PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-07-20
Nowa gama pilotów Situo io firmy Somfy
Somfy wprowadziło do sprzedaży w Polsce nową gamę pilotów do zdalnego sterowania osłonami, roletami, żaluzjami i oświetleniem.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy wprowadziło do sprzedaży w Polsce nową gamę pilotów do zdalnego sterowania osłonami, roletami, żaluzjami i oświetleniem. Wyróżniają się one nie tylko funkcjonalnością, ale także niepowtarzalnym designem.

 „Piloty Situo io zostały  tak zaprojektowane, aby spełniać najwyższe wymagania użytkownika. Zapewniają indywidualne lub grupowe sterowanie roletami, żaluzjami czy oświetleniem. Za pomocą pilota Situo io jednym przyciskiem można ustawić  np. osłony  w preferowanym położeniu" - mówi Maciej Jędruszek, Product  Marketing Manager firmy Somfy.


Situo io dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach: jednokanałowej przeznaczonej do sterowania jednym wybranym urządzeniem oraz pięciokanałowej, która umożliwia zarządzanie nawet pięcioma urządzeniami jednocześnie. Pilot dostępny jest w czterech liniach stylistycznych: Metal Orange, Metal Green, Titane oraz Pure.  Użytkownik może indywidualnie wybrać tę, która doskonale wkomponuje się we wnętrze domu lub mieszkania.

Dla tych, którzy najbardziej cenią sobie wygodę w sterowaniu żaluzjami, firma Somfy przygotowała nowe wersje pilotów: Situo 1 Variation io i Situo 5 Variantion io. Są one wyposażone w rolkę przewijania tzw. „scroll" pozwalającą szybko i precyzyjnie sterować urządzeniami. „To idealne rozwiązanie, by precyzyjnie sterować ustawieniem kąta pochylenia lameli w żaluzji, dostosowując intensywność światła naturalnego do potrzeb użytkownika. To także znakomity sposób, aby sterować urządzeniami na tarasie: markizą, ogrzewaniem czy oświetleniem" - zapewnia Maciej Jędruszek z Somfy. Seria Situo Variation io jest dostępna w dwóch stylizacjach: Titane i Pure.


Cała gama nowych pilotów wyprodukowana jest z materiałów, które przyjazne są dla środowiska. Od zeszłego roku Somfy wprowadza na rynek produkty z serii „Act for green". Program zakłada utrzymanie wysokiej jakości produktów przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzialności za zdrowie i otoczenie każdego użytkownika.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy