PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-03-21
Somfy wprowadza na rynek dotykowy pilot do inteligentnego sterowania
NINA to pilot niestandardowy. Elegancki i łatwy w użytkowaniu. Pasuje do najbardziej nowoczesnych i wysublimowanych pomieszczeń.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

W sprzedaży w Polsce pojawiła się NINA - pierwszy na rynku dotykowy pilot do sterowania urządzeniami francuskiej firmy Somfy. Dzięki intuicyjnemu menu zaledwie jednym ruchem dłoni można zmieniać ustawienia wszystkich domowych sprzętów wyposażonych w napędy pracujące w technologii io-homecontrol.

NINA to pilot niestandardowy. Elegancki i łatwy w użytkowaniu. Pasuje do najbardziej nowoczesnych i wysublimowanych pomieszczeń. NINĘ można spersonalizować dobierając kolor oraz jedną spośród czterech opcji materiałów, z których wykonano obudowę, a także wyposażyć w etui wykonane ze skóry. Dlatego przypomina on designerską ozdobę naszego mieszkania a nie tylko pełni funkcję zwykłego pilota.Projektanci tego nowoczesnego urządzenia pomyśleli jednak nie tylko o jego wyglądzie. Urządzenie jest przede wszystkim bardzo użyteczne. Intuicyjny interfejs nowoczesnego pilota pozwala w niezwykle łatwy sposób sterować, integrować i ustawiać wszystkie urządzenia w domu. Jednym ruchem opuścimy rolety w sypialni, zmienimy ustawienie żaluzji w kuchni, otworzymy bramę wjazdową dla gości, a kiedy mocno zacznie świecić słońce rozwiniemy markizę na tarasie. «NINA to pilot, który pozwala sterować wszystkimi urządzeniami w domu, które posiadają napęd Somfy w technologii io-homecontrol. To swego rodzaju centrum dowodzenia » - mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Koziarek zapowiada, że funkcje pilota będą rozbudowane. « W przyszłości NINA pozwoli też nam na zaprogramowanie automatycznych scenariuszy, np. „wychodzę z domu". Dzięki temu spiesząc się do pracy zamiast biegać po całym domu, dosłownie za pomocą kilku kliknięć zamkniemy rolety i włączmy alarm » - dodaje Koziarek.

NINA zastąpi dotychczasowego pilota Telisa Composio oferowanego przez Somfy. Nowy produkt dostępny jest już w sprzedaży.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy