somfy zaplanowana jest na maj 2018 r.

Radosław Borkowski jest związany z firmą Somfy od 2001 roku. Skutecznie zarządza oddziałem polskim uzyskując z roku na rok ciągłe, dwucyfrowe wzrosty. W portfolio firmy znajdują się również produkty innych marek grupy Somfy, m.in. Simu czy ASA. Dzisiaj Somfy Polska jest w europejskiej czołówce grupy, po Francji i Niemczech. W latach 2015 - 2017 realizował misję rozwoju rynków  Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy, doprowadzając do wykrystalizowania się samodzielnego oddziału Somfy w tej części Europy.

Somfy Polska w ramach strategii rozwoju pod kierownictwem Radosława Borkowskiego realizuje wiele projektów co-brandingowych z czołowymi markami branży budowlanej, wprowadzając kulturę synergii biznesu. Borkowski jest również współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, interdyscyplinarnej platformy współpracy na rzecz poprawy stanowienia i wdrażania prawa w obszarze budownictwa. Stowarzyszenie działa również w zakresie skutecznego wykorzystania zachodzących zmian rozwojowych w dziedzinie energooszczędności oraz rozwiązań innowacyjnych, a także poszanowania zasad zrównoważonego rozwoju.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 60 krajach na świecie. Spółka posiada 114 filii, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która zapewnia wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy