PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-06-28
Global Project KRISPOL Expedition - wspólnie przekraczamy granice możliwości
Firma KRISPOL, czołowy producent bram, okien i rolet, wspiera znanego podróżnika w realizacji nowej ekspedycji.

KRISPOL Sp. z o.o.
Psary Małe, ul. Budowlana 1
62-300 Września

tel. 61 662 41 00
fax 61 436 76 48
biuro@krispol.pl
www.krispol.pl

» więcej o firmie

Firma KRISPOL, czołowy producent bram, okien i rolet, wspiera znanego podróżnika w realizacji nowej ekspedycji. Marcin Gienieczko, rekordzista World Records Guinness za przepłynięcie Amazonki w canoe na dystansie 5573 km, rozpoczął ekstremalną wyprawę: Global Project KRISPOL Expedition. Projekt ten jest obliczony na niemal 3 lata i będzie się składał z wielu etapów. Całość obejmie pieszą podróż przez Mongolię, Grenlandię, góry Mackenzie w Kanadzie oraz Antarktydę.

- Marcin ujął nas swoją determinacją, pasją i wiarą w siłę marzeń - mówi Katarzyna Kozłowska, Kierownik Marketingu w firmie KRISPOL. - Z dumą wspieramy jego odważne pomysły i działania, a także stojącą za nimi ideę ciągłego przekraczania granic własnych możliwości. Wraz z naszymi fanami na Facebooku śledzimy jego wyprawę i gorąco jej kibicujemy.


Pierwszym etapem projektu była podróż jachtem KRISPOL do Norwegii. Tam, w Narodowym Muzeum Morskim w Oslo Marcin Gienieczko spotkał się z najlepszymi światowymi polarnikami, a także odebrał specjalnie dla niego zaprojektowane i przygotowywane przez 3 miesiące sanie, dostosowane do trudów wyprawy na Biegun Południowy.

Kolejny etap projektu Global Project KRISPOL Expedition rozpocznie się w lipcu i potrwa do października. Obejmie pieszą podróż długości 1,3 tys. przez Mongolię. Potem podróżnika czeka podwójny trawers Grenlandii i przeprawa przez góry Mackenzie w Kanadzie. Zwieńczeniem projektu będzie zdobycie bieguna południowego w 100. rocznicę zdobycia niepodległości Polski.

Firma KRISPOL jest sponsorem tytularnym projektu. Honorowy Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski.Krispol Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości bram garażowych, rolet zewnętrznych, okien i drzwi wejściowych oraz produktów dla przemysłu.

Firma zaczęła działalność w 1991 roku. W 1993 roku w ofercie rynkowej pojawiły się rolety zewnętrzne, bramy i kraty rolowane. Od 1997 roku Krispol produkuje bramy segmentowe. W 2009 ofertę firmy poszerzono o elementy stolarki aluminiowej, a w 2011 o okna PVC.

Krispol posiada we Wrześni dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, wyposażone w bogaty park maszynowy. Tereny obu zakładów, w tym hale produkcyjne, magazynowe oraz biurowce, zajmują łącznie powierzchnię ponad 50 000 m2. Lokalizacja przy ważnym węźle komunikacyjnym umożliwia sprawną obsługę logistyczną odbiorców i dostawców.

W 2002 roku w firmie pracowało 60 osób. Obecnie zatrudnionych jest ponad 200. Udział eksportu w przychodach wynosi 30%. Firma wysyła za granicę wszystkie swoje wyroby, ale dominujący udział mają bramy garażowe. Główni odbiorcy to Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania i Francja.

Firma Krispol od 2007 roku jest sponsorem pierwszoligowej drużyny siatkówki męskiej APP Krispol Września, a od sezonu 2014/2015 Sponsorem Tytularnym KRISPOL 1. Ligi Siatkarzy.  

O Zakładzie 2 KRISPOL we Wrześni przy ul. Michała Strzykały 4

Zakład 2 KRISPOL, w którym odbyła się regionalna gala wręczenia nagród „Grunt na Medal" 2014, to dowód na to, że warto inwestować we Wrześni.

Grunt zakupiony przez Krispol w 2008 roku należy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa Września. W 2009 roku firma rozpoczęła na jego terenie budowę Zakładu 2, by rok później w całości przenieść tutaj produkcję bram segmentowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W 2011 roku oddano do użytku część biurową, a społeczność lokalna okrzyknęła Zakład 2 „Budynkiem Roku 2011".

Sukces rynkowy bram segmentowych marki Krispol skłania firmę ku planom dalszej rozbudowy Zakładu 2. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otrzymanie w 2014 roku kolejnego pozwolenia na działalność w SSE INVEST PARK.

źródło: Krispol