PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-12-07
Jak skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie?
Na rynku są dostępne rozwiązania, dzięki którym możemy utrzymać stałe ciepło w domu, a przy tym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20%.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie
Rachunek za ogrzewanie może nieprzyjemnie zaskoczyć, zwłaszcza po zakończeniu sezonu grzewczego. Często kwoty idą w tysiące złotych. Wielu z nas wydaje się bowiem, że do ogrzania całego domu kaloryfery muszą działać pełną parą. Tymczasem na rynku są dostępne rozwiązania, dzięki którym możemy utrzymać stałe ciepło w domu, a przy tym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20%.

Jak to konkretnie zrobić? Zanim na dobre rozpocznie się sezon zimowy warto zainwestować w co najmniej dwa inteligentne rozwiązania, które sprawią, że ciepło z domu lub mieszkania nie będzie szybko uciekać na zewnątrz.


fot. Somfy

Rolety, które pomogą podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu

Pomocne w ogrzaniu pomieszczeń są np. rolety zewnętrzne. - Niektórzy rolety kojarzą z ochroną mieszkania włamaniem lub przed słońcem. Dla innych to pomoc w zachowaniu prywatności i osłona przed wścibskimi sąsiadami. Jest jednak ich trzecie zastosowanie, o którym mało kto pamięta -  tak jak latem pomagają one w utrzymaniu chłodu, tak zimą służą do utrzymania ciepła - mówi Tomasz Koziarek, ekspert z firmy Somfy

W jaki sposób? Wystarczy zaopatrzyć się w systemu domu inteligentnego, np. produkowanej przez Somfy TaHomę. Jej użytkownicy mogą tak ustawić mechanizm, by zimą rolety odsłaniały się, kiedy tylko wzejdzie słońce i automatycznie zamykały się wieczorem, by zatrzymać nagromadzone ciepło. - Dzięki naturalnemu oświetleniu temperatura w domu podniesie się aż o 2 stopnie Celsjusza, nie trzeba więc będzie włączać na full kaloryferów - twierdzi Tomasz Koziarek. - Po zastosowaniu czujników temperatury i/lub nasłonecznienia rolety będą automatycznie odsłaniać okna w czasie największego nasłonecznienia i zasłaniać w czasie mrozów i w nocy - to bardzo duża oszczędność energii cieplnej - dodaje.


fot. Somfy

Termostat, który sam wyreguluje temperaturę w domu

Według eksperta firmy Somfy w obniżeniu rachunków pomogą nam również inteligentne, automatycznie sterowane termostaty. Wystarczy tak zaprogramować TaHomę, aby odcinała dopływ ciepła do kaloryferów, kiedy temperatura osiągnie zamierzoną wartość np. 21 stopni Celsjusza. Nie trzeba samodzielnie zajmować się z zakręcaniem i rozkręcaniem kaloryferów. System sam koryguje ich ustawienia i co więcej - synchronizuje statystyki uzyskiwane przez termostaty z urządzeniami w domu. - Jeśli wskażemy systemowi, żeby wieczorem zgasił światła, dla termostatów będzie to oznaczało, że nikogo nie ma już w pokoju i obniżą temperaturę o kilka stopni. Jeśli otworzymy okno, to czujniki wskażą termostatom, żeby wyłączyły ogrzewanie - mówi Tomasz Koziarek.

Jego zdaniem skorzystanie tylko z tych dwóch inteligentnych narzędzi dla domowego budżetu to oszczędność na rachunkach za ogrzewanie do 20%. To nawet kilkaset złotych oszczędności rocznie.
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy