PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-03-17
Partnerzy KRISPOL uroczyście otworzyli nową inwestycję firmy
KRISPOL w towarzystwie swoich kluczowych partnerów biznesowych rozpoczął największą od lat inwestycję.

KRISPOL Sp. z o.o.
Psary Małe, ul. Budowlana 1
62-300 Września

tel. 61 662 41 00
fax 61 436 76 48
biuro@krispol.pl
www.krispol.pl

» więcej o firmie

W miniony piątek, 11 marca, KRISPOL - czołowy producent bram, okien i rolet - oficjalnie rozpoczął budowę kolejnej hali produkcyjno-magazynowej przy Zakładzie nr 2 we Wrześni. Symbolicznego otwarcia inwestycji dokonali kluczowi partnerzy firmy podczas pierwszej tegorocznej Konferencji Salonów KRISPOL.

Jednym z fundamentów naszej działalności są silne relacje z naszymi kluczowymi partnerami biznesowymi - mówi Grzegorz Ratajczak, Dyrektor Wykonawczy firmy - Dobre relacje pielęgnujemy poprzez regularne spotkania i wymianę wiedzy. Służą temu m.in. Konferencje Salonów KRISPOL - regularne, strategiczne spotkania, podczas których omawiana jest długofalowa strategia marki. Podczas wiosennych i jesiennych edycji konferencji wspólnie generujemy pomysły i wymieniamy się opiniami o rynku. Tym razem dodatkowo zależało nam na tym, aby to nasi Partnerzy symbolicznie rozpoczęli naszą najważniejszą od lat inwestycję.

Wartość otwartej inwestycji jest szacowana na ok. 20 mln zł. W jej efekcie powstanie hala o powierzchni 8 000 m2. Ma ona zapewnić nowe moce produkcyjne i zaplecze magazynowe m.in. dla rozwoju eksportu. Produkty marki KRISPOL co roku znacząco zwiększają udziały w rynku europejskim, z tego powodu budowa ruszyła już tej wiosny. O skali inwestycji świadczyć może fakt, że przygotowanie terenu pod nią wiąże się z transportem materiałów obejmujących 1200 samochodów ciężarowych. Budowa potrwa do jesieni tego roku. W późniejszym terminie obok hali powstanie także nowy budynek biurowy.
Krispol Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości bram garażowych, rolet zewnętrznych, okien i drzwi wejściowych oraz produktów dla przemysłu.

Firma zaczęła działalność w 1991 roku. W 1993 roku w ofercie rynkowej pojawiły się rolety zewnętrzne, bramy i kraty rolowane. Od 1997 roku Krispol produkuje bramy segmentowe. W 2009 ofertę firmy poszerzono o elementy stolarki aluminiowej, a w 2011 o okna PVC.

Krispol posiada we Wrześni dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, wyposażone w bogaty park maszynowy. Tereny obu zakładów, w tym hale produkcyjne, magazynowe oraz biurowce, zajmują łącznie powierzchnię ponad 50 000 m2. Lokalizacja przy ważnym węźle komunikacyjnym umożliwia sprawną obsługę logistyczną odbiorców i dostawców.

W 2002 roku w firmie pracowało 60 osób. Obecnie zatrudnionych jest ponad 200. Udział eksportu w przychodach wynosi 30%. Firma wysyła za granicę wszystkie swoje wyroby, ale dominujący udział mają bramy garażowe. Główni odbiorcy to Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania i Francja.

Firma Krispol od 2007 roku jest sponsorem pierwszoligowej drużyny siatkówki męskiej APP Krispol Września, a od sezonu 2014/2015 Sponsorem Tytularnym KRISPOL 1. Ligi Siatkarzy.  

O Zakładzie 2 KRISPOL we Wrześni przy ul. Michała Strzykały 4

Zakład 2 KRISPOL, w którym odbyła się regionalna gala wręczenia nagród „Grunt na Medal" 2014, to dowód na to, że warto inwestować we Wrześni.

Grunt zakupiony przez Krispol w 2008 roku należy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa Września. W 2009 roku firma rozpoczęła na jego terenie budowę Zakładu 2, by rok później w całości przenieść tutaj produkcję bram segmentowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W 2011 roku oddano do użytku część biurową, a społeczność lokalna okrzyknęła Zakład 2 „Budynkiem Roku 2011".

Sukces rynkowy bram segmentowych marki Krispol skłania firmę ku planom dalszej rozbudowy Zakładu 2. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otrzymanie w 2014 roku kolejnego pozwolenia na działalność w SSE INVEST PARK.

źródło: Krispol