PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-05-31
ROLETA ZEWNĘTRZNA na okna dachowe
W utrzymaniu właściwego balansu pomagają całoroczne akcesoria do okien dachowych, takie jak zewnętrzna roleta ARZ Komfort.

FAKRO Sp. z o.o.
ul. Węgierska 144A
33-300 Nowy Sącz

tel. 18 444 04 44
fax 18 444 03 33
fakro@fakro.pl
www.fakro.pl

» więcej o firmie

Okna dachowe wpuszczają na poddasze naturalne światło i świeże powietrze. To ważne w przestrzeni służącej pracy, nauce, zabawie czy odpoczynkowi. Równie istotna jest jednak kontrola nad temperaturą wnętrza - jego zbytnim przegrzaniem lub wychłodzeniem - oraz kwestie związane z poczuciem prywatności i bezpieczeństwa. W utrzymaniu właściwego balansu pomagają całoroczne akcesoria do okien dachowych, takie jak zewnętrzna roleta ARZ Komfort.


Rolety zewnętrzne dostępne są w trzech uniwersalnych kolorach:
antracytowym, grafitowym i szarym, więc łatwo dopasować je do każdego dachu.

Co nam daje dachowa roleta zewnętrzna?

Wyposażając okno dachowe w zewnętrzną roletę, zapewniamy na poddaszu komfort termiczny o każdej porze roku, a przy tym zwiększamy bezpieczeństwo antywłamaniowe - i to wszystko w wygodny, bezproblemowy w montażu i eksploatacji sposób. Roleta umożliwia przede wszystkim kontrolę uciążliwego zwłaszcza w porze letniej ciepła. Dodatkowo pozwoli nam kontrolować ilość wpadającego na poddasze światła. Zimą z kolei stanowi dodatkowy bufor termiczny przestrzeni okiennej, redukując straty energii nawet o 15%. Zaciągnięta roleta jest elementem poprawiającym bezpieczeństwo, bo utrudnia włamanie. Poza tym, jak każda przesłona okienna, roleta ARZ Komfort pozwala mieszkańcom poddasza chronić swoją prywatność, zwłaszcza wieczorami, kiedy wnętrze jest rozświetlone.

Dlaczego roleta zewnętrzna chroni przed nagrzewaniem lepiej niż wewnętrzna? Osłony montowane po zewnętrznej stronie okna dachowego zatrzymują promieniowanie słoneczne jeszcze zanim dotrze ono do szyby. Dzięki temu już na wejściu ciepła jest mniej i łatwiej jest obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a potem utrzymać ją na przyjemnym poziomie nawet podczas uciążliwych upałów. Akcesoria wewnętrzne nie dają takiej możliwości. Ich zadaniem jest ochrona przed słońcem i promieniami UV. Zaciemniają poddasze ale w ograniczonym stopniu chronią przed nagrzewaniem. Pełnią raczej funkcję dekoracyjną.

Jak działa roleta ARZ Komfort?

Podstawowym elementem rolety jest pancerz, zbudowany z aluminiowych lameli wypełnionych „ciepłą" pianką. Lamele połączone są ze sobą gumowym łącznikiem, który usztywnia pancerz i zwiększa jego odporność na czynniki atmosferyczne oraz zapewnia cichą, płynną pracę. Roleta opuszczana jest i zwijana do kasety wzdłuż bocznych prowadnic. Są one pozbawione łamania przy otwieraniu - mają stabilną i wygodną formę jednoczęściową. Warto podkreślić, że roleta ARZ Komfort jest montowana do ościeżnicy, a nie do ramy skrzydła okiennego, dzięki czemu w żaden sposób nie ogranicza otwarcia okna, kiedy jest zwinięta do kasety. Przy rozwiniętym pancerzu okno również można otworzyć na ok. 20 cm (o bezpieczeństwo dbają specjalne ograniczniki). Sam montaż przebiega bez problemów, bo rolety ARZ Komfort są kompatybilne z oknami FAKRO.


Zwinięta roleta nie ogranicza kąta otwarcia okna, co pozwala na jego łatwe mycie. 

Wybór sterowania

Rolety zewnętrzne ARZ Komfort do okien dachowych sterowane są za pomocą pilota w bezprzewodowym systemie Z-Wave (ARZ Komfort Z-WAVE) albo przy użyciu smartfona (ARZ Komfort WIFI). Nie musimy decydować się na dany typ od razu - w każdej chwili możliwa jest łatwa modyfikacja elektroniki. Tam, gdzie nie mamy możliwości doprowadzenia zasilania, sprawdzi się roleta ARZ Komfort SOLAR, wyposażona w baterię solarną.


Ogranicznik otwarcia rolety zabezpiecza ją przed przypadkowym uszkodzeniem.

Zdjęcie główne:
Roleta dachowa zewnętrzna chroni poddasze przed nadmiernym nagrzewaniem i hałasem, a przy tym utrudnia włamanie, zwiększając komfort i bezpieczeństwo domowników. FAKRO