PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-02
EXTE EXPERT XT - System skrzyń roletowych. Nowość!
System XT rozrasta się: system EXTE EXPERT XT ze zmiennym otworem do środka lub u dołu jest idealnym systemem stosowanym przy remontach.

EXTE Sp. z o.o.
ul. Zaolziańska 11
41-800 Zabrze

tel. 32 332 04 06
fax 32 332 04 05
exte@exte.pl
www.exte.pl

» więcej o firmie
EXTE EXPERT XT
STOSOWANA PRZY REMONTACH SKRZYNIA NOWEJ GENERACJI

System XT rozrasta się: system EXTE EXPERT XT ze zmiennym otworem do środka lub u dołu jest idealnym systemem stosowanym przy remontach. Jeżeli chcemy zrealizować komfortowe rozwiązanie na małej przestrzeni, to mała i zwarta skrzynia roletowa spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Idealnym rozwiązaniem jest nie tylko umieszczenie moskitiery pomiędzy pancerzem i oknem, ale także możliwość otynkowania skrzyni od wewnątrz i na zewnątrz. Inteligentne rozwiązania szczegółów, jak np. płyta uniwersalna lub stosowanie tych samych elementów co w systemie XT, tworzą dodatkowe zalety ułatwiające montaż. System EXTE EXPERT XT spełnia oczywiście wszystkie wymagania EnEV 2014.

Wszystkie wysokości elementów są tylko wartościami przybliżonymi, które w zależności od zastosowania muszą zostać sprawdzone przez producenta skrzyni. Firma EXTE nie przejmuje żadnej gwarancji, w stosunku do podanych wartości.

OTWÓR REWIZYJNY OD ŚRODKA
KLASYCZNE ROZWIĄZANIE PRZY REMONTACH

System EXTE EXPERT XT kontynuuje zasadę jednej platformy skrzyń roletowych, tak jak to ma miejsce w systemie XT, i oferuje dla każdej sytuacji idealne rozwiązanie.
W jego klasycznym wariancie ze skrzynią nasadkową otwierana jest pokrywa wewnętrzna. Zapewnia to maksymalną wielkość otworu rewizyjnego.


EXTE EXPERT XT z otworem rewizyjnym wewnątrz.

OTWÓR REWIZYJNY U DOŁU
OPTYMALNE ROZWIĄZANIE DLA NOWEGO BUDOWNICTWA

Skrzynia nasadowa systemu EXTE przeznaczona dla nowego budownictwa całkowicie przekonuje swoją funkcjonalnością. Skrzynię można tynkować i posiada ona oddzielną pokrywę otworu rewizyjnego otwieraną w dół. Wewnętrzna pokrywa może być wyposażona w kątowniki nośne tynku i można ją otynkować. Skrzynię można montować w oknach o ościeżnicach do gł. 92 mm.

W systemie stoją do dyspozycji kątowniki nośne tynku wykonane z aluminium lub tworzywa oraz specjalne wkręcane kotwy. Górny klin izolacyjny podtrzymywany jest w specjalnym rowku, co zapobiega jego wypadnięciu przy otwarciu pokrywy. Ułatwia to w znaczny sposób montaż na miejscu zabudowy.


EXTE EXPERT XT z otworem rewizyjnym u dołu.

Kątowniki nośne tynku wykonane z aluminium lub tworzywa są rozwiązaniem dla każdej sytuacji na budowie.

DOSKONAŁOŚĆ W DESIGN
WIĘCEJ NIŻ 130 KOLORÓW

Profile z tworzywa muszą zapewniać realizację rolet w różnorodnych kolorach. Firma EXTE poszerzyła w tym zakresie swoją ofertę i zainstalowała całkowicie zautomatyzowane urządzenie foliujące. Dzięki temu urządzeniu, firma EXTE może realizować także zamówienia małych ilości profilów w różnorodnych kolorach.

Firme EXTE gwarantuje nie tylko szybkie terminy realizacji zamówień – ale także dzięki wyborowi z 130 różnych folii, zapewnia spełnienie wszystkich życzeń klienta.

FOLIOWANIE DEKORACYJNE CZĘŚCIOWE LUB PEŁNE
OTWARTY PRZY PROJEKTOWANIU

Całkowite i perfekcyjne pokrycie folią dekoracyjną: Firma EXTE spełnia wszystkie życzenia dekoracyjne. Możliwe jest realizacji różnych kolorów folii w wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, także przy małych ilościach zamówienia.

Przy foliowaniu częściowym strona wewnętrzna pozostaje biała. Foliowanie następuje tylko na zewnątrz i na szynach prowadzących, zgodnie z podanym kolorem ramy. Dzięki temu można realizować ciekawe rozwiązania, przy dekorowaniu wewnątrz i na zewnątrz.

Atrakcyjne projektowanie z 130 wariantami kolorów.


Wybór pomiędzy foliowaniem częściowym i pełnym dla nowych wariantów projektowania.

PROFESJONALNY MONTAŻ
OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I KOSZTÓW

Ułożyskowanie napędu umożliwiające ekstremalne obciążenia składa się z nowo zaprojektowanych tarcz łożyskowych i uniwersalnych otworów podłużnych. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość montażu każdego konwencjonalnego silnika.

Szczególnie prosty jest montaż tarczy łożyskowej: jest ona po prostu nasadzana na ściankę podziałową. W ten sposób unikamy konieczności zastosowania metalowych tarcz łożyskowych. Uproszczona jest także obróbka i magazynowanie, co znacznie obniża koszty.


Bardzo stabilna tarcza łożyskowa zapewnia szybki montaż i małe koszty

ŁĄCZENIE I DZIELENIE SKRZYŃ
SZYBKO, PROSTO I NOWOCZEŚNIE

Podwójne ścianki podziałowe są wstawiane do skrzyni. Dla dzielenia i łączenia skrzyń stosowane są specjalne, obrotowe wstawki. Szczególna cecha rozwiązania: Wstawki te, tak jak w połączeniu bagnetowym można przesuwać i montować w otworach ścianek podzia-łowych. Powstały w ten sposób w podwójnej ściance podziałowej otwór jest wystarczająco duży, aby przeprowadzić przez niego wałek o średnicy 60 mm, co w znaczny sposób ułatwia jego demontaż.


Innowacyjna ścianka podziałowa zapewnia oszczędność czasu podczas montażu

PEWNE POŁĄCZENIE DLA WSZYSTKICH SYSTEMÓW OKIENNYCH

System skrzyń roletowych EXTE EXPERT XT pasuje do wszystkich systemów okiennych. Dla różnorodnych profili ram okiennych stoi do dyspozycji cała paleta adapterów. Zapewnia to szybki i dokładny montaż bez pozostawienia szczeliny.

SZYBKI MONTAŻ

Połączenie pomiędzy ramą okna i skrzynią roletową było zawsze mocną stroną systemu EXTE. Odpowiedni dla każdego systemu profili adapter jest nakładany na ościeżnicę już w warsztacie.

Dzięki temu, okna i skrzynie roletowe można transportować do miejsca montażu oddzielnie. Zapewnia to oszczędności w kosztach transportu. Na miejscu montażu skrzynię roletową nasadza się po prostu na ramę okna i przesuwa do przodu, aż wskoczy ona w odpowiednim miejscu, wydając charakterystyczny odgłos "kliknięcia". Prościej nie można.

MAKSYMALNA SZCZELNOŚĆ

Odpowiednia konstrukcja adaptera i spodu skrzyni zapewnia szczelną, i pewną powierzchnię przylegania do ościeżnicy. Niepotrzebne są żadne dodatkowe prace, jak np. wykańczanie lub mocowanie listew. Tylko odpowiednia konstrukcja zapewnia trwale szczelne, stabilne i bez szczelinowe połączenie, które także podczas testu Blower-Door pokazuje swoją mocną stronę.


1. Adaptery zapewniające perfekcyjne połączenie pomiędzy skrzynią i profilem ramy.
2. Adapter: montowany szybko, pewnie i na trwale.
3. Szczelna w każdej sytuacji. Prościej nie można.

SPECJALNE WZMOCNIENIA STALOWE

Problem z zamocowaniem u góry dużych elementów okiennych lub elementów drzwi balkonowych przy skrzyni roletowej nasadkowej jest w praktyce powszechnie znany. Firma EXTE rozwiązuje ten problem przy pomocy specjalnych wzmocnień stalowych. Przy tym jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniu, element okienny wzmacniany jest statycznie.

Dzięki temu wzmocnieniu możliwa jest realizacja projektów z oknami o szerokości do 2,40 m i wysokości budynku do 8 m, bez dodatkowych mocować do sufitu.


1. Specjalne wzmocnienia stalowe: dla okien o dużych szerokościach
2. Pewne rozwiązanie dzięki systemowi EXTE: statyczne wzmocnienie elementów drzwi i okien.
3. Opatentowana unikatowa propozycja sprzedaży: pewne i bez szczelinowe połączenie.


STABILNE MOCOWANIE

Firma EXTE EXPERT XT posiada w swoim repertuarze różne blachy mocujące, które pasują dokładnie dla każdego systemu okien. Montaż przy pomocy tych blach jest szybki i oszczędny w czasie.

EFEKTYWNE PROWADZENIA ROLET

Prowadnice rolet wykonane z tworzywa i aluminium uzupełniają system skrzyń roletowych EXTE EXPERT XT. Oprócz tego, w systemie stoją do dyspozycji dopasowane ślizgi wlotowe i zatyczki wykończeniowe. W przypadku okien z aluminium lub przy większych elementach okiennych, można także zastosować blendy aluminiowe.


Zamocowane stabilnie na stałe i szybko zamontowane.


Dokładnie dopasowane prowadnice w wykonaniu pojedynczym i podwójnym.

SYSTEM MOSKITIER


Dla późniejszego montażu moskitier, można standardowe
prowadnice w prosty i oszczędny sposób dopasować.

ZINTEGROWANA MOSKITIERA
WSZYSTKIE WARIANTY POD KONTROLĄ

System EXTE EXPERT XT oferuje także zintegrowane moskitiery, którymi można wyposażać rolety już po zabudowie. Usytuowanie moskitiery pomiędzy pancerzem a oknem spełnia całkowicie oczekiwania i wymagania rynku.

Ponieważ całość jest mocowana i naprężana przy pomocy ścianek podziałowych, moskitiera może być przygotowana wcześniej niezależnie od skrzyni. Gotowa jednostka jest po prostu wciskana pomiędzy wloty w skrzyni, gdzie zaskakuje. Odbywa się to bez użycia narzędzi.

Wyposażenie skrzyń roletowych w moskitiery, z otworem rewizyjnym u dołu lub do wewnątrz i nie przekraczających wymiarów podanych w tabeli 2 na stronie 2, jest w każdej chwili możliwe. Odbywa się to szybko i bezproblemowo. Prowadnice pancerzy są już w tym celu odpowiednio wyposażone. Po usunięciu pokrywy wystarczy tylko wstawić profil z aluminium.


Zintegrowane moskitiera w systemie EXTE EXPERT XT: wystarczy wstawić.


Moskitiery mocowane są przy pomocy dwóch ścianek podziałowych

NOWOCZESNE MOSKITIERY DRZWIOWE
PRZEMIESZCZANIE HORYZONTALNE

Opatentowane moskitiery drzwiowe są zintegrowane w prowadnicy, jako boczna roleta. Materiał moskitiery można wyciągać przy pomocy ergonomicznie zaprojektowanego uchwytu. Także tutaj firma EXTE zwróciła szczególną uwagę na prostą obsługę. Roleta jest otwierana lub zamykana przy pomocy tylko jednej ręki. Tkaninę moskitiery można wymienić w bardzo łatwy sposób. W opatentowanym rozwiązaniu „EXTE 2 w 1 prowadnicy”, poprzez poluzowanie skrzyni możliwe jest wyjęcie tkaniny i w razie potrzeby zastąpienie jej inną.


Zintegrowana moskitiera drzwiowa firmy EXTE:
z wyciąganiem bocznym, szybka i bezpośrednia w stosowaniu.

PRAKTYCZNA O ŁADNEJ FORMIE
PROSTA OBSŁUGA – PONADCZASOWY DESIGN

Przy pomocy dwuczęściowych moskitier firmy EXTE można wyposażać nimi nawet drzwi ze słupkiem o szerokości do 2.600 mm. Osiąga się w ten sposób całkowitą ochronę przed owadami i to niezależnie od stanu otwarcia drzwi.

Jeżeli moskitiera nie jest potrzebna, to znika ona prawie całkowicie w prowadnicy. Widoczny pozostaje tylko uchwyt o ładnym kształcie.


Nadaje się także do szerokich drzwi ze słupkiem.    

SYSTEM MOSKITIER FIRMY EXTE
MOŻLIWE WSZYSTKIE WARIANTY

Moskitiery firmy EXTE mogą być przesuwane z góry do dołu jako „wariant dla okien” lub poziomo „wariant dla drzwi”. Oba warianty są możliwe do realizacji w jednej skrzyni roletowej.

1.  Perfekcyjna moskitiera umieszczona pomiędzy pancerzem i oknem.
2.  Zapewnia długotrwale prostą i pewną obsługę.

3. Dwuczęściowe okno z pionową moskitierą.
4. Także możliwe: dwuczęściowe drzwi z wyciąganiem bocznym.
5. Wariant: Drzwi balkonowe z pionowym i poziomym wyciąganiem moskitiery umieszczone w jednej skrzyni.

*  Nie  można  uzupełnić.
** Wymiary maksymalne moskitier okiennych mogą się zmieniać w zależności od wymiarów skrzyni i zastosowania.

REDUKCJA ZUŻYCIA ENERGII
EFEKTYWNA IZOLACJA TERMICZNA

Prawne podstawy wymagań dla izolacji termicznej skrzyń roletowych są jednoznacznie zdefiniowane. Na płaszczyźnie państwowej reguluje je Rozporządzenie w sprawie oszczędzania energii (EnEV), a na płaszczyźnie krajów federalnych Listy reguł budowlanych.

W nowym budownictwie skrzynia roletowa traktowana jest jako część składowa ściany zewnętrznej. W tym przypadku wymaga się dowodu równoważności z przykładami z załącznika 2 normy DIN 4108. Dlatego architekt może przeprowadzić obliczenia ze zredukowanym współczynnikiem przenikania mostka cieplnego.

W starym budownictwie, skrzynia roletowa traktowana jest jako poszerzenia ramy okna i w obliczeniach jej powierzchnia dodawana jest odpowiednio do powierzchni okna. Jako minimalne wymaganie izolacji termicznej obowiązuje USB < 0,85 [W/m2K] oraz fRsi > 0,70. System EXTE ELITE XT osiągnął wartości podane w EnEV 2014.

Wszystkie wymagane dowody i świadectwa kontroli są do wglądu w firmie EXTE i na żądanie stoją do dyspozycji klienta.

1. Ulepszona izolacja termiczna dzięki zintegrowanej izolacji ścianki podziałowej: Coraz częściej architekci pytają o tą właściwość.
2. Systemy skrzyń roletowych firmy EXTE zapewniają idealną izolację termiczną w zgodności z obowiązującymi ustawowymi rozporządzeniami.

SKRZYNIE ROLETOWE EXTE
WARUNKI RAMOWE ENEV

Rozporządzenie w sprawie oszczędzania energii (EnEV) tworzy prawne podstawy oceny izolacji termicznej skrzyń roletowych: Nowe budownictwo – skrzynia roletowa jest częścią składową ściany zewnętrznej. Stare budownictwo – skrzynia roletowa jest widoczna i jest częścią składową okna.

Skrzynie roletowe firmy EXTE spełniają wszystkie ustawowe wymagania. Odpowiednie świadectwa stoją do dyspozycji klienta.
źródło: EXTE