PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-12-28
Rekordowe obroty grupy Somfy w 2015 roku
Rekordowy, bo wynoszący ponad miliard euro obrót osiągnęła w mijającym roku grupa Somfy w Europie - wynika ze wstępnych danych ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Rekordowy, bo wynoszący ponad miliard euro obrót osiągnęła w mijającym roku grupa Somfy w Europie - wynika ze wstępnych danych szacowanych na początku grudnia br. Do tego wyniku przyczyniła się m.in. dynamicznie rosnąca z roku na rok sprzedaż rozwiązań inteligentnych w Polsce.

- Jest to obrót zgodny z naszymi oczekiwaniami i jest to wynik wspólnej pracy całej grupy. Jesteśmy dumni z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego - poinformował w komunikacie Jean-Philippe Demaël, dyrektor generalny Somfy.


Jak szacuje polski oddział francuskiej spółki tylko w Polsce wzrost sprzedaży inteligentnych produktów w 2015 r. wyniósł 34 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. - To wskazuje, że kondycja rynku jest dość dobra i możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska. Przyznaje, że takie pozytywne perspektywy pozwoliły poczynić firmie kolejne inwestycje.

I tak na początku września br. firma Somfy uruchomiła Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną z pięciokrotnie większą powierzchnią magazynową od dotychczasowej. W niedalekiej przyszłości będzie ona obsługiwać klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Firma postawiła również na innowacje - przy fabryce Sopem w Niepołomicach, gdzie produkowane są produkty pod marką Somfy, rozpoczęto tworzenie Centrum R&D, gdzie inżynierowie będą pracować nad nowymi inteligentnymi rozwiązaniami.


Radosław Borkowski zaznacza również, że w nowym roku firmę czekają kolejne wyzwania. Spółka planuje bowiem wprowadzić na rynek nowe produkty, które zostaną zaprezentowane na lutowych targach Budma. Wkrótce uruchomione ma zostać także nowe centrum serwisowe w Niepołomicach. - Rok 2016 będzie dla nas też szczególny dlatego, że będziemy obchodzić 20 rocznicę uruchomienia działalności w Polsce - zauważa Radosław Borkowski.
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy