PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-06-06
Sezon na owada
Moskitiery są jedynym rozwiązaniem, które zapewnia bezpieczeństwo nawet przy oknach otwartych na oścież.

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.
ul. Portowa 16
76-200 Słupsk

tel. 59 841 08 00
fax 59 841 08 02
info@ms.pl
www.ms.pl

» więcej o firmie

Insekty są jednymi z najbardziej niepożądanych gości w naszych domach. Wystarczy pozostawić uchylone okno, aby skutecznie zakłóciły nasz spokój i utrudniły zasypianie. Walkę z komarami, osami i muszkami możemy toczyć na dwóch frontach: odstraszyć je za pomocą chemicznych środków lub zagrodzić im drogę, montując w oknach moskitiery.

Sprzyjająca pogoda i rosnące temperatury na zewnątrz sprawiły, że w tym roku sezon na owady rozpoczął się już w maju. Część z nich jest zupełnie nieszkodliwa, jednak ukąszenie przez niektóre gatunki, takie jak osy czy komary, w skrajnych przypadkach może nieść za sobą poważne konsekwencje. Szczególną ochroną powinny zostać objęte pomieszczenia, w których przebywają dzieci oraz te, gdzie magazynowana jest żywność. Zabezpieczenie przed niechcianymi insektami niezbędne jest również w sypialni, w której coraz chętniej zasypiamy przy otwartych oknach. Odpowiednia wentylacja jest podstawą zdrowego snu - sprawia, że nasz organizm jest lepiej dotleniony, a z pomieszczenia pozbywamy się nadmiaru wilgoci i zanieczyszczeń. Niestety wraz ze świeżym powietrzem, do naszych domów dostają się niepożądane owady. Jak więc skutecznie z nimi walczyć?

I mucha nie siada

Moskitiery są jedynym rozwiązaniem, które zapewnia bezpieczeństwo nawet przy oknach otwartych na oścież. Do najbardziej powszechnych należą tzw. moskitiery ramkowe. Siatki stanowiące ich główną cześć, produkowane są z włókna szklanego. Materiał ten jest odporny na działanie wilgoci i doskonale przepuszcza światło, przez co jest niemal niewidoczny. Ramy wykonywane są z lekkiego aluminium, dzięki czemu całość można z łatwością zdjąć w dowolnym momencie. Dodatkowym atutem tego materiału jest możliwość pomalowania go lub pokrycia okleiną, co sprawia, że doskonale komponuje się ze stolarką. - Takie zabezpieczenie przed insektami można zakładać zarówno na oknach, jak i na drzwiach balkonowych czy tarasowych. Moskitiery drzwiowe różnią się nieco konstrukcją od tych okiennych, ponieważ stanowią odrębne skrzydło mocowane na zawiasach - mówi Piotr Nadolny z firmy MS więcej niż OKNA.

Alternatywę stanowią moskitiery zintegrowane z roletami zewnętrznymi, które mają osobne prowadnice dla każdej z osłon. Roletę kompaktową instaluje się wyłącznie na etapie budowy, ponieważ wstawia się ją razem z oknem. W zależności od sposobu zabudowy skrzynka rolety nie jest widoczna na zewnątrz budynku. Moskitiery ramkowe należy co jakiś czas zdjąć i umyć wodą połączoną z detergentem. Czyścić powinniśmy zarówno siatkę, jak i ramę. Aby wydłużyć czas eksploatacji, moskitiery trzeba demontować na okres zimowy i zakładać ponownie dopiero wiosną. W wersji  zintegrowanej  z roletami ich konserwacja sprowadza się do sporadycznego mycia siatki.

Zapachem w komara

Owady przedostają się do naszych mieszkań zwabione zapachem lub światłem. Przykładowo komary posiadają zdolność do lokalizowania swoich ofiar, wyczuwając wydychany przez nie dwutlenek węgla. Zastosowanie odpowiednich substancji zapachowych jest więc skutecznym sposobem na ich odstraszenie. Zasadzona w doniczkach lawenda, przekrojona cebula lub naczynie z sokiem z cytryny położone na parapecie  - to jedne z najbardziej znanych domowych sposobów na insekty. Coraz bardziej popularne stają się również zapachowe świeczki, kadzidełka i olejki eteryczne. Jeśli babcine metody zawiodą - pozostają nam środki chemiczne. W sklepach dostępny jest szeroki wybór preparatów w postaci aerozolu, spirali, świecy lub urządzenia podłączanego do gniazdka elektrycznego, czyli tzw. elektrofumigatora. Wielu środków chemicznych nie można stosować, jeśli w domu przebywają małe dzieci lub zwierzęta. W takim przypadku lepiej ograniczyć się do bezpiecznych domowych sposobów i montażu moskitier.  MS więcej niż OKNA jest liderem wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma działa od 1991 roku. Obecnie grupę MS tworzą: M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o., M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o. oraz Projekt +2000 Sp. z o.o. Główna siedziba firmy mieści się w Słupsku.

MS więcej niż OKNA posiada w swojej ofercie m.in. okna i drzwi PVC i drewniane, rolety i moskitiery, a także produkty z kamienia naturalnego oraz okna i konstrukcje aluminiowe. W kilku zakładach o łącznej powierzchni 100.000 m2, zatrudnia ponad 500 pracowników. Sieć dystrybucji obejmuje ponad 170 krajowych i zagranicznych salonów sprzedaży. Głównym kierunkiem eksportowym są kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone i Kanada.

źródło: inplusPR, MS więcej niż OKNA