PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-11-10
Somfy wprowadza na rynek nowe produkty w technologii io-homecontrol®
Somfy wprowadził do swojej oferty sprzedażowej kolejne produkty, które we współpracy z systemem domu inteligentnego TaHoma® pozwolą ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy, światowy lider w produkcji automatyki do domów wprowadził do swojej oferty sprzedażowej kolejne produkty, które we współpracy z systemem domu inteligentnego TaHoma® pozwolą jeszcze dokładniej kontrolować wydatki na energię i ogrzewanie w naszych domach.

Do sprzedaży trafiły nowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne marki Somfy, działające w oparciu o technologię io-homecontrol®. Teraz ich użytkownicy będą mieli możliwość szczegółowego i rzeczywistego sprawdzenia, czy np. polecenie włączenia lub wyłączenia światła czy też ogrzewania rzeczywiście zostało wykonane poprawnie i czy nie napotkało ono na jakieś przeszkody. Dotychczasowe termostaty, odbiorniki do sterowania oświetleniem i gniazdka elektryczne, które były podpięte pod TaHomę®, takiej funkcji informacji zwrotnej nie posiadały - pracowały w starszej technologii radiowej - RTS.

- Io-homecontrol® to technologia, na którą chcemy stawiać znacznie szerzej. Daje ona bowiem znacznie większe możliwości. Dzięki niej użytkownicy TaHomy® mają większą kontrolę w zarządzaniu oświetleniem, energią, ogrzewaniem czy ochroną domu lub mieszkania  - mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Przypomina jednocześnie, że urządzenia, które Somfy wypuszcza na rynek są kolejnymi pracującymi w tej technologii w ramach systemu domu inteligentnego. Wykorzystywana jest ona już m.in. w sterowaniu roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz bramami garażowymi i wjazdowymi.


Do gamy produktów w technologii io-homecontrol® dołączyły:

  • Termostaty - dzięki wyposażeniu ich w technologię io-homecontrol® użytkownicy systemu domu inteligentnego zyskali pełną kontrolę nad temperaturą w domu lub mieszkaniu. Na bieżąco - za pomocą aplikacji w smartfonie - mogą zmieniać tryb ogrzewania: od pełnego, gdy są w miejscu zamieszkania, po ekonomiczny i ochrony przed zamarzaniem, gdy np. wyjeżdżają na dłużej. Uzyskują przy tym pełną informację zwrotną o wykonanym poleceniu. Nowy termostat w porównaniu do swojej starszej wersji ma również panel dotykowy, dzięki czemu jest jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu.
  • Odbiorniki do sterowania oświetleniem - do sprzedaży trafiły dwa typy tego rodzaju urządzeń. Pierwszy z odbiorników posiada prostą funkcję ON/OFF, drugi - pozwala zmieniać także natężenie światła. Te miniaturowe urządzenia można montować pod zwykłym przełącznikiem światła lub bezpośrednio w lampie, którą chcemy sterować. Dzięki technologii io-homecontrol® po wykonaniu polecenia wyłączenia lub włączenia światła użytkownicy dostaną pełną informację zwrotną, czy polecenie zostało wykonane skutecznie.
  • Gniazdka elektryczne - również wprowadzono na rynek dwie wersje tego typu urządzenia w technologii io-homecontrol®: jedno występuje z prostą funkcją ON/OFF, druga z funkcją możliwości zmienienia natężenia światła, np. gdy podłączymy do niego lampkę nocną. W porównaniu z poprzednią wersją gniazdka są one mniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Dzięki posiadanej dwukierunkowości użytkownik dostanie pełną informację, czy podpięte do niego urządzenie na pewno zostało wyłączone lub włączone.SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy