PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-03-14
Somfy jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce
Firma Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów i budynków użyteczności publicznej, otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2015".

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów i budynków użyteczności publicznej, otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2015". Firma znalazła się w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

Tytuł „Gazeli Biznesu"  to prestiżowe wyróżnienie przyznawane co roku firmom małej i średniej wielkości. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która przygotowuje go na zlecenie dziennika „Puls Biznesu". Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, bo potwierdza, że droga rozwoju i decyzje, które podejmujemy są zauważane i doceniane - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Somfy. 

Firma została doceniona przede wszystkim za duży wzrost sprzedaży w latach 2012 - 2014. Ale jak zaznacza Radosław Borkowski, ta dynamika utrzymana była także w zeszłym roku, kiedy to wzrost sprzedaży inteligentnych rozwiązań firmy Somfy wyniósł 34 proc. « Podobny wynik chcemy osiągnąć również w tym roku. Pomóc mogą nam w tym nowe produkty, które wprowadzamy w tym roku do sprzedaży» - zapowiada Borkowski.

W ciągu najbliższych miesięcy br. na polskim rynku ma pojawić się m.in. nowoczesne smart-urządzenie o nazwie Connexoon, które umożliwi sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu wybranymi urządzeniami w naszych domach: bramą, roletami okiennymi albo tarasowymi markizami i pergolami. W sprzedaży pojawią się również dwa nowe napędy do bram - jeden niewidoczny Invisio io oraz drugi - śrubowy Ixengo L230, przeznaczony do bram skrzydłowych. Klienci otrzymają również nową wersję pilota do urządzeń z napędami pracującymi w technologii io-homecontrol o nazwie NINA. Natomiast już w sprzedaży dostępne są nowe kamery do monitoringu marki Somfy - zewnętrzne i wewnętrzne.
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy