PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-09-20
Pielęgnacja i konserwacja żaluzji fasadowych przed zimą
Żaluzje fasadowe ANWIS, dzięki swej lekkiej i prostej konstrukcji, sprawiają, że fasady budynków nabierają szczególnego wyglądu.

ANWIS Sp.j.
ul. Smocza 16/18
87-800 Włocławek

tel. 54 412 88 00
fax 54 412 88 26
anwis@anwis.pl
www.anwis.pl

» więcej o firmie

Żaluzje fasadowe ANWIS, dzięki swej lekkiej i prostej konstrukcji, sprawiają, że fasady budynków nabierają szczególnego wyglądu. Chroniąc wnętrza przed nadmiernym przenikaniem promieni słonecznych oraz poprawiając akustykę, poprzez zmniejszenie natężenia dźwięków napływających z zewnątrz, spełniają wymagania stawiane współczesnemu budownictwo. Bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie żaluzji fasadowych ANWIS zapewni nie tylko zakup produktu u sprawdzonego, renomowanego dystrybutora, ale także przeprowadzanie regularnych przeglądów i napraw.

Okres jesienny, kiedy dni są jeszcze wystarczająco długie i słoneczne, warto wykorzystać na prace przygotowujące dom i jego otoczenie do okresu zimowego. Sprawdzeniu, pod względem prawidłowego funkcjonowania, powinny podlegać nie tylko mechanizmy, w jakie wyposażone zostały okna, drzwi czy bramy wjazdowe, ale także osłony zewnętrzne. Czyszczeniu i konserwacji należy poddać lamele, z których składają się żaluzje fasadowe, ale także detale. W przypadku sterowania ręcznego będą to taśmy, sznurki, mechanizm korbkowy. Jeżeli sterowanie żaluzją odbywa się automatycznie, wówczas przeglądowi podlegają silniki, piloty, sterowniki oraz wszelkiego rodzaju podłączenia elektroniki.


Czyszczenie żaluzji fasadowych

Do produkcji żaluzji fasadowych ANWIS stosowane są komponenty wysokiej jakości, charakteryzujące się wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Trwałość koloru lameli wykonanych z aluminium zapewnia pokrycie ich w procesie produkcyjnym farbą poliestrową. Żaluzje fasadowe z racji tego, że znajdują się na zewnątrz narażone są na zabrudzenia w dużym większym stopniu aniżeli osłony stosowane wewnątrz. Ich prawidłowe funkcjonowanie może zostać zakłócone przez gromadzący się na lamelach kurz. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się drobinki piasku czy zalegające liście.

Podstawowe prace, których celem jest utrzymanie żaluzji fasadowych w jak najlepszym stanie, można przeprowadzić samemu, przestrzegając podstawowych zasad. Do czyszczenia lameli wykorzystuje się miękką szmatkę. Nie należy stosować czyszczenia na mokro, ponieważ wówczas mogłyby powstać nieefektowne smugi. W żadnym wypadku nie powinno się stosować agresywnych środków czyszczących, np. preparatów na bazie rozcieńczalnika lub rozpuszczalnika. Żaluzje najlepiej jest całkowicie opuścić, zamknąć najpierw w jedną, następnie w drugą stronę i oczyścić z kurzu przy pomocy miękkiej szczotki.


Kiedy wezwać fachowca

O ile czyszczenie żaluzji fasadowych można przeprowadzić we własnym zakresie, o tyle przeglądu mechanizmów, w jakie zostały wyposażone osłony, powinien co najmniej raz w roku dokonać specjalizujący się w tego rodzaju usługach fachowiec. Szczególnie dotyczy to żaluzji obsługiwanych elektronicznie. Stan bezpieczeństwa napędów elektrycznych sprawdza się zarówno przed pierwszym uruchomieniem, jak i w trakcie użytkowania - raz w roku.

Ekipa, specjalizująca się w czyszczeniu osłon zewnętrznych, przyda się wówczas, gdy mamy do czynienia z żaluzjami wielkogabarytowymi. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do czyszczenia sprawia, że żaluzje odzyskają swój pierwotny blask bez konieczności ich demontażu.Firma ANWIS Polska Sp. z o.o., właściciel marki ANWIS, istnieje na rynku od 1979 r. i należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji. Oferta firmy obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych oraz szeroką gamę detali z tworzyw sztucznych.


źródło: Anwis