PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-02-08
Somfy nagrodzone na targach Budma 2016
Do Somfy powędrowała m.in. Nagroda Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To wyróżnienie za wysoką jakość i innowacyjność produktów, a także ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy, światowy lider w produkcji urządzeń inteligentnych do domów i budynków użyteczności publicznej została wyróżniona dwoma nagrodami podczas odbywających się w zeszłym tygodniu w Poznaniu Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury - Budma 2016.

Do Somfy powędrowała m.in. Nagroda Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To wyróżnienie za wysoką jakość i innowacyjność produktów, a także za sukcesy na międzynarodowych rynkach oraz szerokie działanie na rzecz rozwoju i integracji branży.

Somfy zostało docenione również za najciekawszą kreację wystawienniczą podczas targów, za co spółka otrzymała statutką Złotego Akanta przyznawaną cyklicznie co roku w konkursie Acanthus Aureus Budma. W plebiscycie organizowanym już od 2003 roku przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, wyróżniane są najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem oraz podkreślają pozytywny wizerunek firmy.

-  Bardzo nas cieszą kolejne nagrody, które otrzymujemy.  Są one dowodem dobrej jakości naszych produktów, znakomitej renomy marki Somfy i właściwego podejście do klienta  - powiedział dyrektor zarządzający polskiego oddziału Somfy Radosław Borkowski.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy